Aktualności

MIĘDZYNARODOWE ZGRUPOWANIE FLORETOWE
POLANICA ZDRÓJ 01 - 29.08.2022

Trwa tradycyjne zgrupowanie w Polanicy Zdrój.
Uczestniczy 441 osób, w tym 410 zawodników z 16 państw:
Malezja, Kanada, Szwecja, Łotwa, Wielka Brytania,
Kazachstan, Węgry, Tajwan, Cypr, Niemcy, Izrael, Singapur, Słowacja, Czechy, Wenezuela, Polska.

Do dyspozycji szkoleniowców jest 28 plansz, salka do lekcji indywidualnych, siłownia,
boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki.


MISTRZOSTWA ŚWIATA SENIORÓW
KAIR (EGIPT) 15 - 23.07.2022

Turniej indywidualny
Andrzej Rządkowski - 19 miejsce
W turnieju głównym : 1/64 - Chen Chih Chieh (TPE) 15:6
                                  1/32 -Llavador (ESP) 9:15
Leszek Rajski - 29 miejsce
W turnieju głównym : 1/64 - Imura (JPN)  15:13
                                  1/32 - Shikine (JPN) 10:15
Janderson Briceno  -138 miejsce
Na liście FIE po Mistrzostwach Świata nasi zawodnicy zajmują miejsca :
Andrzej Rządkowski - 26 miejsce
Leszek Rajski          - 37 miejsce
Janderson Briceno  - 109 miejsce
 
Turniej drużynowy - 9 miejsce
(Leszek Rajski,Andrzej Rządkowski,Michał Siess,Adrian Wojtkowiak)
1/32- Chinese Taipei  45:32
1/16- Korea 42:45
9-16 - Brazylia 45:40
9-12 - Ukraina 44:29
9-10 - Belgia  45:26
Po Mistrzostwach Świata nasza drużyna awansowała na liście FIE na VI miejsce!!!
 


MISTRZOSTWA EUROPY SENIORÓW
ANTALYA (TURCJA) 21.06.2022

   Turniej drużynowy

Nasza drużyna zdobywa we florecie brązowy medal!!!

Walczyła w składzie: Leszek Rajski ,Andrzej Rządkowski, Michał Siess, Adrian Wojtkowiak.
Droga do medalu:
1/16- Austria       45 : 29
1/8 – Ukraina     44: 40
½ - Francja          36 :42
O 3 miejsce  - Hiszpania 45:29

Gratulujemy wspaniałego sukcesu!!!
Ten medal, to miły prezent naszych zawodników Leszka Rajskiego i Andrzeja Rządkowskiego
na 20 – lecie naszego klubu.


MISTRZOSTWA EUROPY SENIORÓW
ANTALYA (TURCJA) 18.06.2022

   Turniej indywidualny

   Andrzej Rządkowski  - 16 miejsce
W grupie 2 zwycięstwa i 4 porażki.
W 1/64 – Hoida (UKR) 15:13
1/32 – Pogrebniak (UKR) 15:8
1/16 – Marini (ITA) 11:15

   Leszek Rajski – 20 miejsce
W grupie 4 zwycięstwa i 2 porazki.
  W 1/64 – Rosenfeld (ISR) 15:8
1/32 – Avola (ITA) 12:15

    Nasi zawodnicy przegrali swoje walki z późniejszymi medalistami.
W turnieju startowało 70 zawodników.


MISTRZOSTWA CZECH JUNIOREK
PRAGA 18.06.2022

Nasza zawodniczka Ema Rubasova zdobyła srebrny medal!!!
W finale porażka z Michaelą Jllecovą 12:15.
Wspierał na zawodach w charakterze trenera- Roger Romero.


MISTRZOSTWA EUROPY SENIORÓW
ANTALYA (TURCJA) 17 - 22.06.2022

W mistrzostwach w reprezentacji Polski wystąpią indywidualnie i w drużynie
nasi floreciści Leszek Rajski i Andrzej Rządkowski.

Turniej indywidualny : 18.06.2022   (zgłoszonych 70 zawodników)
Turniej drużynowy : 21.06.2022       (zgłoszone 15 drużyn)

Śledzimy w internecie i dopingujemy naszych zawodników!!!


CHALLENGE WRATISLAVIA
09 - 13.06.2022

44 edycja Challenge Wratislavia przeszła do historii.
Ogółem w 44 Challenge Wratislavia wystartowało 1496 młodych szermierzy z 27 krajów (Belgia, Chorwacja, Chiny, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Grecja, Gruzja, Holandia, Izrael, Litwa, Łotwa, Niemcy, Rumunia, Serbia, Słowacja, Szkocja, Szwecja, Turcja, Ukraina, USA, Walia, Włochy,
Węgry, Wielka Brytania i Polska),
reprezentowali oni 240 klubów: 165 zagranicznych i 75 krajowych.
Po okresie pandemii (2020-2021) turniej odradza się i jest na dobrej drodze do nawiązania
do roku 2019, kiedy na starcie stanęło blisko 3000 zawodników z 37 krajów.

Wracamy do tradycyjnego terminu marcowego,
45 edycja Turnieju odbędzie się w Hali ORBITA
w dniach 16-20 marca 2023 roku.

Występy naszego klubowego narybku  bez rewelacji.
Najwyższe lokaty zajęły dziewczęta w kategorii U-11: Zuzanna Plutecka – 9 m i Weronika Ramza - 14 m.


 CHAMPIONNATS PANAMERICAINS
ASUNCION (PARAGWAJ) 05.06.2022

Nasz zawodnik Janderson Briceno zajął 13 miejsce.
W 1/16 przegrał z Nick Itkin (USA) 7:15


44 CHALLENGE WRATISLAVIA
09-13.06.2022


Dotychczas zgłosiło się do startu 735 zawodników z 27 krajów

Od  6 czerwca zaczynają się zgłoszenia polskich zawodników.

Przyjeżdżające ekipy prosimy o przywiezienie sędziów lub kandydatów
na sędziego (skończone 18 lat).


AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI
WARSZAWA 05.06.2022

Magdalena Ławska – 5 miejsce,
przegrana o podium z Aleksandrą Wieczorek (AWF Poznań) - 14 : 15

Michał Skrzypa - 16 miejsce.


EUROPEJSKI FESTIWAL SZERMIERKI
POZNAŃ 04-05.06.2022

Zuzanna Plutecka i Filip Hryniewiecki na podium!!!
Floret dziewcząt  
kat. 2007-2008: Hanna Chrzanowska- 14m, Zofia Plutecka- 15m, Wiktoria Powąska- 17m,
Barbara Pest- 19m, Oliwia Wyglądała- 25m

kat. 2009-2010: Katarzyna Pierzchała- 19m
kat. 2011-2012: Zuzanna Plutecka- 2m, Weronika Ramza- 14m, Paulina Uramowska- 37m,
Natasza Zawisza- 44m

kat. 2013 i młodsze: Karolina Ramza – 9m

Floret chłopców
kat. 2007-2008: Filip Hryniewiecki- 2m, Grzegorz Marczyk- 37m
kat. 2011-2012: Aleksander Rajski- 35m



MISTRZOSTWA SZWECJI U-15
04.06.2022

Nasz zawodnik Carl Sala zajmuje I miejsce.


INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW
WARSZAWA 28-29.05.2022

Turniej indywidualny
Floret chłopców: Grzegorz Marczyk - 23 m

Floret dziewcząt: Zofia Plutecka - 20 m
                                         Hanna Chrzanowska - 33 m
                                         Katarzyna Pierzchała - 64 m
                                    Zuzanna Plutecka - 75 m

Turniej drużynowy
Nasza drużyna (Zofia Plutecka, Hanna Chrzanowska, Katarzyna Pierzchała, Zuzanna Plutecka)
zajęła 10 miejsce.
W 1/32 - II AZS AWF Warszawa - 36:15
1/16 - AZS AWF Poznań - 29:33
9-16 - D'Artagnan Warszawa - 34:33
9-12 - I TAF Toruń - 33:26
9-10 - UKS 35 Bielawy - 22:36


"KUŹNIA GDAŃSKA"
GDAŃSK 14-15.05.2022

Floret chłopców: Kat.2006-2008 – Carla Sala – 7 m
Filip Hryniewiecki – 8 m
,
Vincent Sala - 15 m.

Kat.2011 i młodsi – Wiktor Kalinowski – 15 m

Floret Dziewcząt: Kat.2006-2008 – Zofia Plutecka-9m,Wiktoria Powąska- 14,
Hanna Chrzanowska- 15 m, Oliwia Wyglądała – 17 m.
Kat. 2011 i młodsiZuzanna Plutecka– 2 miejsce,
Paulina Uramowska – 35 m.
Kat. 2009-2010 – Katarzyna Pierzchała - 43 m.


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW
INCHEON (KOREA PŁD.) 13-15.05.2022

Andrzej Rządkowski  zajmuje 12 miejsce
w czołówce światowego floretu.
Nasze gratulacje!!!

W grupie: Lee Seong(KOR)V:0, Filippi(ITA)4:V, Ching Jyae(KOR)V:0, Bird(GBR)V:3, Elice(FRA)V:3,
Li Edward(CAN)V:0.
Po grupach 7 lokata i bezpośrednia kwalifikacja do głównego turnieju.
W turnieju głównym:
1/64 –Davis James-Andrew (GBR) 15:14
1/32 – Itkin Nick (USA) 15:13
1/16 – Abouelkassem Alaadin (EGY) 8:15

 


 

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW
GDAŃSK 08.05.2022

Wspaniały sukces naszej drużyny floretowej!!!
WROCŁAWIANIE na 20 lecie klubu zdobywają po raz 11-ty Mistrzostwo Polski.

(2009-2015, 2017-2019, 202
2)
Rekordzistami są Leszek Rajski i Paweł Szumielewicz startujący w każdej edycji.

Drużyna rozstawiona po turnieju indywidualnym na 1 miejscu, z powodu kontuzji Leszka Rajskiego, walczyła w 3 osobowym składzie :Andrzej Rządkowski ,Paweł Szumielewicz i Maxime Tarasiewicz.

Była drużyną waleczną, ambitną i tocząca bój o każde trafienie.
Przykładem ciężki mecz z drużyną AZS AWFiS Gdańsk, gdzie przy stanie 34:34

w ostatniej walce Andrzej Rządkowski  pokonał Michała Siessa 10:3
i zapewnił awans naszej drużyny do finału.

Z 1/16 –drużyna zwolniona,1/4 f – AZS AWF Poznań II -45:22
½ f –AZS AWFiS Gdańsk -44:37 w finale AZS AWF Warszawa 45:26

BRAWO!!! Serdeczne gratulacje!!!


INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW
GDAŃSK 07.05.2022

Andrzejowi  Rządkowskiemu  zabrakło 1 trafienia do zdobycia Mistrzostwa Polski przy prowadzeniu 14:13 z Adrianem Wojtkowiakiem (AZS AWF Poznań)
Srebrny medalista MP w drodze do finału pokonał : w grupie komplet zwycięstw i 1 rozstawienie.
Z 1/64 zwolniony,1/32-Matusewicz(AZS AWF Poznań)15:1, 1/16-Płaszczewski(Warta Poznań)15:4,
1/4f-Borowiec(AZS AWFiS Gd.)15:6,1/2f-Podralski(AZS AWFiS Gd.)15:12,
Finał-A.Wojtkowiak (AZS AWF Poznań)14:15

Leszek Rajski brązowym medalistą Mistrzostw Polski
W grupie komplet zwycięstw i 2 rozstawienie. 1/64-zwolniony,1/32-Nowak (Polonia Leszno)15:9,1/16-Kwiatkowski (AZS AWFiS Gd.)15:5,1/4 f – Bem M. (AZS AWF Poznań)15:14
i 1/2 f-Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) 11:15

Maxime Tarasiewicz – 5 miejsce
W grupie komplet zwycięstw i 4 rozstawienie.
1/64-zwolniony,1/32-Gorczyca T.(Atena Gd.)14:11,1/16-Surwiłło(AZS AWF Wa-wa)15:9,
1/4 f- Podralski (AZS AWFiS Gd.)5:15

Pozostali: Paweł Szumielewicz -20 m.
1/64-Milicki (AZS AWFiS Gd.)15:11, 1/32 –Kwiatkowski(AZS AWFiS Gd.)11:15
Maciej Miętki – 64 m.

Floret kobiet :
Magdalena Ławska – 16 m.

1/64-Graczyk(UKS De La Salle)15:5,1/32-Wasilczuk(AZS AWF Wa-wa)15:10
1/16 – Jelińska (AZS AWF Poznań)9:15

Zuzanna Wywiał – 50 m.


OGÓLNOPOLSKA OPLIMPIADA MŁODZIEŻY
BIAŁYSTOK 01 - 02.05.2022

Start poniżej naszych aspiracji!
Melchior Krawczyński - 25 m
Filip Hryniewiecki - 30 m
Drużyna (M. Krawczyński, F. Hryniewiecki, T. Maciantowicz) zajęła 11 miejsce
.


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW
PŁOWDIW (BUŁGARIA) 29.04. - 01.05.2022

Turniej indywidualny.

     Leszek Rajski i Andrzej Rządkowski w Turnieju głównym!!!

     Leszek Rajski  - 37 miejsce. W grupie komplet zwycięstw.
Garcia (ESP) V:3, Sembach (GER) V:3, Chen (TPE) V:3, Bianchi (ITA) V:4, Spoljar (CRO) V:1,
Bodo (ROU) V:1.
Po grupach 7 miejsce i bezpośrednia kwalifikacja do turnieju głównego.

1/64 - Kelly (USA) 11:15 - walczył już z kontuzją.

 Andrzej Rządkowski – 61 miejsce.
W grupie- Pnivchuk (UKR) 4:V, Di Veroli (ITA) V:4, Alvear (CHL) V:4, Chan (HKG) 3:V, Krejcik (CZE) V:2,
Savin (FRA) 4:V.
Po grupach 85 miejsce i walki w eliminacjach do turnieju głównego.
1/128 - Yeung (HKG) 15:13
1/64 - Di Veroli (ITA) 15:10
W turnieju głównym: 1/64 - Garozzo (ITA) 13:14

 

Turniej drużynowy.

Nasza drużyna (Rządkowski,Siess,Wojtkowiak, Czartoryjski)
walcząca bez kontuzjowanego Leszka Rajksiego zajęła 6 miejsce.

1/32 – zwolniona,
1/16- Wielka Brytania 45:35,
1/4 F - Francja 38:45,
5-8 - Ukraina 45:25
5-6 - Korea Południowa 36:45


IV PUCHAR POLSKI SENIORÓW
WARSZAWA 23.04.2022

Świetne walki naszych florecistów!
Trójka naszych zawodników na podium!

Leszek Rajski  zwycięża w turnieju bez porażki!!!
W grupie: Gorczyca(UKS Atena)V:2, Lewandowski(D’Artagnan)V:2,Shcherba(UKR)V:0,Nowak(Pol.Leszno)V:1

Napieralski(AZS Poz.)V:3,Martyniak(AZS AWF Gd)V:3
Po grupach 2m,
1/64-Miętki(Wrocławianie) 15:2, 1/32- Hoida(UKR)15:12,
1/16-Podralski(AZS AWF Gd.)15:9,1/4f- Pogrebniak(UKR)15:9
1/2f-Briceno( Wrocławianie) kontuzja ,Finał –Andrzej Rządkowski 15:13

Andrzej Rządkowski -  drugie miejsce
Jedyna porażka w finale z kolegą klubowym Leszkiem Rajskim

W grupie: Olszewski(TORUAF)V:2,Ciepły(AZS Poz.)V:0,Żmijewski (AZS W-wa)V:2
Seyfried(AZS AWF GD.)V:0,Hoida(UKR)V:1,Sowa(Kol.Wr.)V:4
Po grupach 1 m.
1/64-Sowa(Kol.Wr.)15:9,1/32-Możejko(AZS AWF Gd.)15:3, 1/16-Bem M(AZS P.)V:12,1/4f-Płaszczewski(Warta P.)15:8,
1/2f-Borowiec(AZS AWF Gd.)15:4, Finał – Rajski (Wroclawianie)13:15

Janderson Briceno -  3 miejsce
W grupie:Kowalski(MDK Bydg.)V:2,Waściński(IKS Leszno)V:0,Bem A(AZS P.)4:V
Skorupa(PM Syrena)V:0,Podralski(AZS AWF Gd.) V:2
Po grupach 18 m.
1/64-Fedorowicz(AZS W-wa)15:7, 1/32-Nowak(Pol.Leszno) 15:13
1/16- Kotek(FUNDGSF)15:11, 1/4 f- Siess (AZS AWF Gd.) 15:13
1/2 f- Rajski (Wrocławianie) – wycofał się z powodu kontuzji

Pozostali floreciści :Maxime Tarasiewicz – 9m, Melchior Krawczyński – 16m
Roger Romero -21m,Derwuin Sanchez-37m,Yerbinson Fernandez-46m

Ilia Bilko -53m,Maciej Miętki-62m,Michał Skrzypa-73m,Sławomir Kasprzyk-79m

FLORECISTKI : Magdalena Ławska -14 m (przegrana o 8-kę z Julią Chrzanowską)
Zuzanna Wywiał  - 22 m.



XIX PUCHAR ZIEM PÓŁNOCNYCH
SZCZCIN 23.04.2022


(KAT. U-12)  Weronika Ramza - 10 miejsce
(KAT. U-10)  Karolina Ramza - 11 miejsce



DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW
BELGRAD (SERBIA) 18.04.2022


Wspaniały wynik floretowej drużyny.
Polacy w składzie:

Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski,
Michał Siess, Adrian Wojtkowiak
zajęli
2 miejsce
 po przegranej w finale z Włochami 27:45

Droga na podium:

1/32               Austria           44:40

1/16              Czechy             45:34

Ćwierćfinał   USA                 45:41

½ FINAŁU      Hong Kong, China       45:32


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW
BELGRAD (SERBIA) 16-17.04.2022

Leszek Rajski – 16 miejsce. 

Walki w grupie
Cheung NGO(HKG) V:3, Lindinger (LUX) V:0, Elice (FRA) 3:V, Chung (KOR) 3:V, Guennov (GBR) V:0, Sezer (TUR) V:0,

Preelminacja pucharowa

1/256 – zwolniony, 1/128 – Serri (SVK) 15:12, 1/64 – Gaganidze (GEO) 15:10,

Turniej główny

1/64 – Essam (EGY) 15:12, 1/32 – Hamza (EGY), 1/16 – KAHL(GER) 11:15

 

Andrzej Rządkowski  – 44 miejsce

Walki w grupie
Jung (KOR) V:2, Morais (BRA) V:2, Yoong (MAS) V:3, Schubert (AUT) V:2, Pogrebniak (UKR) 4:V, Alvear (CHI) V:0,

Turniej główny

1/64 – Luperi (ITA) 13:15.



PUCHAR EUROPY (U-23)
BRNO 26-27.03.2022
FLORET MĘŻCZYZN
Roger Romero- 15 miejsce, Yerbinson Fernandez- 32 miejsce.
Startowało 70 zawodników z 15 państw.
FLORET KOBIET
Ema Rubasova- 21 miejsce.
Startowało 45 zawodniczek z 14 państw.


MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI (U-23)
WARSZAWA 26.03.2022
FLORET KOBIET INDYWIDUALNIE
Magdalena Ławska brązową medalistką Mistrzostw Polski!!!
W grupie komplet zwycięstw: Bessman (UKS De la Salle) V:1, Jeglińska (AZS Warszawa) V:3, Wisoky (Warta Poznań) V:2, Polewicz (IKS Leszno) V:1, Rogóz (D'artagnan) V:0
Tabela z 1/16- Kolibabka (Warta Poznań) 15:1, Ćwierćfinał- Pijaczyńska (Warta Poznań) 15:4,
Półfinał- Tomczak (IKS Leszno) 4:15.
Malwina Bytner - 12 miejsce.
FLORET KOBIE
T DRUŻYNOWO

Drużyna w składzie: Magdalena Ławska, Malwina Bytner i Zuzanna Wywiał zajęła 5 miejsce.
Ćwierćfinał - UKS De la Salle 42:45
Mecz o 5 miejsce - Warta Poznań 45:37
FLORET MĘŻCZYZN INDYWIDUALNIE
Michał Skrzypa- 19 m, Sławomir Kasprzyk- 21 m.
FLORET MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO
Drużyna w składzie: Michał Skrzypa, Sławomir Kasprzyk i Dominik Kania zajęła 6 miejsce.
Ćwierćfina ł- AZS Poznań 20:45
Mecz o miejsca 5-8 - Warta Poznań 45:37
Mecz o miejsca 5-6 - Warta Poznań 27:45



III PUCHAR POLSKI SENIORÓW
POZNAŃ 19.03.2022
FLORET KOBIET
Magdalena Ławska - 9 miejsce.
W grupie: Wytyk (UKS De la Salle) V:0, Woźniak (Warta Poznań) V:1, Chrzanowska M. (UAM Poznań) V:2, Domagała (AZS Poznań) V:0, Budenko (UKR) 4:5, Wasilczuk (Pałac Warszawa) V:0.
Po grupach-  5 rozstawienie.

Tabela z 1/64- zwolniona, 1/32- Graczyk (UKS De la Salle) 15:7, 1/16- Poloziuk (UKR) 11:15.
Ema Rubasowa - 51 miejsce.

FLORET MĘŻCZYZN
Andrzej Rządkowski - 2 miejsce.
W grupie komplet zwycięstw i 6 rozstawienie.
Tabela z 1/128- zwolniony, 1/64- Chtioui (TAF) 15:10, 1/32- Gorczyca (Atena Gdańsk) 15:10, 1/16- Kwiatkowski (AZS Gdańsk) 15:4, Ćwierćfinał- Czartoryjski (AZS Warszawa) 15:8, Półfinał- Kozak (AZS Gdańsk) 15:8,
Finał- Yunes (UKR) 11:15
Leszek Rajski- 5 miejsce.
W grupie komplet zwycięstw i 1 rozstawienie.
Tabela z 1/128- zwolniony, 1/64- Gonda (AZS Poznań) 15:3, 1/32- Goc (AZS Gdańsk) 15:10, 1/16- Briceno (Wrocławianie) 15:6, Ćwierćfinał- Siess (AZS Gdańsk) 9:15
Janderson Briceno- 12 miejsce.
W grupie 5 zwycięstw i 16 rozstawienie.
Tabela z 1/128- zwolniony, 1/64- Szczypiński (AZS Poznań) 15:11, 1/32- Łopatniuk (AZS Gdańsk) 15:9, 1/16- Rajski (Wrocławianie) 6:15
Paweł Szumielewicz- 16 miejsce.
W grupie 5 zwycięstw i 16 rozstawienie.
Tabela z 1/128- zwolniony, 1/64- Romero (Wrocławianie) 15:6, 1/32- Wojtkowiak (AZS Poznań)15:14, 1/16- Siess (AZS Gdańsk) 8:15
Pozostali zawodnicy: Derwin Sanchez- 27 m, Roger Romero- 41 m, Yerbinson Fernandez- 44 m, Sławomir Kasprzyk- 58 m, Michał Skrzypa- 74 m, Melchior Krawczyński- 76 m, Dominik Kania- 84 m.


Zwracamy się z prośbą o przekazanie swojego 1% na
Klub Szermierczy "Wrocławianie".
Jeżeli, ktoś z Was nie ma jeszcze pomysłu co zrobić i na co przekazać swój 1%, to zachęcamy do wsparcia naszych szermierzy.

Dziękujemy!!!


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW
KAIR 25-27.02.2022

Turniej indywidualny – wystartowało 177 zawodników

          Andrzej Rządkowski  - 22 miejsce

          W grupie komplet zwycięstw i bezpośrednia na 6 miejscu kwalifikacja do turnieju głównego.
Wyniki w grupie :Cuk(SRB)V:2,Scherba(UKR)V:1, NGlok Wang(HKG)V;3,Elice(FRA)V:2Mion(BRA)V:1,Archer(GBR)V:2.
W turnieju głównym : 1/64 –Chamley-Watson(USA)15:14, 1/32 – Filippi(ITA)13:15

         Leszek Rajski  -  89 miejsce

          W grupie :Birch(GBR)2:V,Manolikas(GRE)V:0,Rastegar(AUT)V:1, Nedeljkovic(HUN)V:2,Kahl(GER)4:V,Emmer(USA)2:V. W eliminacji bezpośredniej : 1/128-Garcia (ESP) 15:11, 1/64  -Luperi(ITA) 9:15

         Turniej drużynowy – wystartowały 22 drużyny

Nasza w składzie –Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski, Michał Siess, Adrian Wojtkowiak- zajęła 9 miejsce.
Wyniki: 1/32 – Austria – 45:34
1/16 – Japonia -  36:45
9-16 – w.o (Ukraina wycofała się)
9-12 -  Hiszpania – 45:29
9-10 – Gruzja  - 45:26


20-LECIE NASZEGO KLUBU
18 lutego 2002 roku oficjalnie nasz klub został zarejestrowany w KRS-ie.
20 lat działalności klubu przyniosło nam wiele satysfakcji z efektów szkoleniowych,
jak również organizacyjnych.
Pierwszy medal dla klubu zdobył Leszek Rajski zwyciężając w Mistrzostwach Polski do lat 20
i do chwili obecnej
mamy już 200 medali!
Wśród nich medale Igrzysk Olimpijskich (Młodzieżowe IO -Nankin złoto Andrzeja Rządkowskiego i w Paraolimpijskich
IO w Rio -srebro Jacka Gaworskiego) oraz medale Mistrzostw Świata i Europy, Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.
Organizacyjnie z pełnym sukcesem przeprowadzamy największy światowy turniej
do lat 15-Challenge Wratislavia
(przed pandemią w roku 2019
wystartowało 2923 zawodników w tym zagranicznych 1900 z 39 państw i 330 klubów) oraz Sierpniowe Międzynarodowe Zgrupowanie dla floretóww Polanicy Zdroju.
Tu trenowali zagraniczni znakomici floreciści począwszy od pierwszych zgrupowań Richard Kruse
po młodszych Nick Itkin, Geoffrey
Tourette, Chase Emmer czy florecistka Zander Rhodes.
Okres pandemii to dla wszystkich ogromna trauma.
Wyrażamy nadzieję, że w tym roku 2022
nasze akcje wrócą do normy.
Jubileuszowe obchody planujemy zorganizować we wrześniu br. Nasz jubileusz łączy się z obchodami
100-lecia Polskiego Związku Szermierczego.
Być może, w tym roku baza treningowa poprawi się i otrzymamy dodatkowo możliwości trenowania w nowej hali.

 

20th ANNIVERSARY OF OUR CLUB.

 

On 18 February 2002, our club was officially registered in the National Court Register.

20 years of the club's activity has satisfied us with the training and organizational results.

Leszek Rajski won the first medal for the club by winning the Polish U-20 Championships and so far we have won 200 medals! Among which there are Olympic medals (Andrzej Rządkowski’s gold medal in Youth Olympics in Nankin and Jacek Gaworski’s silver medal in the Paralympics in Rio) as well as World, European, and National Championship medals in all categories.

Each year we’ve been organizing the biggest children’s international fencing tournament Challange Wratislavia with success. In 2019 before the pandemic we had 2929 contestants, including 1900 from abroad from 39 countries and 330 fencing clubs. Moreover, we’ve been organizing the annual International Fencing Camp in Polanica Zdrój, in which from the beginning, many great fencers have participated, such as Richard Kruse, Nick Itkin, Geoffrey Tourette, Chase Emmer, and Zander Rhodes.

The time of the pandemic was a monumental loss for all of us. We hope that year 2022 will bring us back to normal with even better accomplishments.

Perhaps, we’ll be able to train in the additional sports hall soon, improving our training base. 

We are planning on organizing the jubilee celebrations in connection to the 100th anniversary of the Polish Fencing Federation in September this year.

warm regards

WROCŁAWIANIE Fencing Club



ZIMOWE ZGRUPOWANIE SZERMIERZY KS "WROCŁAWIANIE"
BOLESŁAWÓW 06-13.02.2022

Kolejny raz spędziliśmy ferie w Bolesławowie. Pod Śnieżnik przyjechało nas prawie trzydziestu w wieku od 6 do 14 lat. Były narty, sanki i treningi oraz jak zawsze pyszne jedzonko:)


DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW
WROCŁAW 13.02.2022

Startowała jedynie drużyna florecistów w składzie: Dominik Kania, Melchior Krawczyński, Filip Hryniewiecki i zajęła 9 m. na 18 startujących drużyn.
W 1/32 - zwolnieni, 1/16 - przegrana z Fundacją GSF (39:45).
Walki o miejsca 9-16: UKS Atena II Gdańsk (44:43)
9-12: IKS II Leszno (45:37)
9-10: AZS I Warszawa (45:41)

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW
WROCŁAW 12.02.2022

Floret kobiet: Zuzanna Wywiał - 22 m, Natalia Ziobrowska - 53 m.
Floret mężczyzn: Melchior Krawczyński - 14 m, Dominik Kania - 46 m, Filip Hryniewiecki - 62 m,
Vincent Sala - 73 m, Carl Sala - 80 m.


III PUCHAR POLSKI JUNIORÓW
WROCŁAW 29-30.01.2022

Nasi zawodnicy zajęli miejsca

     Floret kobiet: Ema Rubasova - 14 m
Zuzanna Wywiał - 18 m
Hanna Kavalchuk - 42 m
Barbara Pest - 46 m
Natalia Ziobrowska - 50 m
Wiktoria Powąska - 52 m

Floret mężczyzn: Dominik Kania - 23 m
Melchior Krawczyński - 26 m
Filip Hryniewiecki - 37 m
Ilia Bilko - 44 m


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW
PARYŻ 14-16.01.2022

Turniej indywidualny (14-15.01) startowało 210 zawodników.

     Andrzej Rządkowski  - 42 miejsce. W grupie komplet zwycięstw :    Yuno(NED)V:2,Borontov(GEO)V:0,Korom(HUN)V:4,Komsic(CRO)V:3,Moine(FRA)V:3.
Po grupach 13m i bezpośrednia kwalifikacja do turnieju głównego.

W turnieju głównym - 1/64 – Loisel(FRA) 11:V.

     Leszek Rajski  - 46 miejsce. W grupie 1 porażka Yeung(HKG)3:V, Lima(BRA)V:3,Renner(GER)V:3,Tuncer(TUR)V:1,Reichetzer(AUT)V:2, Donaghue(GBR)V;1.
Po grupach 24 miejsce i eliminacje bezpośrednie.

1/256 –zwolniony,1/128 –Cheng Tit Nam(HKG) V:13,1/64-Oishi(JPN)V:8.

W turnieju głównym -1/64 – Elice(FRA) 13:V.

 Yerbinson Fernandez – 185 miejsce.
 

Turniej drużynowy (16.01) wystartowało 26 drużyn.

Nasza drużyna (Rajski,Rządkowski,Siess,Wojtkowiak) zajęła 9 miejsce.

1/32 –Columbia V:25,1/16- Włochy 26:V, o miejsca 9-16: Brazylia V:30,

Dania V:39, mecz o 9 te miejsce z Wielką Brytanią V:37


PUCHAR ŚWIATA SENIOREK
POZNAŃ 14.01.2022

Wystartowało 180 zawodniczek. Magdalena  Ławska zajęła 166 miejsce.


Zwracamy się z prośbą o przekazanie swojego 1% na
Klub Szermierczy "Wrocławianie".
Jeżeli, ktoś z Was nie ma jeszcze pomysłu co zrobić i na co przekazać swój 1%, to zachęcamy do wsparcia naszych szermierzy.

Dziękujemy!!!


III PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH
GDAÑSK 08.01.2022

W turnieju bez rewelacji.
Nasi zawodnicy: Melchior Krawczyński - 22, Filip Hryniewiecki - 36, Carl Sala - 65 i Vincent Sala - 75.


ZDROWYCH,
POGODNYCH,
WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
ORAZ
WIELU SUKCESÓW W NADCHODZĄCYM
NOWYM ROKU
2022

ŻYCZY ZARZĄD KLUBU


PRZERWA ŚWIĄTECZNA
Ze względu na występujące przypadki COVID-19 zmieniamy termin przerwy Świątecznej:

  • SZKÓŁKI- przerwa w zajęciach od 20.12.2021 (poniedziałek) do 03.01.2022 (poniedziałek).
  • KADRA KLUBOWA- przerwa w zajęciach od 20.12.2021 (poniedziałek) do 26.12.2021 (niedziela), oraz od 31.12.2021 (piątek) do 03.01.2022 (poniedziałek)

PLEBISCYT "GAZETY WROCŁASKIEJ"

Przypominamy, że tylko do 19 grudnia możemy głosować na Andrzeja Rządkowskiego (72355 w treści WRM.16) i drużynę naszych florecistów (72355 w treści WRH.166).


ARAMIS CUP
HELSINGBORG 05.12.2021

Carl Sala wygrywa Puchar Szwecji "Aramis Cup" w kategorii U-15.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne starty naszego zawodnika!!!


PLEBISCYT "GAZETY WROCŁASKIEJ"
Z naszego klubu kandydują:
SPORTOWIEC ROKU - ANDRZEJ RZĄDKOWSKI
DRUŻYNA ROKU - KS "WROCŁAWIANIE" (LESZEK RAJSKI, ANDRZEJ RZĄDKOWSKI,
PAWEŁ SZUMIELEWICZ, RADOSŁAW PIETRUSIEWICZ)
Głosujemy do 19 grudnia 2021 SMS-em
na Andrzeja - 72355 w treści WRM.16
na drużynę - 72355 w treści WRH.166
(koszt SMS-a 2,46 z VAT)
Trzymamy kciuki i oddajemy głosy na naszych kandydatów!!!



XIX MIÊDZYNARODOWY TURNIEJ DZIECI I MŁODZIKÓW
WROCŁAW 4-5.12.2021

W Turnieju wystartowało 151 zawodników/czek z Łotwy, Cypru, Ukrainy i Polski.
Polscy zawodnicy reprezentowali 18 klubów.

  • Floret chłopców
    kategoria 2007-2009:
    Filip Hryniewiecki - III miejsce
    Pozostali: Grzegorz Marczyk - 40 m, Bartłomiej Maciantowicz - 42 m.
    kategoria 2010 i młodsi:
    Aleksander Rajski - 14m, Wiktor Kalinowski - 19 m.
  • Floret dziewcząt
    kategoria 2007-2009:
    Zofia Plutecka - 10 m.
    Wiktoria Powąska - 14 m.
    Pozostałe: Zuzanna Robaszek- 21 m, Barbara Pest- 26 m, Anna Rynkiewicz- 41 m, Hanna Chrzanowska- 42 m, Nikola Choina- 49 m.
    kategoria 2010 i młodsze:
    Katarzyna Pierzchała - III miejsce
    Pozostałe: Weronika Ramza - 18 m, Paulina Uramowska - 23 m, Karolina Ramza - 33 m.

Zawody przebiegły bardzo sprawnie z zastosowaniem pełnego reżimu sanitarnego.


II PUCHAR POLSKI SENIORÓW
GDAÑSK 20.11.2021

LESZEK RAJSKI zwycięża w Turnieju bez porażki!!! Gratulujemy!!!
Droga naszego zawodnika do sukcesu :

W grupie komplet zwycięstw , 1/64-Lewicki(D'Artagnan)15:3,1/32-Dołżycki (AZS Poznań)15:5,
1/16-Kozak(AZS Gdańsk)15:6,1/4f-Czartoryjski(AZS Warszawa)15:6,

1/2f – walka z klubowym kolegą A.Rządkowskim 15:11 i Finał - Jakubowski(AZS Gdańsk) 15:11.

ANDRZEJ RZĄDKOWSKI na podium – III miejsce. Brawo!!!
1/64-Matusewicz(AZS Poznań)15:2,1/32-Milicki(AZS Gdańsk)15:5,
1/16-Płaszczewski(Warta Poznań)15:9, 1/4f- M.Bem(AZS Poznań)15:13
, 1/2f – z Leszkiem Rajskim 11:15.

Pozostali zawodnicy: Maxime Tarasiewicz -9 m, Paweł Szumielewicz -14 m ,
Yerbinson Fernandez – 16 m, Roger Romero- 35 m, Dervuin Sanchez- 53 m, Maciej Miętki- 85m.

We florecie kobiet najwyżej uplasowała się Magdalena Ławska – 18 m.
Pozostałe nasze zawodniczki Zuzanna Wywiał i Natalia Ziobrowska nie zmieściły się w 48-ce.


"V OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ FLORETOWY Z OKAZJI
ŚWIÊTA NIEPODLEGŁOŚCI"
TORUÑ 13-14.11.2021

Nasi najmłodsi zawodnicy wystartowali w Turnieju z okazji Święta Niepodległości.
Zofia Plutecka na podium w katgorii juniora młodszego- III miejsce.
W tej samej kategorii Barbara Pest- VIII miejsce, a Anna Rynkiwicz- 14 m. Grzegorz Marczyk- 20 m.
W kategorii U-12: Zuzanna Pluteca- VII miejsce, Katarzyna Pierzchała- 46 m. Paulina Uramowska- 51 m.
W kategorii U-9: Aleksander Rajski- 16 m. Wiktor Kalinowski- 55 m.



"KANIKOWSKI CUP"
KALMAR 06.11.2021

Carl Sala, zawodnik od niedawna startujący w barwach naszego klubu, wygrał turniej "Kanikowski Cup" w kategorii U-15 rozgrywany w szweckim Kalmar. Gratulujemy!!!


"PASOWANIE NA SZERMIERZA"
WROCŁAW 25.10.2021

W Szermierczej Sportowej Szkole Podstawowej nr 85 im. Mariana Suskiego we Wrocławiu odbyło się pasowanie uczniów klas sportowych na szermierzy.
Młodzi sportowcy stali sie w ten sposób zawodnikami KS "Wrocławianie". Warto podkreślić, że szkoła nieprzerwanie od 1977 roku prowadzi szermierczą udukację dzieci i młodzieży.
W tym roku uczniowie byli pasowani przez Pana Jacka Sutryka- Prezydenta Wrocławia.




"KASZUBSKA JESIEÑ"
GDAÑSK 24.10.2021

Dobry start naszych młodych zawodników.
Filip Hryniewiecki - kat.2005-2007 - I miejsce

Zuzanna Plutecka - kat.2011 i młodsze - II miejsce
Zofia Plutecka - kat.2008-2010 - V miejsce



TURNIEJ SATELITARNY "GOLDEN FOIL"
ZAGRZEB 23.10.2021

Leszek Rajski - piąty w Zagrzebiu!!!
W eliminacjach grupowych komplet zwycięstw.

1/128- zwolniony, 1/64- Wojtkowiak (POL) 15:7, 1/32- Kwiatkowski (POL) 15:4,
1/16- De Greef (BEL), 1/8- Dosa (HUN) 13:15

Andrzej Rządkowski - 46 m.
W eliminacjach grupowych 4 zwycięstwa i 2 porażki.
1/128- Goren (ISR) 15:6, 1/64- Minuto (TUR) 11:15


II PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH
GDAÑSK 23.10.2021

Nieudany start naszych kadetów.
47 m. - Zofia Plutecka, 55 m. - Filip Hryniewiecki, 57 m. - Carl Sala, 79 m. - Vincent Sala.


II PUCHAR POLSKI JUNIORÓW
POZNAÑ 16.10.2021

Nieudany start naszych juniorów.
40 m. - Zuzanna Wywiał, 45 m. - Dominik Kania, 53 m. - Filip Hryniewiecki, 59 m. - Natalia Ziobrowska.


TURNIEJ SATELITARNY "TREKANTEN NORDIC CHAMPIONSHIPS"
KOPENHAGA 09.10.2021

Sukces naszych zawodników w pierwszym światowym turniuju sezonu 2021/2022.
Andrzej Rządkowski - II miejsce
W grupie komplet zwycięstw.
1/128- zwolniony, 1/64- Spoljar (CRO) 15:14, 1/32- Winterberg (DEN) 15:8, 1/16- Rosatelli (ITA) 15:14, 1/8- Anane (FRA) 15:8, 1/4- Rajski (POL) 15:9, Finał- Marini (ITA) 3:15.
Leszek Rajski - III miejsce

W grupie komplet zwycięstw.
1/128- zwolniony, 1/64- Macedo (POR) 15:5, 1/32- Gridelli (ITA) 15:6, 1/16- Siess (POL) 15:10, 1/8- Macchi (ITA) 15:12, 1/4- Rządkowski (POL) 9:15.
Maxime Tarasiewicz - 45 m.

W grupie 4 zwycięstwa i 2 porażki.
1/128- zwolniony, 1/64- Gridelli (ITA) 5:15.


OTWARTE MISTRZOSTWA BYDGOSZCZY
10.10.2021

Nasi najmłodsi szermierze wystąpili w ogólnopolskim turnieju dzieci i młodzików.
Floret dziewcząt

  • kategoria 2007-2009: Barbara Pest- 9 m., Zofia Plutecka- 29 m., Hanna Chrzanowska- 42 m.
  • kategoria 2010-2011: Zuzanna Plutecka- 7m., Paulina Uramowska- 50 m.

Floret chłopców

  • kategoria 2007-2009: Filip Hryniewiecki- 11 m., Grzegorz Marczyk- 50m.
  • Kategoria 2012+: Aleksander Rajski- 5 m.

 

TURNIEJ SATELITARNY
KOPENHAGA 09.10.2021

Do turnieju zgłosiło się 125 zawodników. Z naszego klubu wystartują Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski oraz Maxime Tarasiewicz. Trzymamy kciuki za udany start!!!

 

I PUCHAR POLSKI SENIORÓW
OBORNIKI ŚLĄSKIE 02-03.10.2021

Seniorzy i seniorki rozpoczęli sezon 2021/2022

Andrzej Rządkowski - III miejsce.
1/32 - zwolniony, 1/16 - Płaszczewski 15:6 (Warta Muszkieterowie Poznań) 1/8 - Mlicki 15:6 (AZS AWFiS Gdańsk), 1/4 - Kozak 15:3
(AZS AWFiS Gdańsk), 1/2 - Siess 13:15 (AZS AWFiS Gdańsk).

Janderson Briceno - VI miejsce.
1/32 - Wojtkowiak 15:9 (AZS AWF Poznań), 1/16 - Sanchez 15:6 (KS Wrocławianie), 1/8 - Jakubowski 14:15
(AZS AWFiS Gdańsk).

Pozostali zawodnicy:
Lezsek Rajski - 9 m., Roger Romero - 12 m., Derwin Sanchez - 16 m., Paweł Szumielewicz - 20 m., Yerbinson Fernandez - 34., Maciej Miętki - 61 m.

Natomiast we florecie kobiet najwyżej uplasowała się
Magdalena Ławska - 11 miejsce.
1/32 - Jabłonowska (Kusy Szczecin) 15:8, 1/16 - Wasilczuk (AZS AWF Warszawa) 12:15.

Pozostałe zawodniczki:
Zuzanna Wywiał - 17 m., Julia Pander - 36 m., Natalia Ziobrowska - 39 m.

I PUCHAR POLSKI JUNIORÓW
BYDGOSZCZ 18.09.2021

Z naszych zawodników najwyżej uplasowała się Zuzanna Wywiał - 11 miejsce.
Pozostali: Dominik Kania - 42 m., Natalia Ziobrowska - 51 m., Filip Hryniewiecki - 68 m.


"GDAÑSKA KU¬NIA"
GDAÑSK 11-12.09.2021

Nasi zawodnicy wystartowali w kategorii 10 lat i młodsi. Bardzo dobrze spisała się
Zuzanna Plutecka zajmując 5-te miejsce, natomiast Wiktor Kalinowski był 23.

 

 

I PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH
OBORNIKI ŚLĄSKIE 4-5.09.2021

Niezbyt udany start naszych zawodników do sezonu 2021/2022.
We florecie chłopców: Filip Hryniewiecki - 19
                                        Bartosz Kruszona - 34
We florecie dziewcząt: Weronika Tracz - 44
                                            Wiktoria Powąska - 65


ZAPISY DO SZKÓŁKI SZERMIERCZEJ

Klub Szermierczy "Wrocławianie" przyjmuje zapisy chętnych (6-9 lat) do nowej szkółki szermierczej.
Zapisy mailem: biuro@wroclawianie.com.pl lub telefonicznie:
696 373 456 (Małgorzata Biegańska), 783 896 101 (Paweł Szumielewicz)
w terminie do 30 września 2021.


Zajęcia odbywać się będą 2 x w tygodniu- wtorek i czwartek od 16:30 do 17:30.

Sala w Szermierczej Sportowej Szkole Podstawowej nr 85, ul. Traugutta 37 Wrocław.

Pierwsze zajęcia: wtorek- 5 pażdziernika 2021.

Serdecznie zapraszamy!!! :)

MIÊDZYNARODOWE ZGRUPOWANIE W POLANICY ZDRÓJ ZAKOÑCZONE

Zakończyło się Międzynarodowe Zgrupowanie Floretowe w Polanicy Zdrój.
Uczestniczyło w nim 229 zawodników oraz 48 trenerów i opiekunów z 10 państw: Czech, Słowacji, Łotwy, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Cypru, USA, Wenezueli i Polski.