Kadra trenerska, zawodnicy, harmonogram zajeć

"WROCŁAWIANIE" to Klub dla wszystkich mieszkańców naszego grodu, to przyszłościowa wizytówka szermierki wrocławskiej i dolnośląskiej. Obecnie Klub Szermierczy "WROCŁAWIANIE" jest jednym z czołowych klubów floretowych Polski. Jest organizatorem szeregu zawodów rangi międzynarodowej i krajowej. Prowadzi również szkolenie we wszystkich kategoriach wieku.
 



KRZYSZTOF GŁOWACKI – TRENER

  • mgr absolwent Uniwersytetu we Wrocławiu
  • absolwent  AWF w Warszawie
  • trener I klasy
  • fechtmistrz - tytuł nadawany przez kapitułę PZS
  • Sędzia Międzynarodowy kategorii A  (prowadzenie walk na IO, Uniwersjadzie, Mistrzostwach Świata i Europy)
  • nagrodzony tytułem „Menadżer Sportowy roku 1999” w Plebiscycie Dolnego Śląska
  • wychowawca reprezentantów Polski i medalistów M.P
  • inicjator imprez szermierczych, w tym  "Challenge Wratislavia"– największej światowej imprezy szermierczej do lat 15
  • Redaktor Naczelny wydawanego do 2002 roku magazynu „Szermierz”
  • Wiceprezes  Polskiego Związku Szermierczego( do 30 listopada 2013)
  • Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Szermierczego (od 1.12.2013 do 28.02.2017)
  • Członek Zarządu Polskiego Związku Szermierczego (od 1.03.2017)
     


PIOTR STASIEWICZ – TRENER

  • mgr absolwent AWF w Katowicach
  • trener II klasy
  • wychowawca medalistów Polski
  • sędzia związkowy
  • współorganizator szeregu imprez szermierczych
  • sekretarz Redakcji Magazynu „Szermierz”
     

 
LESZEK RAJSKI - TRENER

  • mgr absolwent AWF we Wrocławiu
  • trener II klasy
  • sędzia związkowy
  • aktualny członek kadry narodowej seniorów
     


MAłGORZATA BIEGANSKA - TRENER

  • trener II klasy
  • współorganizator imprez szermierczych (w tym Challenge Wratislavia)
     


PAWEŁ SZUMIELEWICZ - TRENER

  • mgr - absolwent AWF we Wrocławiu
  • trener II klasy
  • sędzia związkowy


MICHAŁ JURASZEK - TRENER PERSONALNY

  • mgr - absolwent AWF we Wrocławiu

 


Kadra zawodnicza to bardzo obiecujący zespół, w którego szeregach jest sporo reprezentantów Polski – medalistów i finalistów Mistrzostw Świata a także medalistów Mistrzostw Polski.

Zawodnicy klubu powołani do kadry Polskiego Związku Szermierczego na rok 2022


KADRA NARODOWA SENIORÓW

  • Leszek Rajski - 1983
  • Andrzej Rządkowski - 1997

KADRA NARODOWA MŁODZIEŻOWCÓW

  • Magdalena Ławska  - 2001

KADRA NARODOWA JUNIORÓW

  • Zuzanna Wywiał - 2002

KADRA NARODOWA JUNIORÓW MŁODSZYCH

  • Melchior Krawczyński - 2005
  • Filip Hryniewiecki - 2007

KADRA NARODOWA MŁODZIKÓW

  • Zofia Plutecka - 2008

KADRA WOJEWÓDZKA

  • MŁODZIEŻOWIEC: Magdalena Ławska  - 2001
  • JUNIOR: Zuzanna Wywiał - 2002
  • JUNIOR MŁODSZY: Melchior Krawczyński - 2005, Filip Hryniewiecki - 2007
  • MŁODZIK: Zofia Plutecka - 2008

ACSS

  • Andrzej Rządkowski - 1997
  • Magdalena Ławska  - 2001

SKŁAD KADRY KLUBOWEJ


FLORET MEŻCZYZN

  1. Rajski Leszek
  2. Szumielewicz Paweł
  3. Rządkowski Andrzej
  4. Kasprzyk Sławomir
  5. Sanchez Dervin
  6. Briceno Yanderson
  7. Fernandes Yerbinson
  8. Romero Roger
  9. Maciej Miętki
  10. Maxime Tarasiewicz
  11. Kania Dominik
  12. Kruszona Bartek
  13. Krawczyński Melchior
  14. Hryniewiecki Filip

FLORET KOBIET

  1. Żurowska Beata
  2. Frąckowiak Adrianna
  3. Frąckowiak Aleksandra
  4. Ławska Magdalena
  5. Bytner Malwina
  6. Wywiał Zuzanna
  7. Avelleira Hillary
  8. Castro Angie
  9. Ziobrowska Natalia
  10. Tracz Weronika

 



Nasi zawodnicy trenują w poszczególnych grupach wiekowych:

grupa zuchy/skrzaty (6-7-8 lat)
grupa dziecięca (9-10-11 lat)
grupa młodzika (12-13 lat)
juniorzy młodsi (14-17 lat) 
juniorzy (18-20 lat) 
młodzieżowcy (21-23 lat)
seniorzy (powyżej 23 lat) 
grupa dorosłych  - rekreacyjna

 

 


HARMONOGRAM ZAJĘĆ KADRY KLUBOWEJ na sezon 2020/2021
 

Dzień Godziny zajęć Sala
Poniedziałek 18:00- 20:00- K+M
Wtorek 18:00 - 20:00 - K+M
Środa 18:00 - 20:00 K+M
Czwartek 18:00 - 20:00 K+M
Piątek 17:30 - 19:30 K+M
Sobota 9:00 - 11:00 K+M duża

Trenerzy:    
K.Głowacki, P.Stasiewicz M.Biegańska, P.Szumielewicz, L.Rajski