Aktualności

MISTRZOSTWA EUROPY SENIORÓW
BAZYLEA (SZWAJCARIA) 18.06.2024

Leszek Rajski - jednym trafieniem przegrywa walkę o medal
z późniejszym Mistrzem Europy Tommaso Marini (ITA)
i zajmuje 8 miejsce wśród najlepszych florecistów Europy!!!

W grupie: Kahl(GER) 2:V, Fazekas(SVK)1:V, Menezes(POR) V:3,
Poscharnig(AUT)3:V, Nijs (BEL) V:4
1/64- Poscharnig (AUT) 15:7
1/32- Chuchukalo (UKR) 15:7
1/16- Mihalyi (HUN) 15:11
1/4 finału - Tommaso Marini (ITA) 14:15

GRATULUJEMY!!!


"PASOWANIE NA SZERMIERZA"
WROCŁAW 14.06.2024


W Liceum Ogólnokształcącym nr XIII im. Aleksandra Fredry, na nowo oddanej hali sportowej
dedykowanej Szermierczej Sportowej Szkole Podstawowej nr 85 im. Mariana Suskiego,
odbyło się pasowanie uczniów klas sportowych na szermierzy.
Młodzi sportowcy stali sie w ten sposób zawodnikami KS "Wrocławianie".
Warto podkreślić, że szkoła nieprzerwanie od 1977 roku prowadzi szermierczą
edukację dzieci i młodzieży.


POLSKI KOMITET OLIMPIJSKI
WARSZAWA 11.06.2024

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród Fair Play.
Wśród laureatów kategorii 2 - wyróżniającej kariery w duchu fair play,
znalazł się trener naszego klubu Krzysztof Głowacki.


MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW
GDAŃSK 8-9.06.2024

TURNIEJ INDYWIDUALNY
Zuzanna Plutecka w ćwierćfinale turnieju - zajmuje 7 miejsce.
1/128 - Hejne (UKS De La Salle) 12:0, 1/64 - Olszanowska (Warta Poznań) 12:1,
1/32-Konopka(UKS Gdańska Szkoła) 12:2, 1/16 -  Pisarewicz (UKS Gdańska Szkoła) 15:9,
1/4 finału - Szultka (UKS Gdańska Szkoła) 6 : 11
Pozostałe zawodniczki: Katarzyna Pierzchała - 40m, Weronika Ramza - 49m, Natasza Zawisza - 70m.

TURNIEJ DRUŻYNOWY
Nasza drużyna w składzie: Katarzyna Pierzchała, Zuzanna Plutecka,
Weronika Ramza, Natasza Zawisza - zajmuje 12 miejsce
Drużyna rozstawiona z numerem 10 zwolniona z 1/32.
1/16 -UKS MDK 5 Bydgoszcz I - 28 :36
9-16-MKS Kusy Szczecin - 36:27
9-12- AZS AWF Poznań - 27:36
11-12- Warta Poznań II - 32:35


EUROPEJSKI FESTIWAL SZERMIERKI
POZNAŃ 1-2.06.2024

Floret dziewcząt
  KAT. U16: Zofia Plutecka - 12 m

                              KAT. U14: Zuzanna Plutecka - 22 m, Ivanna Hruzevych - 24 m, Katarzyna Pierzchała - 30 m,
Natasza Zawisza- 32 m

KAT. U12 - Weronika Ramza - 13 m.
KAT. U10: Karolina Ramza - 17 m, Gloria Shehaj - 30 m, Amelia Rajska- 31 m, Maja Zienkiewicz-Moskowiak - 37 m

Floret chłopców
KAT. U12: Aleksander Rajski - 25 m
KAT. U10: Artur Kiryliuk - 37 m, Oleksii Pelenko - 40 m


MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI
ŚREM 26.05.2024

Magdalena Ławska brązową medalistką Mistrzostw Polski U-23!!!

W grupie: Kołodziejczyk (UKS De La Salle) V:2, Wierzchowska (UKS De La Salle) V:1,
Liszka (AZS AWF Poznań) V:2, Kręć (Warta Poznań) V:1, Daniewska (AZS AWF Warszawa) V:2.
Po grupach 1 rozstawienie.
1/16 - zwolniona , 1/4 finału - Daniewska (AZS AWF Warszawa)15:7,
1/2 finału - Kołodziejczyk (UKS De La Salle) 7:15


XXI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ "GDAŃSKA KUŹNIA"

GDAŃSK 18.05.2024

KAT. 2010-2011: Zuzanna Plutecka - 10 m, Ivanna Hruzevych - 13 m,
Katarzyna Pierzchała - 34 m, Natasza Zawisza - 42 m.

KAT. 2012-2013: Weronika Ramza - 10 m.

KAT. 2014 i młodsze: Podium Karoliny Ramzy i 3 miejsce w turnieju!!!
Amelia Rajska - 19 m.  Gloria Shehaj - 26 m.


DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW

HONG KONG 04.05.2024

Drużyna w składzie: Jurkiewicz, Rajski, Siess, Wojtkowiak zajęła 12 miejsce.
1/32 -zwolniona
1/16 - Egipt 39:45 (w tym meczu o 1/4 finału nie walczył Rajski)
9-16 - Ukraina 45:35
9-12 - Wielka Brytania 41:45 (Za Wojtkowiaka wchodzi Rajski: Minott 7:3, Bird 5:3)
11-12 - Węgry 24:45

PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW

HONG KONG 02-03.05.2024

Leszek Rajski - zajmuje 27 miejsce na 197 startujących zawodników.

W grupie: Hung Shao(TPE) V:0, Lewis(USA)V:0, Baba(JPN) V:3,
Di Tommaso(ITA)1:V, Molina(UZB)V:3, Leung Kin(HKG)V:1.
Po grupach - 32 m.

1/128 - zwolniony
1/64 - Ashour (EGY) 15:8
Turniej główny:

1/64 - Toldo (BRA) 15:14 
1/32- Massialas (USA) 10:15

Andrzej Rządkowski z powodu kontuzji nie startował.

XXX OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY
OBORNIKI ŚLĄSKIE 02.05.2024

Tym razem startowała skromna ekipa naszego klubu.
Floret dziewcząt: Zofia Plutecka - 31 miejsce.
                            1/32 - Kuś (D'Artagnan) 3:15

Floret chłopców: Filip Hryniewiecki - 10 miejsce.
                                                 1/32 - Głowiński I. (MDK-5 Bydgoszcz) 15:8
                                                 1/16 - Wyszyński (UKS Atena Gdańsk) 4:15


31 GOERLITZER HOPPELL POPPEL TURNIER
GOERLITZ (NIEMCY) 27.04.2024

Kat. 12-13 lat:  Zuzanna Plutecka - 1 miejsce
                          Natasza Zawisza - 14 miejsce
                            Aleksander Rajski - 16 miejsce

Kat. 10-11 lat:  Marysia Mgłosiek - 12 miejsce
                        Karolina Ramza -  13 miejsce

Kat. 9 lat i młodsi: Amelia Rajska  -  2 miejsce


IV PUCHAR POLSKI SENIORÓW
WARSZAWA 27.04.2024

Magdalena Ławska na podium!!!
Po przegranej walce o finał z Aleksandrą Jeglińską zajmuje 3 miejsce w turnieju.
W grupie: 1 porażka i 7 rozstawienie.
1/32 - Wasilczuk K. (AZS AWF Wa-wa) 15:8, 1/16 - Matysiak (Warta Poznań) 15:9,
1/4 finału - Kuś (D'Artagnan) 15:14 i 1/2 f - Jeglińska (AZS AWF Wa-wa) 10:15

Ema Rubasova - zajmuje 11 miejsce.
W grupie: 2 porażki i 15 rozstawienie.
1/32 - Zacharewicz(AZS AWFiS Gd.) 15:4, 1/16 - Kuś (D'Artagnan) 12:15

Paweł Szumielewicz blisko podium - zajmuje 8 miejsce.
W grupie: komplet zwycięstw i 8 rozstawienie.
1/64- zwolniony, 1/32 - Fogt (Polonia Leszno) 15:10
1/16 - Brzeziński (Warta Poznań)15:14, 1/4 f - Pacholczyk(IKS Leszno) 13:14

Janderson Briceno - zajmuje 11 miejsce.
W grupie: 1 porażka i 12 rozstawienie
1/64 - Jurga (Zj.Pabianice) 15:9 , 1/32 - Jurczak (Pałac Mł.Syrena)15:6
1/16 - Goc (AZS AWFiS GD.) 13:15

Pozostali zawodnicy: Roger Romero - 25 m, Yerbinson Fernandez - 36m,
Melchior Krawczyński - 55 m.


DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI
WARSZAWA 07.04.2024

Floretowa drużyna klubu w składzie: 
Szymon Czartoryjski, Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski, Paweł Szumielewicz
zdobywa brązowy medal.
1/16 - D'Artagnan Ursynów 45:15
1/4 f - TAF Toruń 45:21
1/2 f - AZS AWF Poznań 32:45
o 3 miejsce - KS AZS AWFiS Gdańsk II - 45:43


INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI
WARSZAWA 06.04.2024

Leszek Rajski złotym medalistą!!!
W turnieju świetna forma i bezapelacyjne zwycięstwo nad przeciwnikami.
Jest to Leszka 7 tytuł Mistrzostw Polski i jednocześnie historyczny rekord.
(wyprzedził dotychczasowego lidera Władysława Segdę).
Podziwiamy osiągnięty wynik, który jest efektem wieloletniej ogromnej pracy naszego zawodnika.
Droga do zwycięstwa:
W grupie komplet zwycięstw i 2 rozstawienie.
1/64 - zwolniony, 1/32 - Smuda (AZS AWF Poznań) 15:3,
1/16 - Borowiec (AZS AWFiS Gdańsk) 15:7, 1/4f - Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) 15:8
1/2f - Jakubowski (AZS AWFiS Gdańsk)15:7, Finał - Jurkiewicz (TAF) 15:13

Paweł Szumielewicz - 13 miejsce
W grupie 1 porażka i 19 rozstawienie.
1/64 - Duraj (AZS AWFiS Gdańsk)15:12, 1/32 - Ginda (Warta Poznań) 15:6,
1/16 - Jakubowski (AZS AWFiS Gdańsk) 6:15

Andrzej Rządkowski - 17 miejsce
(nasz zawodnik walczył z kontuzją stąd wynik poniżej oczekiwań)

Magdalena Ławska - 7 miejsce
Bardzo dobry wynik.
W grupie 1 porażka i 12 rozstawienie.
1/64 - zwolniona, 1/32 - Bartol (Warta Poznań) 15:5,
1/16 - Nowakowska (MDK 5 Bydgoszcz)15:13,
1/4 f - H. Łyczbińska (UAM Poznań) 5:15


PUCHAR ZIEM PÓŁNOCNYCH
SZCZECIN 06.04.2024

Kat. młodziczki: Ivanna Hruzevych - 30 m.

Kat. U-12: Weronika Ramza - 14 m, Maria Mgłosiek - 39 m.

Kat. U-10: Karolina Ramza - 6 m, Gloria Shehaj - 21 m.


 


46. Challenge Wratislavia
W całym turnieju wystartowało 2306 zawodników (1430 zagranicznych i 876 krajowych).
Walczyli reprezentanci 333 klubów z 41 krajów (Austria, Belgia, Bułgaria, Chiny, Chorwacja, Czechy, Cypr, Dania, Dominika, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Holandia, Hongkong, Irlandia, Japonia, Izrael, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malezja, Niemcy, Norwegia, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Szkocja, Szwecja, Tajwan, Turcja, Ukraina, USA, Walia, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, ZEA i Polska).
Najliczniejszą ponad dwustuosobową ekipę zagraniczną wystawili Czesi.
Przez 5 dni na 24 w planszach hali „Orbita” stoczono 8459 pojedynków.
72 medalowe miejsca rozdzielili między siebie reprezentanci 17 krajów.

Z reprezentantów Klubu Szermierczego "Wrocławianie" najwyżej uplasowała się
Zuzanna Plutecka zajmując osatecznie 12 miejsce.

III PUCHAR POLSKI SENIORÓW
POZNAŃ 24.03.2024

Floret mężczyzn
Leszek Rajski zajmuje 2 miejsce.

W grupie komplet zwycięstw i 3 rozstawienie.
1/64 - zwolniony, 1/32- Ginter(IKS Leszno) 15:10, 1/16-Ginda(Warta P.) 15:7
1/4 f - Kaśków(KS AZS AWFiS Gd.) 15:13, 1/2 f -Kozak (KS AZS AWFiS Gd)15:8
Finał : Jurkiewicz  (TAF) 10:15

Andrzej Rządkowski zajmuje 3 miejsce.
W grupie komplet zwycięstw i 1 rozstawienie
1/64 -zwolniony,1/32-Gorczyca(Atena Gd.)15:5,1/16 Borowiec(KS AWFiS Gd.)15:3
1/4 f - Bem (AZS AWF Poznań) 15:14, 1/2 f - Jurkiewicz (TAF) 11:15

Janderson Briceno zajmuje 12 miejsce.
W grupie komplet zwycięstw i  9 rozstawienie
1/64 -zwolniony,1/32-Kwiatkowski (TAF)15:14, 1/16-Bem(AZS AWF Poznań)7:15

Paweł Szumielewicz zajmuje 13 miejsce.
W grupie 1 porażka i 13 rozstawienie
1/64-Bauer(AUS)15:9, 1/32-Piosik(IKS Leszno)15:11 1/16- Jakubowski (KS AZS AWFiS Gd) 7:15
 
Yerbinson Fernandez - 27m, Roger Romero - 42 m.
Startowało- 74 zawodników.
 
Floret kobiet
Magdalena Ławska  zajmuje 14 miejsce.
1/16 - Jeglińska (AZS AWF Warszawa) 8:15
Zofia Plutecka - 42 m.
Startowało 42 zawodniczki.

PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW GRAND PRIX

WASZYNGTON (USA) 16-17.03.2024

Leszek Rajski - zajmuje 29 miejsce

w grupie:Egbesemirone(NGR) V:0, Chuchukało(UKR) 1:V, Wu(USA) V:3,
Mader(FRA) V:1, Kahl(GER) 2:V, Li(CHN) V:1
Po grupach - 69 m.
1/256-zwolniony, 1/128 - Poscharnig(AUT)15:6, 1/64-Funamoto(JPN) 15:12
Turniej główny: 1/64- LLavador (ESP) 15:14, 1/32 - Youn(KOR) 13:15

Andrzej Rządkowski - zajmuje 102 miejsce
W grupie: Oursier(USA) V:0, Nagimov(AIN) V:4, Mohamed(EGY) V:1,
Sosnov(GBR) 2:V, Alvares(CPV) V:3, Gu(KOR) V:1.
Po grupach - 32 m.
1/256 - zwolniony , 1/128 - Chagnon(FRA) 13:15

Maxime Tarasiewicz - zajmuje 154 miejsce
W grupie: Rosenfeld(ISR) 3:V, Chamley-Watson(USA) 1:V, Kim(KOR) V:0,
Di Veroli(ITA) 1:V,De Greef(BEL) 3:V, Tituana(ECU) V:1.
Po grupach - 140 m.
1/256 - Colon (PUR) 15:10 , 1/128 - Pauty (FRA) 5:15

W turnieju wystartowało 233 zawodników.


III PUCHAR POLSKI JUNIORÓW
TORUŃ 9-10.03.2024

Floret dziewcząt: Zofia Plutecka - 27m, Zuzanna Plutecka - 48m,
Katarzyna Pierzchała - 63m, Ivanna Hrużevych - 64m

Floret chłopców: Filip Hryniewiecki - 14 miejsce


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW 

KAIR (EGIPT) 23-25.02.2024

Turniej indywidualny 
Startowało 225 zawodników.

Andrzej Rządkowski - zajmuje 79 miejsce
W grupie : Chen(CHN) V:1, Kravtsov (AIN) V:3, Archilei (MEX) V:2,
Asem(EGY) V:2, Sido (FRA) 4:v, Emmer (USA) 2:V
Po grupach 55 m.
1/256 - zwolniony  1/128- Glasson(AUS) 15:6  1/64- Baba (JPN) 7:15

Leszek Rajski - zajmuje 128 miejsce
W grupie: Thian(AUS) V:1, Fruhauf (HUN) 3:V, Saleh (EGY) V:0
Wakim(LBN) 2:V, Servello(ARG) 2:V, Ingargiola (ITA) V:4
Po grupach 105 m.
1/256 - zwolniony  1/128 - Avola (ITA) 13:15

Turniej drużynowy
Polska (Jurkiewicz, Rządkowski,  Siess, Wojtkowiak)
zajmuje 8 miejsce (startowało 21 drużyn).
1/32 -zwolniona,  1/16 - Korea  43:42, 1/4 finału - Włochy 31:45
5-8  -  Chiny  35:45
7-8  -  Egipt  44:45

Drużyna florecistów kwalifikuje się na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu !!!


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW GRAND PRIX

TURYN (WŁOCHY) 10-11.02.2024

Andrzej Rządkowski - 52 miejsce
W grupie: Owaida(QAT) 4:V, Arsanov(UZB) V:2, Oishi(JPN) V:3, Pedro(POR) V:3
                Kontochristopoulos(GRE) 4:V, Rhys Pollitt(GER) V:3.
Po grupach 77 m.
1/256- zwolniony, 1/128-Minott(GBR) 15:11, 1/64 - Kozlov (AIN) 15:8
Turniej główny: 1/64 - Chamley-Watson (USA) 14 : 15 ! (prowadził już 14:12)
Leszek Rajski - 143 miejsce
W grupie: Burke(USA) V:1, Winterberg-Poulsen(DEN) 1:V, Klein F.(GER) 4:V
                Youn(KOR) 2:V, Benyus(HUN) V:4, Semeneev(UZB)
Po grupach 135 m.
1/256 zwolniony
1/128 - Tolba (EGY) 13:15
Janderson Briceno - 110 miejsce
W grupie: Toth(HUN) 4:V, De Badts(FRA) V:4, Cetinel(TUR) V:O
                 Gojak(CRO) V:3, Macedo(POR) V:1, Nagano(JPN) 0:V
Po grupach 83 m.
1/256 zwolniony
1/128 - Finsterbusch (ISR) 7:15
Wystartowało 245 zawodników.


Jeżeli, ktoś z Was nie ma jeszcze pomysłu co zrobić i na co przekazać swoje 1.5%,
to zachęcamy do wsparcia naszych szermierzy.
Dziękujemy!!!


MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW
TRZEBNICA 27-28.01.2024

Turniej indywidualny
Melchior Krawczyński- 26 m. (1/32-Andrzejewski IKS Leszno - 14:15)
Dominik Kania - 31 m. (1/32 -Możejko AZS AWFiS Gdańsk 6:15)
Filip Hryniewiecki - 60 m. (1/64 - Gorczyca UKS Atena Gdańsk 8:15)
Startowało 79 zawodników.

Zofia Plutecka - 37 m. (1/64 -Czarnecka D'Artagnan Warszawa 10:15)
Startowało 49 zawodniczek.


Turniej drużynowy

Nasi floreciści (D.Kania,M.Krawczyński,F.Hryniewiecki) zajęli 11 miejsce.

1/16 -Fundacja GSF - 17:45
9-16 -UKS Bielany Tiruń - 45:22
9-12 - Kolejarz Wrocław - 34:45
11-12- UKS Pałac Mł. Syrena Warszawa - 45:35
Startowało 16 drużyn.


ZIMOWE ZGRUPOWANIE SZERMIERCZE
BOLESŁAWÓW 14-20.01.2024

Jak co roku wyjechaliśmy do Bolesławowa pojeździć na nartach. W tym roku zima dopisała.
 

PRUEBA VALIDA NATIONAL
CARACAS (WENEZUELA) 22.01.2024

Janderson Briceno zwycięża w wenezuelskim turnieju klasyfikacyjnym bez porażki!!!
W grupie komplet wygranych.
W 1/16 - Angulo 15:5
1/4 f - Jose Sandia 15:6
1/2 f -Snayker Antonelii - 15:8
W finale  - Antonio Leal - 15:13

PLEBISCYT "GAZETY WROCŁAWSKIEJ"
NA "NAJLEPSZEGO SPORTOWCA DOLNEGO ŚLĄSKA"

Głosujemy na Leszka Rajskiego.
   Aby zagłosować, wyślij SMS:

WLX.17
na numer 7303


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW

PARYŻ (FRANCJA) 11-14.01.2024

Turniej indywidualny:
    Leszek Rajski - 72 miejsce na 290 startujących
    W grupie: Li (CAN) V:0, Lombardi (ITA) V:3, Marqes (BRA) V:3, Semyonov (KAZ) V:0,
                     Tang (CHN) 2:V. Po grupach 32 m.
     1/256 - zwolniony, 1/128 - Narumov (KAZ) 15:8, 1/64 - Funamoto (JPN) 9:15
      Andrzej Rządkowski - 113 miejsce
W grupie: Gassner (USA) V:4, Gross (USA) V:4, Cetinel (TUR) V:4, Diaz (ESP) V:0
                 Chastanet (FRA) 4:V, Renner (GER) V:4. Po grupach 56 m.
                 1/256 - zwolniony , 1/128 - Borodachev Anton (AIN) 8:15
        Maxime Tarasiewicz - 165 miejsce
        W grupie: Yoong (MAS) V:2, Avola (ITA) 2:V, Manolikas (GRE) V:3
                        Guma (ESP) V:0, Hayashi (JPN) 3:V, Reichetzer (AUT) V:4
                         Po grupach 92 m. 1/256 - Loo (SGP) 14:15
        Janderson Briceno - 184 miejsce
        W grupie 3 zwycięstwa. Po grupach 144 m. 1/256 - Breteau (ESP) 5:15

   Turniej drużynowy
   Polska (Rządkowski, Siess, Jurkiewicz, Wojtkowiak) zajmuje 7 miejsce.
   1/32 - Izrael - 45:38
   1/16 - Korea - 45:32
   1/4 F - Włochy - 36:45
    5-8 m. - Chiny - 19 :45
    7-8 m. -  Egipt  45:30

PUCHAR EUROPY KADETÓW
BRATYSŁAWA (SŁOWACJA) 13-14.01.2024

 Indywidualnie Filip Hryniewiecki - 153 miejsce na 272 startujących.
W grupie 3 zwycięstwa, a w 1/256 - Tan (SGP) 7:15.
Drużynowo w zespole Polska 3 - 28 miejsce (startowały 43 drużyny).


PUCHAR EUROPY KADETEK
POZNAŃ 13.01.2024

 Zofia Plutecka zajmuje 193 miejsce na 215 startujących.


ZDROWYCH, POGODNYCH,
ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
ORAZ
WIELU SUKCESÓW W NADCHODZĄCYM
NOWYM ROKU - 2024

ŻYCZY NOWO WYBRANY ZARZĄD KLUBU:)


KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

Kadra Klubu
 Zajęcia w okresie 27 - 29.12.2023 w godz. 17:00 - 19:00.
Treningi od 2 stycznia wg. planu.

Szkółki
 Rozpoczynają swoje zajęcia od 2 stycznia 2024 roku.


WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE CZŁONKÓW KLUBU
WROCŁAW 20.12.2023

W planowanym terminie odbyło się Walne Zebranie Klubu.
Dokonano nowego wyboru Zarządu Klubu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego.
Zarząd Klubu:
Prezes - Krzysztof Głowacki
Wiceprezes ds. organizacyjno-finansowych - Piotr Dziedzic
Wiceprezes ds. sportowych - Piotr Stasiewicz
Skarbnik - Michał Dul
Sekretarz - Paweł Szumielewicz
Komisja Rewizyjna:
Krzysztof Ławski, Stanisław Zamiar, Jerzy Wylęgała
Sąd Koleżeński:
Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski, Szymon Czartoryski


DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW
TOKONAME (JAPONIA) 10.12.2023

Polscy floreciści zajęli 6 miejsce walcząc w składzie:
Jan Jurkiewicz, Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski, Michał Siess
Gratulujemy dobrego występu!!!

1/32 - zwolnieni
1/16 - Korea - 45:36
1/4 F - Japonia - 23:45
5-8 - Chiny - 42:37
5-6 - USA - 32:45


OTWARTE MISTRZOSTWA BYDGOSZCZY
BYDGOSZCZ 09.12.2023

Dziewczęta
Kat. 10-11: Zuzanna Plutecka - 13 m, Ivanna Hruzevych - 24 m, Natasza Zawisza - 44 m.
Kat. 12-13:  Weronika Ramza -11 m, Sofiia Khaliavka - 46 m.
Kat. 14 i młodsi: Karolina Ramza - 3 m, Amelia Rajska - 13 m.

Chłopcy
Kat. 10-11: Wiktor Kalinowski - 35 m.
Kat. 12-13: Aleksander Rajski - 7 m.
Kat. 14 i młodsi: Dawid Kalinowski - 20 m.


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW
TOKONAME (JAPONIA) 08.12.2023

Leszek Rajski - 73 miejsce
W grupie: Kim (KOR) V:3, Archer(GBR) V:2, Tan(SGP) V:2, Kikumoto(JPN) 4:V,
Chen (USA) V:2, Ciccarelli(AUS) V:4. Po grupach - 36 m.
1/128 - Avola (ITA) 15:10, 1/64 - HA Taegyu (KOR) 10:11

Maxime Tarasiewicz - 89 miejsce
W grupie: Nagimov V:2, Lazarenko (UKR) V:2, Filippi(ITA) 1:V, Zeng(CHN) 2:V,
Abe (JPN) 4:V, NG Jet(SGP) V:1. Po grupach - 89 m.
1/128-Loo (SGP) 15:10, 1/64 - Lombardi (ITA) 8:15

Andrzej Rządkowski - 91 miejsce
W grupie: Pogrebniak (UKR)1:V, Bird (GBR) 2:V, Kawamura (JPN) V:2, Chan(HKG)V:3,
Dallasen(AUS)V:1, Reichetzer(AUT) 2:V. Po grupach 108 m.
1/128 - Spichiger (FRA) 15:13, 1/64 - Luperi (ITA) 7:15


ZGRUPOWANIE W JAPONII PRZED PUCHAREM ŚWIATA SENIORÓW
TOKONAME 8-10.12.2023

Do udziału w Pucharze przygotowuje się trójka naszych zawodników:
Andrzej Rządkowski, Leszek Rajski i Maxime Tarasiewicz.

Trzymamy kciuki za udany start !!!


XXI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ DZIECI I MŁODZIKÓW
WROCŁAW 2-3.12.2023

W śnieżnej aurze przeprowadziliśmy 21 edycję turnieju.
Pogoda nie sprzyjała przyjazdom ekip zagranicznych i krajowych.

Turniej pełen emocji, w ładnej oprawie.

Nasi najmłodsi zawodnicy spisali się obiecująco!

Dziewczęta:
Kat. 14 lat i młodsi

Zwycięża w turnieju Karolina Ramza.
Amelia Rajska zajmuje 6 miejsce.

Gloria Shehaj - 17 m.

Kat. 12-13 lat: Weronika Ramza- III miejsce, Sofiija Khaliavka- 20 m, Maria Mgłosiek - 27 m.

Kat. 10-11 lat: Zuzanna Plutecka - 5 miejsce.
Katarzyna Pierzchała - 21 m, Natasza Zawisza - 27 m,
Natalia Pisarczyk - 30m, Ivanna Hruzevych - 31 m.

Chłopcy: 
Kat. 14 lat i młodsi: Dawid Kalinowski - 11m

                Kat. 12-13 lat: Aleksander Rajski - 14 m.

                Kat. 10-11 lat: Wiktor Kalinowski 25 m.


SPOTKANIE TRENERÓW Z PREZYDENTEM JACKIEM SUTRYKIEM

W dniach 17 i 23 listopada 2023 odbyło się spotkanie wrocławskich trenerów
z Prezydentem Jackiem Sutrykiem.

Z naszego klubu wyróżniono, za wiele lat pracy i efekty szkoleniowe 
poniższych trenerów:
Krzysztofa Głowackiego, Piotra Stasiewicza, Małgorzatę Biegańską, Leszka Rajskiego i Pawła Szumielewicza.


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ DZIECI I MŁODZIKÓW
TORUŃ 25-26.11.2023

Udany start naszych młodych zawodników.
Floret dziewcząt
Kat. U-14:
Ivanna Hruzovych - II m.
Zofia Plutecka - 6 m.

Katarzyna Pierzchała - 27 m.
Natasza Zawisza - 33 m.

Kat. U-12: Weronika Ramza - 7 m.
Sofiia Khaliavka - 20 m.

Anna Ginc - 44 m.
Kat. U-10: Amelia Rajska - III m.
Karolina Ramza - 14 m.

Floret chłopców
Kat. U-14: Wiktor Kalinowski - 37 m.
Kat. U-12: Aleksander Rajski - 19 m.
Kat. U-10: Dawid Kalinowski - 18 m.


PUCHAR EUROPY KADETÓW
NORYMBERGA (NIEMCY) 25-26.11.2023

Turniej indywidualny: Filip Hryniewiecki - 142 miejsce (284 startujących)
Turniej drużynowy: Flip Hryniewiecki w drużynie Polska IV - 38 miejsce (50 drużyn)


PUCHAR EUROPY U-23
BRATYSŁAWA (SŁOWACJA) 19.11.2023

Ema Rubasova zajmuje 7 miejsce.
O wejście do ćwierćfinału przegrana 7:15 z Kothieringer (GER).


II PUCHAR POLSKI SENIORÓW
GDAŃSK 18.11.2023

Sukces naszych zawodników na planszach Gdańska!!!

Andrzej Rządkowski zwycięża bez porażki.
W grupie komplet zwycięstw i 1 rozstawienie.
 1/64 zwolniony, 1/32 - Możejko (AZS AWFiS Gd.)15:6
1/16 - Kozak(AZS AWFiS Gd.) 15:7, 1/4 F - Nowak (AZS AWF Poznań) 15:11
1/2 F-Rajski (Wrocławianie)15:14, Finał: Briceno (Wrocławianie) 15:5

Janderson Briceno zajmuje II miejsce.
W grupie komplet zwycięstw i 6 rozstawienie.
 1/64 zwolniony, 1/32 - A.Bem (AZS AWF Poznań)15:4, 1/16 - Borowiec (AZS AWFiS Gd.)15:14,
1/4F - Pacholczyk (IKS Leszno)15:8, 1/2F - Jakubowski (AZS AWFiS Gd.) 15:8 i Finał: Rządkowski (Wrocławianie) 5:15

Leszek Rajski zajmuje III miejsce.
W grupie komplet zwycięstw i 5 rozstawienie.
1/64 - zwolniony, 1/32 - T.Waściński (IKS Leszno) 15:8, 1/16 - Goc (AZS AWFiS GD) 15:6,
1/4F - Podralski (AZS AWFiS Gd.)15:13, 1/2F-Rządkowski(Wrocławianie)14:15

Paweł Szumielewicz - 23m (1/32 - Wojtkowiak- AZS AWF Poznań - 7:15)
Szymon Czartoryski - 23m (1/32 - Siess- AZS AWFiS Gd. - 12:15)
Yerbinson Fernandez - 39m (1/64 - T. Waściński- IKS Leszno - 6:15)
Roger Romero - 40m (1/64 - Kaśków- AZS AWFiS Gd. - 14:15)

We florecie kobiet: Magdalena Ławska - 15 miejsce.
 (1/16 - Tomczak- IKS Leszno - 12:15)

Gratulujemy naszym zawodnikom udanego startu!


DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW
STAMBUŁ (TURCJA) 12.11.2023

Wystartowały 24 drużyny.
Polska drużyna w składzie: Jan Jurkiewicz, Andrzej Rządkowski,
Michał Siess, Adrian Wojtkowiak - zajęła VI miejsce.
1/32 - Holandia 45:24
1/16 - Egipt - 45:27
1/4 F- Japonia 32:45
5-8  -  Belgia 45:37
5-6  -  Hong Kong 37:45


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW
STAMBUŁ (TURCJA) 10-11.11.2023

W turnieju indywidualnym wystartowało 241 zawodników w tym Rosjanie.
Andrzej Rządkowski zajął 27 miejsce.
Preeliminacje:
W grupie komplet zwycięstw i awans do turnieju głównego na 11 miejscu.
Eyupoglu(TUR) V:4, Bourtis(USA) V:3, Ito(JPN) V:2, Bae(KOR) V:2,
Kozlov V:1,
Brunner (SUI) V:2
Turniej główny:
1/64 - Chen Chin (TPE) 15:8
1/32 - Cheung Ka  (HKG) 9 :15

Leszek Rajski - 77 miejsce.
Preeliminacje:
W grupie : Wakim (LBN) V:0, Maripjonov V:1, Cervantes (MEX) V:3,
Espinoza (PER) 0:V, Stenbeck-Schiavo (GBR) V:3
Po grupach 52 miejsce.
1/256 - zwolniony
1/128 - Renner (GER) 15 :10
1/64   - Davis (GBR) 6 :15


PUCHAR EUROPY KADETÓW
BUDAPESZT (WĘGRY) 11-12.11.2023

Filip Hryniewiecki - zajął 46 miejsce w stawce 305 zawodników.
W grupie: Robinet(FRA) V:3, Rauter(AUT) V:3, Orovecz(HUN) 2:V, Ghetu(ROU) V:3,
Yanishevskyi (UKR) V:0, Ntouka(GRE) V:3.
Po grupach - 63 miejsce.

1/256 - Sekanina (CZE) 15:6
1/128 - Erdinc (TUR) 15:12
1/64  - MBaye (ITA) 8:15
DRUŻYNOWO - walczył w Polska 4 i zajęli 20 miejsce na 48 startujących drużyn.


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ O PUCHAR URSYNOWA
WARSZAWA 11.11.2023

Kat : U-12 - Weronika Ramza  - 9 miejsce
Kat:  U-14 - Zuzanna Plutecka - 17 miejsce


ZGRUPOWANIE KADRY NARODOWEJ FLORETU
FRASCATI (WŁOCHY) 23-27.10.2023

Nasi zawodnicy Andrzej Rządkowski i Leszek Rajski przygotowują się na zgrupowaniu
do startu indywidualnego i drużynowego w Pucharze Świata Seniorów w Stanbule (Turcja) 9-13.11.2023r.


TURNIEJ SATELITARNY "GOLDEN FOIL"
ZAGRZEB (CHORWACJA) 21.10.2023

Andrzej Rządkowski i Leszek Rajski na podium!!!
Tylko jedno trafienie brakowało Andrzejowi Rządkowskiemu do zwycięstwa w Turnieju.

Andrzej Rządkowski - II miejsce
W grupie 3 zwycięstw i 3 porażki - 54 rozstawienie.
1/128 - Flores (VEN) 15:2   1/64 - Leskovac (CRO) - 15:5
 1/32  - Nemeth (HUN) - 15:7   1/16 -Rubin (HUN) - 15:9
 1/4 F - Wojtkowiak (POL) 15:7  1/2 F -Nista (ITA) - 15:6
 Finał -  Choupenitch (CZE) - 14:15
 
Leszek Rajski - III miejsce
W grupie 5 zwycięstw i 1 porażka  - 12 rozstawienie.
1/128 - zwolniony 1/64- Rhys Pollit (GBR) - 15:4  1/32-Korzhovoi (UKR) 15:6
1/16 - Podralski (POL) - 15:14  1/4 - Lechner (AUT) -15 :8
1/2 finału - Choupenitch (CZE) - 12:15


II PUCHAR POLSKI JUNIORÓW
POZNAŃ 21.10.2023

W turnieju klub reprezentowali kadeci.
Niestety nie był to udany start.
Floret kobiet: Zofia Plutecka - 34 m.
Floret mężczyzn: Filip Hryniewiecki - 37 m. Adam Kruszona - 61 m. Grzegorz Marczyk - 82 m.


I PUCHAR POLSKI SENIORÓW
OBORNIKI ŚLĄSKIE 14-15.10.2023

Udany start naszych szermierzy w turnieju otwierającym sezon 2023/2024.

ANDRZEJ RZĄDKOWSKI zwycięża w turnieju.
W grupie komplet zwycięstw i 3 rozstawienie.
1/64- zwolniony, 1/32- Ciepły(AZS AWF Poznań)15:5, 1/16- Kotek(Fundacja GSF) 15:5,
1/4 F- Romero (Wrocławianie)15:11,
1/2 F- Bem (AZS AWF Poznań) 15:2,
Finał- Jakubowski (AZS AWFIS Gd) 15:5

LESZEK RAJSKI na podium- 3 miejsce.
W grupie komplet zwycięstw i 3 rozstawienie.
1/64- zwolniony, 1/32- Kosiła-Wojciechowski (UKS Atena Gdańsk) 15:6
1/16- Nowak (AZS AWF Poznań) 15:5, 1/4 F- Sacharczuk (Fundacja GSF)15:8
1/2 F- Jakubowski (AZS AWFiS Gdańsk) 13:15

ROGER ROMERO- 7 miejsce
   1/64- Jurczak (Pałac Mł.Syrena W-wa) 15:4 1/32-Możejko M(AZS AWFiS Gd.)
    15:10, 1/16-Kozak (AZS AWFiS Gd,)15:10, 1/4 F- Rządkowski (Wrocławianie) 11:15.
 
Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się na miejscach:
  Yerbinson Fernandez- 23, Paweł Szumielewicz- 30, Szymon Czartoryski- 32,
  Janderson Briceno- 34, Dominik Kania- 56.
 
 We florecie kobiet: Magdalena Ławska - 16 miejsce
                                   Ema Rubasova - 24 miejsce
                                    Zofia Plutecka - 34 miejsce

PUCHAR RAJCÓW GDAŃSKICH
GDAŃSK 07.10.2023

Udany występ naszych najmłodszych!!!

Floret dziewcząt:
Kat. 2014 i młodsze: Karolina Ramza - 1 miejsce, Amelia Rajska - 2 miejsce.
Kat. 2012 - 2013: Weronika Ramza - 9 miejsce, Sofiia Khaliavka - 24 miejsce.
Kat. 2010-2011: Zuzanna Plutecka - 8 miejsce, Ivana Hruzevych - 20 miejsce.

Floret chłopców:
Kat. 2014 i młodsi: Dawid Kalinowski - 3 miejsce.
Kat. 2010 -2011: Wiktor Kalinowski - 43 miejsce.


II PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH
GDAŃSK 07.10.2023

Floret chłopców: Filip Hryniewiecki - 10 m. Carl Sala - 18 m. Vincent Sala - 24 m.
Grzegorz Marczyk - 38 m. Adam Kruszona - 66 m.

Floret dziewcząt: Zofia Plutecka - 34 m.


PUCHAR PREZYDENTA MIASTA GDAŃSK
22-23.09.2023

Turniej indywidualny
KAT. 10-11 lat: Ivanna Hruzevych - 24 m, Zuzanna Plutecka - 26 m,
Katarzyna Pierzchała - 36 m, Wiktor Kalinowski - 32 miejsce
KAT. 12-13 lat: Sofiia Khaliavka - 23 miejsce

Turniej drużynowy
Nasza drużyna (Ivanna Hruzevych, Sofiia Khaliavka, Katarzyna Pierzchała, Natasza Zawisza)
zajmuje 7 miejsce w turnieju.
1/16 - Warta II Poznań - 36:24
1/4 f - UKS GSS I - 11:36
5-8 -  UKS GSS II - 22:33
7-8 -  UKS GSS III - 36:16

PUCHAR EUROPY JUNIORÓW MŁODSZYCH
WARSZAWA 22.09.2023

W turnieju wystartowało 179 zawodników.
Miejsca naszych:
Filip Hryniewiecki - 50 miejsce, Carl Sala - 65 m, Adam Kruszona- 77 m,
Vincent Sala - 95 m,
Grzegorz Marczyk -174 m.



"MEMORIAŁ MICHAŁA KOSICKIEGO"
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WE FLORETACH
BYDGOSZCZ 10.09.2023

Udany start naszych najmłodszych zawodniczek i zawodników.

KAT. 2011 - 2012
Zuzanna Plutecka w finale i po przegranej z Mirą Woźniak (AZS AWF Poznań) zajmuje II miejsce!!!
Weronika Ramza  - 12 miejsce
Wiktor Kalinowski - 16 miejsce

KAT. 2013 +
Karolina Ramza - 21 miejsce


I PUCHAR POLSKI JUNIORÓW
BYDGOSZCZ 09.09.2023

Melchior Krawczyński na podium!!!
Do momentu walki o finał  z Kamilem Tomeczkiem (UKS-MDK 5 Bydgoszcz)
bez porażki. Po przegranej w 1/2 finału zajmuje III miejsce w turnieju.
Pozostali nasi zawodnicy: Dominik Kania - 22 miejsce i Filip Hryniewiecki - 48 miejsce.
W turnieju startowało 87 zawodników.


I PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH
OBORNIKI ŚLĄSKIE 02-03.09.2023

Inauguracja sezonu 2023/2024.
Floret chłopców: Filip Hryniewiecki - 11 m, Grzegorz Marczyk - 37 m,
Adam Kruszona - 45 m.
Floret dziewcząt: Zofia Plutecka - 31 m, Katarzyna Pierzchała - 60 m.


ROZPOCZYNAMY TRENINGI NOWEGO SEZONU 2023/2024

KADRA KLUBOWA - od 04.08.2023

Poniedziałek 17:30 - 20:00
Wtorek 17:30 - 20:00
Środa 18:00 - 20:00
Czwartek 17:30 - 20:00
Piątek 17:30 - 19:30

SZKÓŁKI - od 05.09.2023

Grupa A
Wtorek 16:30 - 17:30, Środa 16:00 - 18:00, Piątek 16:00 - 18:00

Grupa B
Poniedziałek 16:00 - 17:30, Piątek 16:00 - 18:00

Grupa C
Wtorek 17:00 - 18:00, Czwartek 17:00 - 18:00

Grupa D (nowa szkółka)
Wtorek 16:00 - 17:00, Czwartek 16:00 - 17:00

                Zapisy w klubie lub e-mail: biuro@wroclawianie.com.pl

                Zajęcia w tej szkółce rozpoczną się od 14 września 2023 r.


23 MIĘDZYNARODOWE ZGRUPOWANIE FLORETOWE
POLANICA ZDRÓJ 01-26.08.2023

 Już od 1 sierpnia trwają zmagania florecistów i florecistek na 28 planszach.
Ekipy zakwaterowane są tradycyjnie w Pensjonacie Beata,Willi Wolność, OSiRze i Internacie Regionalnej Szkoły Turystycznej przy hali sportowejSzkoły Podstawowej Nr 2.
Treningi odbywają się 3 razy dziennie. W programie różnorodne formy walk i turniejów.Trenerzy realizują swoje plany indywidualnie ale uczestniczą we wszystkich formach walk kontrolnych.
Pomiędzy szermierczymi zajęciami uczestnicy zgrupowania mogą korzystać ze zwiedzania okolic (np Szczeliniec Wielki i inne atrakcje regionu) lub czynnie Rafting Bardo-Spływy Pontonowe i Kajakowe itp.
Do dyspozycji przy Hali boiska do piłki nożnej,koszykówki i siatkówki.
W bieżącym zgrupowaniu, poza kadrą juniorów i kadetów, polskich zawodniczek i zawodników, wezmą udział ekipy USA, Wielkiej Brytanii, Szkocji, Niemiec, Izraela, Cypru, Kazakhstanu, Malezji, Łotwy, Czech,
Słowacji, Węgier, Wenezueli, Szwecji, Ukrainy
.
Razem na zgrupowaniu weźmie udział przeszło 520 uczestników (300 zawodniczek i zawodników zagranicznych) reprezentujące 45 ekip z 16 państw.
Na zgrupowaniu nie zabraknie polskich zawodników z czołówki krajowej. Kadra trenerska ma możliwość wzajemnych dyskusji szkoleniowych, a wśród obecnych wielu wychowawców medalistów Olimpijskich, Mistrzostw Świata Seniorów i Juniorów. Życzymy owocnej pracy, przyjemnego relaksu pomiędzy intensywnymi treningami i efektów w startach na planszach w sezonie 2023/2024.
Trzymamy kciuki!!!


MISTRZOSTWA ŚWIATA SENIORÓW
MEDIOLAN (WŁOCHY) 24-30.07.2023

Turniej indywidualny:
Andrzej Rządkowski zajął 49 miejsce po przegranej walce w 1/64 z Chen (CHN) 14:15
Leszek Rajski zajmuje 59 miejsce w 1/64 - Hamza (EGY) 5:15
Turniej drużynowy:
Nasza drużyna w składzie: Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski, Michał Siess i Adrian Wojtkowiak zajęła
8 miejsce.
1/32 - Australia 45:23
1/16 - Chile  45:24
1/4 f - USA  29:45
5-8 - Francja  41:45
7-8 - Korea  25:45


POLSKO-NIEMIECKIE ZGRUPOWANIE SZERMIERCZE
 SPUKSCHLOSS BAHRATAL (NIEMCY) 09-19.07.2023



W tym roku nasi zawodnicy spotkali się z naszymi przyjaciółmi z Schkeuditz i Drezna w młodzieżowym ośrodku Spukschloss Bahratal w Szwajcarii Saksońskiej. Wyjazd był bardzo udany. Oprócz wspólnych treningów zwiedzaliśmy podziemne sztolnie, skalne labirynty i twierdzę Koenigstein. Chodziliśmy również na basen i uczono nas strzelać z łuku. W przyszłym roku zapraszamy naszych niemieckich kolegów w polskie góry.


DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA EUROPY SENIORÓW
IGRZYSKA EUROPEJSKIE
KRAKÓW 29.06.2023

Polska drużyna walcząca w składzie: Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski, Michał Siess ( AZS AWFiS Gdańsk), Adrian Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) zajęła 5 miejsce.
Tylko jedno trafienie dzieliło naszą drużynę od strefy medalowej.
1/32 - zwolniona
1/16 - Gruzja - 45:27
1/4 finału - Niemcy 44:45
5-8 - Belgia 45:25
5-6 - Węgry 45:29


IGRZYSKA EUROPEJSKIE
KRAKÓW 26.06.2023

Niewykorzystana szansa Andrzeja na medal w Igrzyskach
Andrzej Rządkowski - zajmuje 12 miejsce
W grupie: Rieger(GER)2:V, Chepishev(BUL)V:1, Pogrebniak(UKR)V:2, Van Egmond(NED)V:1, Holy(CZE)V:1, Finsterbush(ISR)V:4
Po grupach 12 miejsce.
1/64 - Hatoel (ISR) 15:7
1/32 - Toth (HUN) 15:14
1/16 - De Greef (BEL) 12:15


ODSŁONIĘCIE FONTANNY SZERMIERZ
20.06.2023

Uczniowie Szermierczej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 85 im. prof. Mariana Suskiego we Wrocławiu
oraz świeżo upieczeni Mistrzowie Polski z klubu szermierczego "Wrocławianie" zaprezentowali swoje umiejętności podczas odsłonięcia odrestaurowanej fontanny Szermierz.
Warto zaznaczyć, że fontanna stoi na pl. Uniwersyteckim we Wrocławiu od 1904 roku.




INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA EUROPY SENIORÓW
PŁOWDIW (BUŁGARIA) 18.06.2023

Leszek Rajski - 10 miejsce
W grupie : Poscharnig (AUT) V:1,Lefort (FRA) 4:V,Breteau (ESP)V:1,Nikolov (BUL) V:2
Cetinel (TUR) V:1,Files (CRO) V:3 .Po grupach 4 rozstawienie.
1/64 - zwolniony
1/32 - Winterberg (DEN) 15:8
1/16 - Savin (FRA) 8:15

Andrzej Rządkowski - 14 miejsce
W grupie:De Greef (BEL) V:4,Sirmaci (TUR) V:1,Rosenfeld (ISR) V:0,Szemes (HUN) 3:V
Hoida (UKR) 3:V,Garcia (ESP) V:1 . Po grupach 19 miejsce.
1/64 - Pirk (SVK) 15:8
1/32 - Pauty (FRA) 15:14
1/16 - Bianchi (ITA) 8:15

CHAMPIONANATS PANAMERICAINS
LIMA (PERU) 15.06.2023

Nasz zawodnik Janderson Briceno zajmuje 10 miejsce.
W grupie: Nigosanti (ARG) V:3, Meinhardt (USA)1:V, Murillo (COL) V:2,  
Knoepffeler (NCA) V:2, Alarcon (CHI) V:2, Fukuda (PER) V:3
Po grupach 9 rozstawienie.
1/64 - zwolniony
1/32 - Lutar (PER) 15:12
1/16 Aguirre (VEN) 5:15


AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI
WARSZAWA 11.06.2023

Wystartowały nasze zawodniczki reprezentujące swoje Uczelnie.
Magdalena Ławska (Uniwersytet Wrocławski) i Natalia Ziobrowska (Politechnika Wrocławska).

MAGDALENA ŁAWSKA - brązową medalistką AMP
1/16 - Pijaczyńska Kinga (UAM Poznań) 15:2
1/4 F-Chrzanowska Marika (UAM Poznań) 15:8
1/2 F-Wasilczuk Dominika (UW Warszawa) 14:15

Natalia Ziobrowska - 19 miejsce.


MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW
TRZEBNICA 08-09.06.2023

Turniej indywidualny

LESZEK RAJSKI zdobywa po raz szósty Mistrzostwo Polski!!! GRATULUJEMY !!!
Droga Leszka do złotego medalu:
W grupie komplet zwycięstw i 1 rozstawienie.
1/64 - zwolniony
1/32 - Brzeziński (Warta Poznań) 15:8
1/16 - Kwiatkowski (AZS AWFiS Gd.) 15:7
1/4 F- Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) 15:12
1/2 F- Jurkiewicz (TAF Toruń) 15:9
Finał: Jakubowski (AZS AWFiS Gd.) 15:12

Andrzej Rządkowski - 6 miejsce
1/64 - Ciepły (AZS AWF Poznań) 15:4
1/32 - Kaśków (AZS AWFiS Gd.) 15:4
1/16 - Surwiłło (AZS AWF Wa-wa) 15:6
1/4 F- Jurkiewicz (TAF Toruń) 6:15

Maxime Tarasiewicz - 14 miejsce
1/64 - Gajc (D'Artagnan Ursynów) 15:2
1/32 - Waściński T (IKS Leszno) 15:4
1/16 - Jakubowski (TAF Toruń) 6:15

Paweł Szumielewicz - 40 miejsce (1/64-Zakrzewski(AZS AWF Wa-wa) 7:15
Dominik Kania - 52 miejsce (1/64-Jurkiewicz(TAF Toruń) 3:15
Filip Hryniewiecki - 58 miejsce (1/64- Bem M.(AZS AWF Poznań) 5:15
Melchior Krawczyński - 64 miejsce

Magdalena Ławska - 15 miejsce
1/64 - zwolniona
1/32 - Oklińska (UKS de La Salle Gd.) 15:12
1/16 - Synoradzka (AZS AWF Poznań) 4:15
Zuzanna Wywiał - 40 miejsce(1/64-Wierzchowska(UKS de La Salle Gd.) 7:15
Natalia Ziobrowska - 50 miejsce

Turniej drużynowy

Wspaniały sukces naszej drużyny, która zdobyła złoty medal!!!
Jest to 12 złoty medal, który w historii naszego klubu wywalczyła drużyna.

Droga do  Mistrzostwa Polski.
Drużyna walczyła w składzie :
Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski, Paweł Szumielewicz,Maxime Tarasiewicz
1/16 - zwolniona
1/4 F- Warta Poznań - 45:31
1/2 F - AZS AWF 1 Poznań - 45:33
FINAŁ - AZS AWFiS 1 Gdańsk - 45:44
Mecz pełen dramaturgii zakończony walką Andrzeja Rządkowskiego z Michałem Siessem wynikiem 10:4!!!
Wielkie brawa dla walczącej bardzo odważnie całej drużyny i jej wiary w zwycięstwo.
Drużyna Wrocławian 2 (Filip Hryniewiecki, Dominik Kania,Melchior Krawczyński zajęła 12 miejsce.


EUROPEJSKI FESTIWAL SZERMIERKI
POZNAŃ 27-28.05.2023

Karolina Ramza zwycięża w turnieju!!! Gratulujemy!!!
Floret dziewcząt
Kat. 2008-2009  - Zofia Plutecka - 11 miejsce
 2010-2011 - Katarzyna Pierzchała - 27 miejsce
Ivanna Hruzevych - 40 miejsce

      2012-2013 - Weronika Ramza - 8 miejsce
Sofiia Khaliavka - 46 miejsce

      2014 i młodsze - Karolina Ramza - 1 miejsce

Floret chłopców
Kat.2008-2009 - Grzegorz Marczyk - 37 miejsce
Louis Kaczyński - 44 miejsce


MISTRZOSTWA EUROPY MŁODZIEŻOWCÓW
BUDAPESZT (WĘGRY) 26.05.2023

Turniej drużynowy
Nasza drużyna w składzie: Magdalena Ławska,Amelia Olszewska,Aleksandra Wieczorek,
Karolina Żurawska - zajęła 6 miejsce
1/16 - zwolniona
1/4 F - Ukraina 40:43
5-8   -  Niemcy 45:38
5-6   -  Węgry  40:41
Magdalena Ławska była liderką drużyny.
(z Ukrainą +7, z Niemcami +9, z Węgrami +6)


MISTRZOSTWA EUROPY MŁODZIEŻOWCÓW
BUDAPESZT (WĘGRY) 23.05.2023

Turniej indywidualny
Magdalena Ławska - 18 miejsce
W grupie :Corbu (ROU) V:0, Holland-Cunz(GER) 3:V4, Caride(POR) V:1,
MClaughlin(GBR) V:2, Gorobet(MDA) V:1, Rubasova(CZE) V:0
Po grupach 4 rozstawienie.
1/64 - zwolniona
1/32 - Cantucci (SVK) 9:15


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW GP
SHANGHAI (CHINY) 20-21.05.2023

Andrzej Rządkowski - 62 miejsce
W grupie : Kim Seung(KOR) 4:V, Olivares(USA)V:4,Zhao(CHN)V:1,Solikhajlev(UZB)V:3,
Cheung Ngo(HKG)2:V, Bibard (FRA)3:V. Po grupach - 89 rozstawienie.
1/128- zwolniony
1/64  - Gassner (USA) 15:12 i awans do głównego turnieju.
1/64 - Massialas (USA) 8:15

Maxime Tarasiewicz - 74 miejsce
W grupie : Cai(CHN)V:2, Luperi(ITA)0:V, Lam(MAC)V:1, Hu(CHN)V:4, Hay(CAN)V:3,
Roger(FRA)V:4. Po grupach- 35 rozstawienie
1/128 - zwolniony
1/64 - Saito (JPN) 12:15

Startowało 184 zawodników.


MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻOWCÓW
WARSZAWA 13.05.2023

Magdalena Ławska medalistką Mistrzostw Polski.

Magdalena Ławska - III miejsce
W grupie komplet zwycięstw i 1 rozstawienie
1/16 - zwolniona
1/4 F- Brzezińska (Warta Muszkieterowie Poznań) 15:7
1/2 F- Wieczorek (AZS AWF Poznań) 13:15

Zuzanna Wywiał - 9 miejsce
1/16 - Brzezińska (Warta Muszkieterowie Poznań) 8:15


30 HOPPEL-POPPEL TURNIER
GOERLITZ (NIEMCY) 13.05.2023

Kat. 2010 - 2011 - Zuzanna Plutecka - 9 miejsce
                              Natasza Zawisza - 15 miejsce

Kat. 2012 - 2013 - Weronika Ramza -  8 miejsce

Kat. 2014 i młodsi - Karolina Ramza  -  2 miejsce


DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW
ACAPULCO (MEKSYK) 07.05.2023

Polska drużyna (Leszek Rajski,Andrzej Rządkowski,Michał Siess, Adrian Wojtkowiak)
zajmuje 7 miejsce wśród 27 drużyn.

1/32 -El Salvador 45 :16
1/16 -Wielka Brytania 45:40
1/4 F - USA 39:45
5-8 - Hong Kong 42:45
7-8 - Egipt 45:28


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW
ACAPULCO (MEKSYK) 05-06.05.2023

Nasi zawodnicy wystartowali w Pucharze , który jest już liczony do kwalifikacji olimpijskich.
Do turnieju głównego zakwalifikowali się Andrzej Rządkowski i Leszek Rajski.
Wystartowało 203 zawodników.

Andrzej Rządkowski zajął 23 miejsce.
W grupie:Nijs (BEL)V:3, Garcia (MEX)V:0, Pachon (COL)V:3, Liu (CAN)V:4, Flores(VEN)V:2
Bibard (FRA) V:3.Po grupach 11m i kwalifikacja do głównego turnieju.
1/64 - Faul Paul (GER) 15:3, 1/32 - Abouelkassen (EGY) 7:15

Leszek Rajski - 63 miejsce
W grupie 2 zwycięstwa i 4 porażki . Po grupach 123 rozstawienie i walka w preeliminacjach
1/128 - Poscharnig (AUT) 15:9
1/64  - Kim Dongsu (KOR) 15:2
W turnieju głównym : 1/64 - Tommaso Marini (ITA) 6:15

Maxime Tarasiewicz - 106 miejsce
W grupie : 4 zwycięstwa i 2 porażki. po grupach - 61 rozstawienie
1/128 - NG Lok Wang (HKG) 7:15

Janderson Briceno  - 137 miejsce
W grupie : 2 zwycięstwa i 3 porażki
1/128 - Choi Nicholas (HKG) 12:15


OGÓLNOPOLSKA OPLIMPIADA MŁODZIEŻY
SZCZECIN 28-29.04.2023

Indywidualnie: Carl Sala - 22 m
Filip Hryniewiecki - 27 m
Zofia Plutecka - 40 m

Drużynowo: Nasza drużyna (Filip Hryniewiecki, Carl Sala, Vincent Sala) - 7 miejsce.
1/16 - KS Polonia Leszno 45:38
1/4 F- UKS Atena Gdańsk I 17:45
                  5-8  -  TAF Toruń 36:45
7-8  -  UKS 35 Bielawy Toruń 45:30


V GAMES OF ALBA
CARACAS (WENEZUELA) 23-28.04.2023

 Nasz zawodnik Janderson Briceno zdobył dwa medale w wielosportowej imprezie organizowanej przez Boliwariański Sojusz dla  Ameryk (ALBA). W turnieju indywidualnym wywalczył srebrny medal, natomiast wraz z drużyną Wenezueli- medal złoty. Gratulujemy!!!


IV PUCHAR POLSKI SENIORÓW
WARSZAWA 15.04.2023

Udany start naszych zawodników na planszach warszawskiego AWF-u

FLORET MĘŻCZYZN
LESZEK RAJSKI zwycięża w turnieju i zdobywa "Złoty Floret Rektora"

W grupie :Jakubowski(AZS AWFiS GD)V:2,Wożniak(AZS AWF P.)3:V,Waściński T. (IKS Leszno)V:1,Cendrowski(Kol.Wrocław)V:2,Fedorowicz(AZS AWF Wa-wa)V:2,
Słomiński(KSAAG) V:0. Po grupach 9 rozstawienie.
1/64 zwolniony,1/32-Dolżycki(AZS AWF P.)15:11, 1/16-Brzeziński(Warta P.)15:6
1/4 F-Rządkowski 15:13 ,1/2F-Siess(AZS AWFiS G)15:13
FINAŁ- Adrian Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) 15:6 ! GRATULUJEMY!

ANDRZEJ RZĄDKOWSKI - 5 miejsce
W grupie:Piosik(IKS Leszno)V:2, Seyfried(AZS AWFiS G.)V:0,Ciepły(AZS AWF P.)V:0
Skorupa(PM Syrena)V:0,Parulski(Warta P.)V:1,Biedrzycki(AZS AWF Wa-wa) V:1;
Po grupach 1 miejsce
1/64-zwolniony, 1/32-Tomyślak(Warta P.)15:5, 1/16-Kaśków(KSAAG)15:5.
1/4 F - Rajski 13:15

ROGER ROMERO - 6 miejsce
W grupie komplet zwycięstw i 2 miejsce
1/64- zwolniony, 1/32-Olszewski(TAF)15:8, 1/16-Fernandez 15:14
1/4 F - Wojtkowiak (AZS AWF P.) 6:15

Paweł Szumielewicz - 10 miejsce
W grupie komplet zwycięstw i 5 miejsce
1/64-zwolniony, 1/32-Waściński T(IKS Leszno)15:13 1/16-Wojkowiak(AZS AWF P)11:15

Maxime Tarasiewicz - 13 miejsce
1/64-zwolniony 1/32-Jakubowski(AZS AWFiS G)15:9,1/16-Siess(AZS AWFiS G)10:15

Yerbinson Fernandez -15 miejsce
1/64- Hryniewiecki-15:12,1/32-Piosik(IKS Leszno)15:7, 1/16- Romero 14:15

Filip Hryniewiecki - 46 miejsce
1/64 - Fernandez -12:15

FLORET KOBIET

MAGDALENA ŁAWSKA - 7 miejsce we florecie kobiet!

W grupie: Płaza(D'Artagnan)V:3, Ziemak(IKS Wa-wa)V:3,Makowska(UKSGSS)V:4
Jeglińska(AZS AWF Wa-wa)1:V, Gatz(De la Salle G)V:0,Zacharewicz(KSAAG)V:1
1/32-Nowakowska(MDK Bg) 15:9,1/16-Wieczorek(AZS AWF P.)15:11,
1/4 F - Walczyk-Klimaszyk(UAM) 8:15

Zuzanna Wywiał - 35 miejsce
1/64 - Makowska(UKSGSS) 8:15



PUCHAR ZIEM PÓŁNOCNYCH 
SZCZECIN 01-02.04.2023

Floret dziewcząt:
Kat. 2011-2012 - Zuzanna Plutecka - 7m, Weronika Ramza- 22m,
Ivanna Hruzevych- 27m, Natasza Zawisza - 33m, Sofiia Khaliavka- 39m

  Kat. 2013-2014 - Karolina Ramza 11m, Anna Ginc-15 m

  Kat.2015-2016 - Amelia Rajska - 3 m

 Floret chłopców:
 Kat. 2011-2012 - Wiktor Kalinowski - 39 m

   Kat. 2015-2016- Dawid Kalinowski - 5 m


45 Challenge Wratislavia w liczbach.

1.) Ogółem wystartowało 1760 zawodników w tym 930 zagranicznych
2.) W zawodach wystąpiło 971 chłopców i 789 dziewczynek

3.) Wystąpili zawodnicy z 31 krajów: Anglia, Austria, Belgia, Chiny, Chorwacja,Cypr, Czechy, Dominika, Estonia, Francja, Grecja, Holandia, Irlandia, Izrael, Japonia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Rumunia, Serbia, Singapur, Szkocja, Szwecja, Turcja, Ukraina, USA, Walia, Węgry, Włochy i Polska

4.) Reprezentowano 260 klubów. 202 zagraniczne i 58 krajowych

5.) Na 24 planszach przez 5 dni stoczono 6346 pojedynków

6.) Zwycięzcy tych pojedynków zadali w sumie 37 240 trafień

7.) Najliczniejszą ekipą zagraniczną przysłali Czesi w sile 178 zawodników

8.)  72 medale podzielili między siebie reprezentanci 18 państw

KLASYFIKACJA MEDALOWA

Msc

Kraj

Złote medale

Srebrne medale

Brązowe medale

Razem

1

Ukraina

4

2

2

8

2

USA

4

1

1

6

3

Węgry

3

3

3

9

4

Polska

2

5

14

21

5

Czechy

1

1

3

5

6

Anglia

1

1

1

3

7

Grecja

1

1

-

2

8

Serbia

1

-

1

8

Cypr

1

-

-

1

10

Niemcy

-

2

5

7

11

Litwa

-

1

-

1

11

Izrael

-

1

-

1

13

Łotwa

-

-

2

2

14

Norwegia

-

-

1

1

14

Rumunia

-

-

1

1

14

Francja

-

-

1

1

14

Turcja

-

-

1

1

14

Singapur

-

-

1

1


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW GP 
BUSAN (KOREA PŁD.) 18-19.03.2023

Andrzej Rządkowski w światowej czołówce floretu! Plasuje się na 8 miejscu! Gratulujemy!

W grupie: Spichiger(FRA) 3:V, Jung(KOR) V:2,Lombardi(ITA)2:V,Ueno(JPN)1:V,
NG Lok Wang(HKG) V:0,Kamalanathan(MAS) V:0. Po grupach 61 m.

1/128 - Chan (HKG) 15:8
1/64   - Rosatelli (ITA) 15:14

Turniej Główny:
1/64 - Abouelkassem(EGY) - nie stawił się
1/32 - Spichiger(FRA) 15:8
1/16 - Matsuyama (JPN) 15:14
1/4 F- Foconi (ITA) 11:15

Zwyciężył w turnieju Foconi (ITA), a startowało 156 zawodników.


DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW 
KAIR (EGIPT) 26.02.2023

Polscy floreciści zajmują wysokie 4 miejsce!!! Brawo!!!
Drużyna walczyła w składzie : Jan Jurkiewicz, Andrzej Rządkowski, Michał Siess, Adrian Wojtkowiak.
Leszek Rajski z powodu kontuzji nie wystartował w turnieju drużynowym.
1/32 - zwolnieni
1/16 - Ukraina - 45:35
1/4 F- USA - 45:38
1/2 F- Japonia - 33:45
3 m  - Francja - 37:45


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW 
KAIR (EGIPT) 23-25.02.2023

Andrzej Rządkowski zajmuje 11 miejsce w gronie 200 zawodników!!!
W grupie: Mady(EGY) V:1, Lee(KOR) V:3, Nigosanti(ARG) V:3, Reichetzer(AUT) V:2,
Solikhojlev(UZB) V:3,Winterberg-Poulsen(DEN) V:3.
Po grupach 5 miejsce i bezpośredni awans do głównego turnieju.
Turniej główny : 1/64 - Mo (CHN) 15:8
1/32 - LLavador (ESP) 15:14
1/16 - Filippi (ITA) 5:15
Leszek Rajski - 133 miejsce
 1/128 - Van Haaster (CAN) 13:15


INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE
MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW
TRZEBNICA 11-12.02.2023

Turniej indywidualny
 M.Krawczyński- 24 m, D.Kania- 48 m, F.Hryniewiecki-  53m, G.Marczyk- 77 m, Z.Plutecka- 47 m.
Turniej drużynowy
Drużyna walcząca w składzie: M. Krawczyński, D. Kania, F. Hryniewiecki zajęła 10 miejsce.
1/16 - TAF Toruń  30:45
9-16 - AZS AWF Warszawa 45:30
9-12 - Pałac Mł. Syrena 45:42
9-10 - WKS Kolejarz Wrocław 33:45


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW GP
TURYN (WŁOCHY) 11.02.2023

Andrzej Rządkowski - 66 m.
 (preeliminacja 1/64 - Nista-ITA 12:15)
Leszek Rajski - 158 m.
(preeliminacja 1/128 - Davis James-Andrew-GBR 5:15)
Szymon Czartoryjski - 191 m.
Startowało 224 zawodników.


Jeżeli, ktoś z Was nie ma jeszcze pomysłu co zrobić i na co przekazać swóje 1,5%,
to zachęcamy do wsparcia naszych szermierzy.
Dziękujemy!!!


III PUCHAR POLSKI SENIORÓW
POZNAŃ 28.01.2023

Wystartowaliśmy w Pucharze bez naszych liderów Leszka Rajskiego i Andrzeja Rządkowskiego

Floret kobiet.
Magdalena Ławska - 12m (Przegrana w 1/16 z Tomczak(IKS Leszno) 8:15
Ema Rubasova - 21m, Zuzanna Wywiał - 29m, Natalia Ziobrowska - 48m
Floret mężczyzn.
Janderson Briceno - 10m (przegrana w 1/16 - Wojtkowiak(AZS Poznań) 10:15
Paweł Szumielewicz - 12m (przegrana w 1/16-Winkhpf(IKS Leszno) 8:15
Szymon Czartoryjski - 22m, Maxime Tarasiewicz - 24m, Roger Romero - 25 m,
Filip Hryniewiecki - 58m, Dominik Kania - 59m


GALA SZERMIERCZA PZS
PODSUMOWANIE SEZONU 2021/2022

WARSZAWA 18.01.2023

Polski Związek Szermierczy podsumował sezon 2021/2022.
Zawodnicy, którzy zdobyli medale na Mistrzostwach Świata i Europy zostali wyróżnienie na Gali.
Z naszych zawodników to byli Leszek Rajski i Andrzej Rządkowski
drużynowi brązowi medaliści Mistrzostw Europy Seniorów.
 
              

Nagrodzono statuetkami zwycięzców i ich trenerów cyklu KGHM TOUR.
We florecie mężczyzn seniorów zwyciężył Andrzej Rządkowski.

 

PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW
PARYŻ (FRANCJA) 11-15.01.2023

Turniej indywidualny - 258 zawodników.
Andrzej Rządkowski - 42 miejsce

W preeliminacjach –w grupie: Bojanov(CAN)V:0, Rosenfeld(ISR)V:2, Padula(PUR)V:2, El Rhazzouly(MAR)V:3, Lucchetti(ARG)V:1, Castanie(FRA)4:V
Po grupach 19m -1/256-zwolniony,1/128-Czuckermann(ISR)15:12
1/64 – Spoljar(CRO)15:8
W turnieju głównym : 1/64 –Bianchi(ITA)6:15
Leszek Rajski – 190 miejsce

W 1/256 – Filippi(ITA)11:15
Roger Romero -235 miejsce

Turniej drużynowy.
Polska drużyna w składzie: Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski, Michał Siess, Adrian Wojtkowiak
– wywalczyła wysokie 5 miejsce!!! BRAWO!!!
1/32 – Puerto Rico 45:18

1/16 -  Niemcy 45:39
¼ f    -  USA 39:45
5-8  -  Ukraina 45:32
5 -6 -  Korea 45:43


PUCHAR EUROPY KADETEK
POZNAŃ 14.01.2023

Zofia Plutecka 195 miejsce wśród 232 startujących.


PUCHAR EUROPY KADETÓW
BRATYSŁAWA (SŁOWACJA) 14-15.01.2023

Turniej indywidualny.
Vincent Sala -147m, Filip Hryniewiecki-190m, Carl Sala-199m. Startowało 241.

Turnieju drużynowy.

Polska 5 (z Filipem Hryniewieckim) zajęła 25 miejsce.


PUCHAR ŚWIATA JUNIOREK
UDINE (WŁOCHY) 06.01.2023

W stawce 164 zawodniczek Ema Rubasova zajęła 70 miejsce.


ZDROWYCH,
POGODNYCH,
WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
ORAZ
WIELU SUKCESÓW W NADCHODZĄCYM
NOWYM ROKU
2023

ŻYCZY ZARZĄD KLUBU


"PUCHAR URSYNOWA"
WARSZAWA 17 - 18.12.2022

Floret dziewcząt: Natasza Zawisza - 14 m., Sofiia Khaliavka - 21 m.

Floret chłopców: Wiktor Kalinowski - 17 m.


"SŁOWO SPORTOWE"
PLEBISCYT NA NAJPOPULARNIEJSZEGO
SPORTOWCA I TRENERA
NA DOLNYM ŚLĄSKU W ROKU 2022


SPORTOWCY
ANDZREJ RZĄDKOWSKI
SMS na nr 71480 o treści: TYP.SP.25


TRENERZY

KRZYSZTOF GŁOWACKI
SMS na nr 71480 o treści: TYP.TR.2

Można również wysłać kupon, który zamieszczony jest w gazecie "Słowo Sportowe"
Głosowanie trwa do 22.01.2023 r.


PUCHAR CZECH "OPAVSY LISTOPAD"
OPAVA (CZECHY) 10 - 11.12.2022

Nasi zawodnicy Ema Rubasova i Roger Romero
zwyciężyli w Pucharze Czech Seniorów.
Dodatkowo w rozgrywanym dzień wcześniej Pucharze Czech Juniorek
Ema Rubasova wywalczyła 2 miejsce.


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW
"PRINCE TAKOMODO TROPHY"
TOKIO (JAPONIA) 09 - 11.12.2022

Turniej indywidualny - 198 zawodników.
Leszek Rajski - 22 miejsce

W grupie komplet zwycięstw i 9 rozstawienie.

Robson(SGP) V:2, Roger C.(FRA) V:4, Klein L.(GER) V:4, Guennou(GBR) V:2

Haffour(EGY) V:1, Bewernick(JPN) V:2

W turnieju głównym; 1/64 - Rosatelli(ITA) 15:9, 1/32 – Itkin(USA) 2:15

Andrzej Rządkowski - 39 miejsce
W grupie komplet zwycięstw i 6 rozstawienie.

Braun M.(GER) V:4, Mertine(FRA) V:3,Mihalyi(HUN) V:2, Chan Chin(TPE) V:2

Kawamura(JPN) V:1, Lim Teng(SGP) V:0

W turnieju głównym 1/64 - Massialas(USA) 13:15

Turniej drużynowy.
Nasza drużyna (Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski, Jan Jurkiewicz)
walcząca bez kontuzjowanego Michała Siessa zajęła 11 miejsce.
1/32 – zwolniona,
1/16 – Węgry - 43:45
9-16 – Singapur- 45:27

9-12 – Ukraina - 35:45

11-12 - Niemcy - 45:38


III PUCHAR POLSKI JUNIORÓW
TRZEBNICA 10.12.2022


Floret chłopców:
D.Kania - 21m, M.Krawczyński - 33m, F.Hryniewiecki - 43m, 
       
C. Sala - 59m, V. Sala - 63m, G. Marczyk - 69m.

Floret dziewcząt: Z.Plutecka - 40m, W. Powąska - 48m.



XX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ DZIECI I MŁODZIKÓW
WROCŁAW 3-4.12.2022

Tradycyjny Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy zgromadził na starcie 237 zawodników
z Czech, Łotwy, Ukrainy i Polski.
Z naszych zawodników najlepiej zaprezentowali się:
Zuzanna Plutecka (2011- 2012) - lll miejsce,
Aleksander Rajski - 5 m i Wiktor Kalinowski - 8 m (obaj 2011 - 2012).
Pozostali nasi zawodnicy:
Kat. 2009-2010 - Katarzyna Pierzchała - 20 m, Louis Kaczyński - 44 m.
Kat. 2011-2012 - Sofija Khaliavka - 30 m, Natasza Zawisza - 37 m.
Kat. 2013 i młodsze - Anna Ginc i Karolina Ramza - 10 miejsce.
Turniej przeprowadzono bardzo sprawnie w całość na klubowym sprzęcie.
Dziękujemy zawodnikom, rodzicom i sympatykom klubu za pomoc przy przygotowaniu hali do zawodów
i zdemontowaniu sprzętu po zawodach.
Duże brawa dla sędziow za aktywność i profesjonalizm.


PUCHAR ŚWIATA JUNIORÓW
LESZNO 03.12.2022

Wystartowało 182 zawodników. Wśród nich nasz zawodnik Melchior Krawczyński, który zajął 108 miejsce.
Był to debiut w Pucharze Świata Juniorów.
W grupie 3 zwycięstwa - Diestelkamp(GER) 5:3, Ciganek(CZE) 5:4, Blair(GBR) 5:2
W eliminacji bezpośredniej - 1/128 - Sacharczuk (POL) 11:15


"PASOWANIE NA SZERMIERZA"
WROCŁAW 28.11.2022


W Szermierczej Sportowej Szkole Podstawowej nr 85 im. Mariana Suskiego we Wrocławiu
odbyło się pasowanie uczniów klas sportowych na szermierzy.
Młodzi sportowcy stali sie w ten sposób zawodnikami KS "Wrocławianie".
Warto podkreślić, że szkoła nieprzerwanie od 1977 roku prowadzi szermierczą edukację dzieci i młodzieży.


​​​​​​


PUCHAR EUROPY KADETÓW
BUDAPESZT (WĘGRY) 26-27.11.2022

W stawce 309 zawodników Filip Hryniewiecki zajął 204 miejsce.

W drużynie ( Polska 5) 25 m.


PUCHAR EUROPY KADETÓW
NORYMBERGIA (NIEMCY) 19-20.11.2022

Filip Hryniewiecki w swoim debiucie zajął 121 miejsce ( startowało 267 zawodników).

Startował również w drużynie "Polska 5", która zajęła 36 miejsce na 45 uczestniczących drużyn.


II PUCHAR POLSKI SENIORÓW
GDAŃSK 19.11.2022

Nasi zawodnicy tym razem nie zwyciężyli.

FLORET MĘŻCZYZN

Po grupach z kompletem zwycięstw i z wysokim rozstawieniem do eliminacji bezpośredniej
zakwalifikowali się L.Rajski (1),A.Rządkowski(2), J.Briceno(5)
Janderson Briceno - 5 miejsce - 1/64-zwolniony,1/32-Matusewicz(AZS Poznań) 15:7
1/16- Goc(AZS AWF Gd.) 15:11, 1/4F -Jurkiewicz(TAF Toruń)14:15
Leszek Rajski -9 miejsce 1/32-Wojtkowiak(AZS Poznań)15:7,1/16-Siess(AZS AWF GD)14:15
Andrzej Rządkowski - 10 miejsce - w 1/16 -  Kozak (AZS AWF GD.) 11:15
Paweł Szumielewicz - 14 miejsce - w 1/16 - Podralski (AZS AWF Gd.) 4:15
Pozostali zawodnicy :Melchior Krawczyński - 23 m, Roger Romero - 25 m, Yerbinson Fernandez - 31 m,
 Dominik Kania - 47 m.

FLORET KOBIET
Magdalena Ławska - 10 m - w 1/16-Jelińska (AZS Poznań) 4:15
Pozostałe zawodniczki: Zuzanna Wywiał - 26 m, Natalia Ziobrowska - 43 m


NASI ZAWODNICY
PO PUCHARZE ŚWIATA W BONN
NA LIŚCIE FIE

1. ANDZREJ RZĄDKOWSKI - 25 m
2. LESZEK RAJSKI - 38 m
3. JANDERSON BRICENO - 107 m
4. ROGER ROMERO - 343 m
5. YERBINSON FERNANDEZ - 346 m

Sklasyfikowano 750 zawodników.





PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW
BONN (NIEMCY) 11-13.11.2022

Turniej indywidualny
Andrzej Rządkowski
wywalczył 22 miejsce w stawce 251 zawodników.
Nasze gratulacje!!!

W grupie komplet zwycięstw i 9 rozstawienie:
Gassner(USA)V;1,Groeteke(GER)V:4, Karlsen(DEN)V:1, Budhazy(HUN) V:1
Komsic(CRO) V:2, Bird (GBR) V:4
1/64 - Jurkiewicz (POL) 15:14  1/32 - Choi Chun (HKG) 8:15
Janderson Briceno - 128 m -1/256 - zwolniony 1/128 - In Cheolwoo ( (KOR) 2;15
Roger Romero - 157 m. 1/256- Horn(DEN) 15:11 1/128 -Chamley-Watson (USA) 6:15
Yerbinson Fernandez -179 m - 1/256 - Spoljar (CRO) 4:15
Leszek Rajski - 212 m

Turniej Drużynowy
Polska (Jurkiewicz, Rajski, Rządkowski, Siess,  ) zajmuje 13 miejsce.
1/32 - Turcja 45:17
1/16 - Niemcy 35:45
9-16 - Hiszpania 43:44
13-16 - Izrael- 45:32
13-14 - Wielka Brytania - 45:38

"VI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ FLORETOWY Z OKAZJI
ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI"
TORUŃ 05-06.11.2022

Nasi najmłodsi zawodnicy wystartowali w Turnieju z okazji Święta Niepodległości.
Zuzanna Plutecka w katgorii U-12 zajęła II miejsce!!!

Pozostałe wyniki:
Kat. Junior Młodszy: Zofia Plutecka - 7 m
                                        Grzegorz Marczyk - 20 m
Kat. U-12: Natasza Zawisza  - 39 m
                Sofiia Khaliavka   - 41 m
                Aleksander Rajski - 15 m
              Wiktor Kalinowski - 28 m


OTWARTE MISTRZOSTWA BYDGOSZCZY
BYDGOSZCZ 29.10.2022

W kategorii 2011-2012: Zuzanna Plutecka zajmuje II miejsce!!!
Pozostałe wyniki w tej kategorii:
Sofiia Khaliavka  - 42 m.
                                                        Natasza Zawisza - 58 m.
                                                           Wiktor Kalinowski - 35 m.
Kategoria 2009-2010
: Katarzyna Pierzchała - 21 m.


PUCHAR RAJCÓW GDAŃSKICH

GDAŃSK 22.10.2022

W kategorii 2009-2010  -  Louis Kaczyński - 24 m
                                                   Katarzyna Pierzchała - 32 m
W kategorii 2011-2012    - Wiktor Kalinowski - 12 m
                                             Aleksander Rajski - 14 m
                                          Natasza Zawisza - 18 m
                                          Sofiija Khaliavka - 30 m
W kategorii 2013 i młodsi - Dawid Kalinowski 15 m

II PUCHAR POLSKI JUNIORÓW
POZNAŃ 16.10.2022


Floret chłopców:
Ilia Bilko - 16 m,
Melchior Krawczyński -17 m,
Dominik Kania -27 m,
Carl Sala- 51 m,

Filip Hryniewiecki - 59 m,
Vincent Sala - 66 m.

Floret dziewcząt:
Ema Rubasova - 10 m
Zofia Plutecka   - 35 m.


TURNIEJ SATELITARNY
AMSTELVEEN (HOLANDIA) 15.10.2022

Leszek Rajski bez porażki zwycięża w turnieju!!!
Gratulujemy sukcesu!!!
W grupie komplet zwycięstw -Man Yin(NED)V:2,Andersen(DEN)V:1,Gojak(CRO)V:0
Dijkstra(NED)V:3,Lenschow(GER)V:0,Lazarenko(UKR)V:2.
Po grupach nr 1 rozstawienia; 1/128-zwolniony,1/64-Braun Fabian(GER)15:11,
1/32-Nijs(NED)15:10, 1/16 - Franzoni(ITA)15:14,1/4f -Giacon(NED)15:11
1/2f - Kahl (GER) 15:11, Finał - Klein (GER) 15:10
 
Andrzej Rządkowski - 26 miejsce
W grupie 4 V 2 D - rozstawiony po grupach z nr 31
1/128- zwolniony, 1/64-Ciani (ITA) 15:8 i 1/32 -Files (CRO) 3:15


PUCHAR EUROPY KADETÓW
MANCHESTER (WIELKA BRYTANIA) 15.10.2022

Carl Sala - 56 m

Vincent Sala -  105 m



II PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH
GDAŃSK 08.10.2022


Floret chłopców: 

Carl Sala - 13 m
Filip Hryniewiecki - 23 m
Vincent Sala - 43 m
Grzegorz Marczyk - 61 m
Louis Kaczyński - 80 m

Floret dziewcząt:

Zofia Plutecka - 32 m
Barbara Pest - 52 m
Wiktoria Powąska -63 m
Hanna Chrzanowska - 65 m
Nikola Choina - 76 m
Oliwia Wyglądała - 80 m


I PUCHAR POLSKI SENIORÓW
OBORNIKI ŚLĄSKIE 01-02.10.2022


FLORET MĘŻCZYZN

Andrzej Rządkowski  zwycięża bez porażki w turnieju!!!
W grupie komplet i rozstawienie z nr 1.

Z 1/64 zwolniony,1/32-Tomyślak(Warta Poznań)15:3,1/16-Borowiec (AZS GD)15:7,
1/4f –Kaśków(AZS Gd)15:6, 1/2f-Podralski(AZS GD) 15:12

Finał – Michał Siess (AZS AWFiS Gdańsk) 15:13

Leszek Rajski na podium – III miejsce
W grupie komplet i rozstawienie z nr 2

1/64 –zwolniony, 1/32-Płaszczewski(Warta Poznań)15:5, 1/16-Jakubowski (AZS GD) 15:13,
1/4f-Biedrzycki(AZS Wa-wa)15:8, 1/2f-Siess(AZS GD)10:15

Paweł Szumielewicz – 10 m ( 1/16-Kaśko -AZS Gd- 6:15)
Roger Romero – 12 m (1/16-Podralski-AZS Gd- 9:15)

Yerbinson Fernandez -24 m (1/32-Szumielewicz – 13:15)
Pozostali zawodnicy : Melchior Krawczyński- 45 m, Ilia Bilko – 61 m, Dominik Kania – 65 m

FLORET KOBIET
Sukces Magdy Ławskiej  - III miejsce w turnieju
W grupie 5 zwycięstw i 5-te rozstawienie.

1/32 – Graczyk(UKS de la Salle)15:6, 1/16- Jabłonowska(Kusy Szczcin)15:6
¼ f – Oklińska – kontuzja wycofana
½ f – Żurawska (TAF Toruń) 13:15

Ema Rubasova – 19 m
Natalia Ziobrowska - 38 m


PUCHAR EUROPY KADETÓW
WARSZAWA 23-24.09.2022


Turniej indywidualny: Filip Hryniewiecki - 84 m
                               Vincent Sala -  105 m

                        Carl Sala - 133 m
                                        Grzegorz Marczyk - 154 m
                                                          
Turniej drużynowy: Polska 5 (w składzie Filip Hryniewiecki) - 19 miejsce,
po przegranym meczu z Węgrami 4 - 24:45
Wrocław (w sładzie Carl Sala i Vincent Sala) - 27 miejsce,
po przegranym meczu z Polską 3 - 20:45


I PUCHAR POLSKI JUNIORÓW
BYDGOSZCZ 17.09.2022


Floret chłopców: Filip Hryniewiecki - 27 m
                                     Melchior Krawczyński - 50 m

                               Grzegorz Marczyk - 65 m
                                                          
Floret dziewcząt: Wiktoria Powąska - 55 m



TURNIEJ SATELITARNY "MEMORIAŁ DE MARTINENGO"
BRATYSŁAWA 10.09.2022

Floret mężczyzn
Janderson Briceno - 15 m
1/128 zwolniony, 1/64- Hurin(UKR)15:11, 1/32- Kotek (POL) 15:10, 1/16- Maire(FRA) 11:15
Roger Romero - 34 m
Yerbinson Fernandez - 49 m

Floret kobiet
Ema Rubasova – 32 m



I PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH
OBORNIKI ŚLĄSKIE 03-04.09.2022

Niezbyt udany start naszych zawodników do sezonu 2022/2023.
We florecie chłopców: Filip Hryniewiecki - 19

                                        Grzegorz Marczyk - 32
                              Vincent Sala - 36
                        Carl Sala - 64
                                   
We florecie dziewcząt: Zofia Plutecka - 42
                                             Wiktoria Powąska - 54
                                            Anna Rynkiewicz - 64
                                                  Hanna Chrzanowska - 71


MIĘDZYNARODOWE ZGRUPOWANIE FLORETOWE
POLANICA ZDRÓJ 01 - 29.08.2022

Trwa tradycyjne zgrupowanie w Polanicy Zdrój.
Uczestniczy 441 osób, w tym 410 zawodników z 16 państw:
Malezja, Kanada, Szwecja, Łotwa, Wielka Brytania,
Kazachstan, Węgry, Tajwan, Cypr, Niemcy, Izrael, Singapur, Słowacja, Czechy, Wenezuela, Polska.

Do dyspozycji szkoleniowców jest 28 plansz, salka do lekcji indywidualnych, siłownia,
boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki.


MISTRZOSTWA ŚWIATA SENIORÓW
KAIR (EGIPT) 15 - 23.07.2022

Turniej indywidualny
Andrzej Rządkowski - 19 miejsce
W turnieju głównym : 1/64 - Chen Chih Chieh (TPE) 15:6
                                  1/32 -Llavador (ESP) 9:15
Leszek Rajski - 29 miejsce
W turnieju głównym : 1/64 - Imura (JPN)  15:13
                                  1/32 - Shikine (JPN) 10:15
Janderson Briceno  -138 miejsce
Na liście FIE po Mistrzostwach Świata nasi zawodnicy zajmują miejsca :
Andrzej Rządkowski - 26 miejsce
Leszek Rajski          - 37 miejsce
Janderson Briceno  - 109 miejsce
 
Turniej drużynowy - 9 miejsce
(Leszek Rajski,Andrzej Rządkowski,Michał Siess,Adrian Wojtkowiak)
1/32- Chinese Taipei  45:32
1/16- Korea 42:45
9-16 - Brazylia 45:40
9-12 - Ukraina 44:29
9-10 - Belgia  45:26
Po Mistrzostwach Świata nasza drużyna awansowała na liście FIE na VI miejsce!!!
 


MISTRZOSTWA EUROPY SENIORÓW
ANTALYA (TURCJA) 21.06.2022

   Turniej drużynowy

Nasza drużyna zdobywa we florecie brązowy medal!!!

Walczyła w składzie: Leszek Rajski ,Andrzej Rządkowski, Michał Siess, Adrian Wojtkowiak.
Droga do medalu:
1/16- Austria       45 : 29
1/8 – Ukraina     44: 40
½ - Francja          36 :42
O 3 miejsce  - Hiszpania 45:29

Gratulujemy wspaniałego sukcesu!!!
Ten medal, to miły prezent naszych zawodników Leszka Rajskiego i Andrzeja Rządkowskiego
na 20 – lecie naszego klubu.


MISTRZOSTWA EUROPY SENIORÓW
ANTALYA (TURCJA) 18.06.2022

   Turniej indywidualny

   Andrzej Rządkowski  - 16 miejsce
W grupie 2 zwycięstwa i 4 porażki.
W 1/64 – Hoida (UKR) 15:13
1/32 – Pogrebniak (UKR) 15:8
1/16 – Marini (ITA) 11:15

   Leszek Rajski – 20 miejsce
W grupie 4 zwycięstwa i 2 porazki.
  W 1/64 – Rosenfeld (ISR) 15:8
1/32 – Avola (ITA) 12:15

    Nasi zawodnicy przegrali swoje walki z późniejszymi medalistami.
W turnieju startowało 70 zawodników.


MISTRZOSTWA CZECH JUNIOREK
PRAGA 18.06.2022

Nasza zawodniczka Ema Rubasova zdobyła srebrny medal!!!
W finale porażka z Michaelą Jllecovą 12:15.
Wspierał na zawodach w charakterze trenera- Roger Romero.


MISTRZOSTWA EUROPY SENIORÓW
ANTALYA (TURCJA) 17 - 22.06.2022

W mistrzostwach w reprezentacji Polski wystąpią indywidualnie i w drużynie
nasi floreciści Leszek Rajski i Andrzej Rządkowski.

Turniej indywidualny : 18.06.2022   (zgłoszonych 70 zawodników)
Turniej drużynowy : 21.06.2022       (zgłoszone 15 drużyn)

Śledzimy w internecie i dopingujemy naszych zawodników!!!


CHALLENGE WRATISLAVIA
09 - 13.06.2022

44 edycja Challenge Wratislavia przeszła do historii.
Ogółem w 44 Challenge Wratislavia wystartowało 1496 młodych szermierzy z 27 krajów (Belgia, Chorwacja, Chiny, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Grecja, Gruzja, Holandia, Izrael, Litwa, Łotwa, Niemcy, Rumunia, Serbia, Słowacja, Szkocja, Szwecja, Turcja, Ukraina, USA, Walia, Włochy,
Węgry, Wielka Brytania i Polska),
reprezentowali oni 240 klubów: 165 zagranicznych i 75 krajowych.
Po okresie pandemii (2020-2021) turniej odradza się i jest na dobrej drodze do nawiązania
do roku 2019, kiedy na starcie stanęło blisko 3000 zawodników z 37 krajów.

Wracamy do tradycyjnego terminu marcowego,
45 edycja Turnieju odbędzie się w Hali ORBITA
w dniach 16-20 marca 2023 roku.

Występy naszego klubowego narybku  bez rewelacji.
Najwyższe lokaty zajęły dziewczęta w kategorii U-11: Zuzanna Plutecka – 9 m i Weronika Ramza - 14 m.


 CHAMPIONNATS PANAMERICAINS
ASUNCION (PARAGWAJ) 05.06.2022

Nasz zawodnik Janderson Briceno zajął 13 miejsce.
W 1/16 przegrał z Nick Itkin (USA) 7:15


44 CHALLENGE WRATISLAVIA
09-13.06.2022


Dotychczas zgłosiło się do startu 735 zawodników z 27 krajów

Od  6 czerwca zaczynają się zgłoszenia polskich zawodników.

Przyjeżdżające ekipy prosimy o przywiezienie sędziów lub kandydatów
na sędziego (skończone 18 lat).


AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI
WARSZAWA 05.06.2022

Magdalena Ławska – 5 miejsce,
przegrana o podium z Aleksandrą Wieczorek (AWF Poznań) - 14 : 15

Michał Skrzypa - 16 miejsce.


EUROPEJSKI FESTIWAL SZERMIERKI
POZNAŃ 04-05.06.2022

Zuzanna Plutecka i Filip Hryniewiecki na podium!!!
Floret dziewcząt  
kat. 2007-2008: Hanna Chrzanowska- 14m, Zofia Plutecka- 15m, Wiktoria Powąska- 17m,
Barbara Pest- 19m, Oliwia Wyglądała- 25m

kat. 2009-2010: Katarzyna Pierzchała- 19m
kat. 2011-2012: Zuzanna Plutecka- 2m, Weronika Ramza- 14m, Paulina Uramowska- 37m,
Natasza Zawisza- 44m

kat. 2013 i młodsze: Karolina Ramza – 9m

Floret chłopców
kat. 2007-2008: Filip Hryniewiecki- 2m, Grzegorz Marczyk- 37m
kat. 2011-2012: Aleksander Rajski- 35m



MISTRZOSTWA SZWECJI U-15
04.06.2022

Nasz zawodnik Carl Sala zajmuje I miejsce.


INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW
WARSZAWA 28-29.05.2022

Turniej indywidualny
Floret chłopców: Grzegorz Marczyk - 23 m

Floret dziewcząt: Zofia Plutecka - 20 m
                                         Hanna Chrzanowska - 33 m
                                         Katarzyna Pierzchała - 64 m
                                    Zuzanna Plutecka - 75 m

Turniej drużynowy
Nasza drużyna (Zofia Plutecka, Hanna Chrzanowska, Katarzyna Pierzchała, Zuzanna Plutecka)
zajęła 10 miejsce.
W 1/32 - II AZS AWF Warszawa - 36:15
1/16 - AZS AWF Poznań - 29:33
9-16 - D'Artagnan Warszawa - 34:33
9-12 - I TAF Toruń - 33:26
9-10 - UKS 35 Bielawy - 22:36


"KUŹNIA GDAŃSKA"
GDAŃSK 14-15.05.2022

Floret chłopców: Kat.2006-2008 – Carla Sala – 7 m
Filip Hryniewiecki – 8 m
,
Vincent Sala - 15 m.

Kat.2011 i młodsi – Wiktor Kalinowski – 15 m

Floret Dziewcząt: Kat.2006-2008 – Zofia Plutecka-9m,Wiktoria Powąska- 14,
Hanna Chrzanowska- 15 m, Oliwia Wyglądała – 17 m.
Kat. 2011 i młodsiZuzanna Plutecka– 2 miejsce,
Paulina Uramowska – 35 m.
Kat. 2009-2010 – Katarzyna Pierzchała - 43 m.


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW
INCHEON (KOREA PŁD.) 13-15.05.2022

Andrzej Rządkowski  zajmuje 12 miejsce
w czołówce światowego floretu.
Nasze gratulacje!!!

W grupie: Lee Seong(KOR)V:0, Filippi(ITA)4:V, Ching Jyae(KOR)V:0, Bird(GBR)V:3, Elice(FRA)V:3,
Li Edward(CAN)V:0.
Po grupach 7 lokata i bezpośrednia kwalifikacja do głównego turnieju.
W turnieju głównym:
1/64 –Davis James-Andrew (GBR) 15:14
1/32 – Itkin Nick (USA) 15:13
1/16 – Abouelkassem Alaadin (EGY) 8:15

 


 

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW
GDAŃSK 08.05.2022

Wspaniały sukces naszej drużyny floretowej!!!
WROCŁAWIANIE na 20 lecie klubu zdobywają po raz 11-ty Mistrzostwo Polski.

(2009-2015, 2017-2019, 202
2)
Rekordzistami są Leszek Rajski i Paweł Szumielewicz startujący w każdej edycji.

Drużyna rozstawiona po turnieju indywidualnym na 1 miejscu, z powodu kontuzji Leszka Rajskiego, walczyła w 3 osobowym składzie :Andrzej Rządkowski ,Paweł Szumielewicz i Maxime Tarasiewicz.

Była drużyną waleczną, ambitną i tocząca bój o każde trafienie.
Przykładem ciężki mecz z drużyną AZS AWFiS Gdańsk, gdzie przy stanie 34:34

w ostatniej walce Andrzej Rządkowski  pokonał Michała Siessa 10:3
i zapewnił awans naszej drużyny do finału.

Z 1/16 –drużyna zwolniona,1/4 f – AZS AWF Poznań II -45:22
½ f –AZS AWFiS Gdańsk -44:37 w finale AZS AWF Warszawa 45:26

BRAWO!!! Serdeczne gratulacje!!!


INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW
GDAŃSK 07.05.2022

Andrzejowi  Rządkowskiemu  zabrakło 1 trafienia do zdobycia Mistrzostwa Polski przy prowadzeniu 14:13 z Adrianem Wojtkowiakiem (AZS AWF Poznań)
Srebrny medalista MP w drodze do finału pokonał : w grupie komplet zwycięstw i 1 rozstawienie.
Z 1/64 zwolniony,1/32-Matusewicz(AZS AWF Poznań)15:1, 1/16-Płaszczewski(Warta Poznań)15:4,
1/4f-Borowiec(AZS AWFiS Gd.)15:6,1/2f-Podralski(AZS AWFiS Gd.)15:12,
Finał-A.Wojtkowiak (AZS AWF Poznań)14:15

Leszek Rajski brązowym medalistą Mistrzostw Polski
W grupie komplet zwycięstw i 2 rozstawienie. 1/64-zwolniony,1/32-Nowak (Polonia Leszno)15:9,1/16-Kwiatkowski (AZS AWFiS Gd.)15:5,1/4 f – Bem M. (AZS AWF Poznań)15:14
i 1/2 f-Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) 11:15

Maxime Tarasiewicz – 5 miejsce
W grupie komplet zwycięstw i 4 rozstawienie.
1/64-zwolniony,1/32-Gorczyca T.(Atena Gd.)14:11,1/16-Surwiłło(AZS AWF Wa-wa)15:9,
1/4 f- Podralski (AZS AWFiS Gd.)5:15

Pozostali: Paweł Szumielewicz -20 m.
1/64-Milicki (AZS AWFiS Gd.)15:11, 1/32 –Kwiatkowski(AZS AWFiS Gd.)11:15
Maciej Miętki – 64 m.

Floret kobiet :
Magdalena Ławska – 16 m.

1/64-Graczyk(UKS De La Salle)15:5,1/32-Wasilczuk(AZS AWF Wa-wa)15:10
1/16 – Jelińska (AZS AWF Poznań)9:15

Zuzanna Wywiał – 50 m.


OGÓLNOPOLSKA OPLIMPIADA MŁODZIEŻY
BIAŁYSTOK 01 - 02.05.2022

Start poniżej naszych aspiracji!
Melchior Krawczyński - 25 m
Filip Hryniewiecki - 30 m
Drużyna (M. Krawczyński, F. Hryniewiecki, T. Maciantowicz) zajęła 11 miejsce
.


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW
PŁOWDIW (BUŁGARIA) 29.04. - 01.05.2022

Turniej indywidualny.

     Leszek Rajski i Andrzej Rządkowski w Turnieju głównym!!!

     Leszek Rajski  - 37 miejsce. W grupie komplet zwycięstw.
Garcia (ESP) V:3, Sembach (GER) V:3, Chen (TPE) V:3, Bianchi (ITA) V:4, Spoljar (CRO) V:1,
Bodo (ROU) V:1.
Po grupach 7 miejsce i bezpośrednia kwalifikacja do turnieju głównego.

1/64 - Kelly (USA) 11:15 - walczył już z kontuzją.

 Andrzej Rządkowski – 61 miejsce.
W grupie- Pnivchuk (UKR) 4:V, Di Veroli (ITA) V:4, Alvear (CHL) V:4, Chan (HKG) 3:V, Krejcik (CZE) V:2,
Savin (FRA) 4:V.
Po grupach 85 miejsce i walki w eliminacjach do turnieju głównego.
1/128 - Yeung (HKG) 15:13
1/64 - Di Veroli (ITA) 15:10
W turnieju głównym: 1/64 - Garozzo (ITA) 13:14

 

Turniej drużynowy.

Nasza drużyna (Rządkowski,Siess,Wojtkowiak, Czartoryjski)
walcząca bez kontuzjowanego Leszka Rajksiego zajęła 6 miejsce.

1/32 – zwolniona,
1/16- Wielka Brytania 45:35,
1/4 F - Francja 38:45,
5-8 - Ukraina 45:25
5-6 - Korea Południowa 36:45


IV PUCHAR POLSKI SENIORÓW
WARSZAWA 23.04.2022

Świetne walki naszych florecistów!
Trójka naszych zawodników na podium!

Leszek Rajski  zwycięża w turnieju bez porażki!!!
W grupie: Gorczyca(UKS Atena)V:2, Lewandowski(D’Artagnan)V:2,Shcherba(UKR)V:0,Nowak(Pol.Leszno)V:1

Napieralski(AZS Poz.)V:3,Martyniak(AZS AWF Gd)V:3
Po grupach 2m,
1/64-Miętki(Wrocławianie) 15:2, 1/32- Hoida(UKR)15:12,
1/16-Podralski(AZS AWF Gd.)15:9,1/4f- Pogrebniak(UKR)15:9
1/2f-Briceno( Wrocławianie) kontuzja ,Finał –Andrzej Rządkowski 15:13

Andrzej Rządkowski -  drugie miejsce
Jedyna porażka w finale z kolegą klubowym Leszkiem Rajskim

W grupie: Olszewski(TORUAF)V:2,Ciepły(AZS Poz.)V:0,Żmijewski (AZS W-wa)V:2
Seyfried(AZS AWF GD.)V:0,Hoida(UKR)V:1,Sowa(Kol.Wr.)V:4
Po grupach 1 m.
1/64-Sowa(Kol.Wr.)15:9,1/32-Możejko(AZS AWF Gd.)15:3, 1/16-Bem M(AZS P.)V:12,1/4f-Płaszczewski(Warta P.)15:8,
1/2f-Borowiec(AZS AWF Gd.)15:4, Finał – Rajski (Wroclawianie)13:15

Janderson Briceno -  3 miejsce
W grupie:Kowalski(MDK Bydg.)V:2,Waściński(IKS Leszno)V:0,Bem A(AZS P.)4:V
Skorupa(PM Syrena)V:0,Podralski(AZS AWF Gd.) V:2
Po grupach 18 m.
1/64-Fedorowicz(AZS W-wa)15:7, 1/32-Nowak(Pol.Leszno) 15:13
1/16- Kotek(FUNDGSF)15:11, 1/4 f- Siess (AZS AWF Gd.) 15:13
1/2 f- Rajski (Wrocławianie) – wycofał się z powodu kontuzji

Pozostali floreciści :Maxime Tarasiewicz – 9m, Melchior Krawczyński – 16m
Roger Romero -21m,Derwuin Sanchez-37m,Yerbinson Fernandez-46m

Ilia Bilko -53m,Maciej Miętki-62m,Michał Skrzypa-73m,Sławomir Kasprzyk-79m

FLORECISTKI : Magdalena Ławska -14 m (przegrana o 8-kę z Julią Chrzanowską)
Zuzanna Wywiał  - 22 m.



XIX PUCHAR ZIEM PÓŁNOCNYCH
SZCZCIN 23.04.2022


(KAT. U-12)  Weronika Ramza - 10 miejsce
(KAT. U-10)  Karolina Ramza - 11 miejsce



DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW
BELGRAD (SERBIA) 18.04.2022


Wspaniały wynik floretowej drużyny.
Polacy w składzie:

Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski,
Michał Siess, Adrian Wojtkowiak
zajęli
2 miejsce
 po przegranej w finale z Włochami 27:45

Droga na podium:

1/32               Austria           44:40

1/16              Czechy             45:34

Ćwierćfinał   USA                 45:41

½ FINAŁU      Hong Kong, China       45:32


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW
BELGRAD (SERBIA) 16-17.04.2022

Leszek Rajski – 16 miejsce. 

Walki w grupie
Cheung NGO(HKG) V:3, Lindinger (LUX) V:0, Elice (FRA) 3:V, Chung (KOR) 3:V, Guennov (GBR) V:0, Sezer (TUR) V:0,

Preelminacja pucharowa

1/256 – zwolniony, 1/128 – Serri (SVK) 15:12, 1/64 – Gaganidze (GEO) 15:10,

Turniej główny

1/64 – Essam (EGY) 15:12, 1/32 – Hamza (EGY), 1/16 – KAHL(GER) 11:15

 

Andrzej Rządkowski  – 44 miejsce

Walki w grupie
Jung (KOR) V:2, Morais (BRA) V:2, Yoong (MAS) V:3, Schubert (AUT) V:2, Pogrebniak (UKR) 4:V, Alvear (CHI) V:0,

Turniej główny

1/64 – Luperi (ITA) 13:15.



PUCHAR EUROPY (U-23)
BRNO 26-27.03.2022
FLORET MĘŻCZYZN
Roger Romero- 15 miejsce, Yerbinson Fernandez- 32 miejsce.
Startowało 70 zawodników z 15 państw.
FLORET KOBIET
Ema Rubasova- 21 miejsce.
Startowało 45 zawodniczek z 14 państw.


MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI (U-23)
WARSZAWA 26.03.2022
FLORET KOBIET INDYWIDUALNIE
Magdalena Ławska brązową medalistką Mistrzostw Polski!!!
W grupie komplet zwycięstw: Bessman (UKS De la Salle) V:1, Jeglińska (AZS Warszawa) V:3, Wisoky (Warta Poznań) V:2, Polewicz (IKS Leszno) V:1, Rogóz (D'artagnan) V:0
Tabela z 1/16- Kolibabka (Warta Poznań) 15:1, Ćwierćfinał- Pijaczyńska (Warta Poznań) 15:4,
Półfinał- Tomczak (IKS Leszno) 4:15.
Malwina Bytner - 12 miejsce.
FLORET KOBIE
T DRUŻYNOWO

Drużyna w składzie: Magdalena Ławska, Malwina Bytner i Zuzanna Wywiał zajęła 5 miejsce.
Ćwierćfinał - UKS De la Salle 42:45
Mecz o 5 miejsce - Warta Poznań 45:37
FLORET MĘŻCZYZN INDYWIDUALNIE
Michał Skrzypa- 19 m, Sławomir Kasprzyk- 21 m.
FLORET MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO
Drużyna w składzie: Michał Skrzypa, Sławomir Kasprzyk i Dominik Kania zajęła 6 miejsce.
Ćwierćfina ł- AZS Poznań 20:45
Mecz o miejsca 5-8 - Warta Poznań 45:37
Mecz o miejsca 5-6 - Warta Poznań 27:45



III PUCHAR POLSKI SENIORÓW
POZNAŃ 19.03.2022
FLORET KOBIET
Magdalena Ławska - 9 miejsce.
W grupie: Wytyk (UKS De la Salle) V:0, Woźniak (Warta Poznań) V:1, Chrzanowska M. (UAM Poznań) V:2, Domagała (AZS Poznań) V:0, Budenko (UKR) 4:5, Wasilczuk (Pałac Warszawa) V:0.
Po grupach-  5 rozstawienie.

Tabela z 1/64- zwolniona, 1/32- Graczyk (UKS De la Salle) 15:7, 1/16- Poloziuk (UKR) 11:15.
Ema Rubasowa - 51 miejsce.

FLORET MĘŻCZYZN
Andrzej Rządkowski - 2 miejsce.
W grupie komplet zwycięstw i 6 rozstawienie.
Tabela z 1/128- zwolniony, 1/64- Chtioui (TAF) 15:10, 1/32- Gorczyca (Atena Gdańsk) 15:10, 1/16- Kwiatkowski (AZS Gdańsk) 15:4, Ćwierćfinał- Czartoryjski (AZS Warszawa) 15:8, Półfinał- Kozak (AZS Gdańsk) 15:8,
Finał- Yunes (UKR) 11:15
Leszek Rajski- 5 miejsce.
W grupie komplet zwycięstw i 1 rozstawienie.
Tabela z 1/128- zwolniony, 1/64- Gonda (AZS Poznań) 15:3, 1/32- Goc (AZS Gdańsk) 15:10, 1/16- Briceno (Wrocławianie) 15:6, Ćwierćfinał- Siess (AZS Gdańsk) 9:15
Janderson Briceno- 12 miejsce.
W grupie 5 zwycięstw i 16 rozstawienie.
Tabela z 1/128- zwolniony, 1/64- Szczypiński (AZS Poznań) 15:11, 1/32- Łopatniuk (AZS Gdańsk) 15:9, 1/16- Rajski (Wrocławianie) 6:15
Paweł Szumielewicz- 16 miejsce.
W grupie 5 zwycięstw i 16 rozstawienie.
Tabela z 1/128- zwolniony, 1/64- Romero (Wrocławianie) 15:6, 1/32- Wojtkowiak (AZS Poznań)15:14, 1/16- Siess (AZS Gdańsk) 8:15
Pozostali zawodnicy: Derwin Sanchez- 27 m, Roger Romero- 41 m, Yerbinson Fernandez- 44 m, Sławomir Kasprzyk- 58 m, Michał Skrzypa- 74 m, Melchior Krawczyński- 76 m, Dominik Kania- 84 m.


Zwracamy się z prośbą o przekazanie swojego 1% na
Klub Szermierczy "Wrocławianie".
Jeżeli, ktoś z Was nie ma jeszcze pomysłu co zrobić i na co przekazać swój 1%, to zachęcamy do wsparcia naszych szermierzy.

Dziękujemy!!!


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW
KAIR 25-27.02.2022

Turniej indywidualny – wystartowało 177 zawodników

          Andrzej Rządkowski  - 22 miejsce

          W grupie komplet zwycięstw i bezpośrednia na 6 miejscu kwalifikacja do turnieju głównego.
Wyniki w grupie :Cuk(SRB)V:2,Scherba(UKR)V:1, NGlok Wang(HKG)V;3,Elice(FRA)V:2Mion(BRA)V:1,Archer(GBR)V:2.
W turnieju głównym : 1/64 –Chamley-Watson(USA)15:14, 1/32 – Filippi(ITA)13:15

         Leszek Rajski  -  89 miejsce

          W grupie :Birch(GBR)2:V,Manolikas(GRE)V:0,Rastegar(AUT)V:1, Nedeljkovic(HUN)V:2,Kahl(GER)4:V,Emmer(USA)2:V. W eliminacji bezpośredniej : 1/128-Garcia (ESP) 15:11, 1/64  -Luperi(ITA) 9:15

         Turniej drużynowy – wystartowały 22 drużyny

Nasza w składzie –Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski, Michał Siess, Adrian Wojtkowiak- zajęła 9 miejsce.
Wyniki: 1/32 – Austria – 45:34
1/16 – Japonia -  36:45
9-16 – w.o (Ukraina wycofała się)
9-12 -  Hiszpania – 45:29
9-10 – Gruzja  - 45:26


20-LECIE NASZEGO KLUBU
18 lutego 2002 roku oficjalnie nasz klub został zarejestrowany w KRS-ie.
20 lat działalności klubu przyniosło nam wiele satysfakcji z efektów szkoleniowych,
jak również organizacyjnych.
Pierwszy medal dla klubu zdobył Leszek Rajski zwyciężając w Mistrzostwach Polski do lat 20
i do chwili obecnej
mamy już 200 medali!
Wśród nich medale Igrzysk Olimpijskich (Młodzieżowe IO -Nankin złoto Andrzeja Rządkowskiego i w Paraolimpijskich
IO w Rio -srebro Jacka Gaworskiego) oraz medale Mistrzostw Świata i Europy, Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.
Organizacyjnie z pełnym sukcesem przeprowadzamy największy światowy turniej
do lat 15-Challenge Wratislavia
(przed pandemią w roku 2019
wystartowało 2923 zawodników w tym zagranicznych 1900 z 39 państw i 330 klubów) oraz Sierpniowe Międzynarodowe Zgrupowanie dla floretóww Polanicy Zdroju.
Tu trenowali zagraniczni znakomici floreciści począwszy od pierwszych zgrupowań Richard Kruse
po młodszych Nick Itkin, Geoffrey
Tourette, Chase Emmer czy florecistka Zander Rhodes.
Okres pandemii to dla wszystkich ogromna trauma.
Wyrażamy nadzieję, że w tym roku 2022
nasze akcje wrócą do normy.
Jubileuszowe obchody planujemy zorganizować we wrześniu br. Nasz jubileusz łączy się z obchodami
100-lecia Polskiego Związku Szermierczego.
Być może, w tym roku baza treningowa poprawi się i otrzymamy dodatkowo możliwości trenowania w nowej hali.

 

20th ANNIVERSARY OF OUR CLUB.

 

On 18 February 2002, our club was officially registered in the National Court Register.

20 years of the club's activity has satisfied us with the training and organizational results.

Leszek Rajski won the first medal for the club by winning the Polish U-20 Championships and so far we have won 200 medals! Among which there are Olympic medals (Andrzej Rządkowski’s gold medal in Youth Olympics in Nankin and Jacek Gaworski’s silver medal in the Paralympics in Rio) as well as World, European, and National Championship medals in all categories.

Each year we’ve been organizing the biggest children’s international fencing tournament Challange Wratislavia with success. In 2019 before the pandemic we had 2929 contestants, including 1900 from abroad from 39 countries and 330 fencing clubs. Moreover, we’ve been organizing the annual International Fencing Camp in Polanica Zdrój, in which from the beginning, many great fencers have participated, such as Richard Kruse, Nick Itkin, Geoffrey Tourette, Chase Emmer, and Zander Rhodes.

The time of the pandemic was a monumental loss for all of us. We hope that year 2022 will bring us back to normal with even better accomplishments.

Perhaps, we’ll be able to train in the additional sports hall soon, improving our training base. 

We are planning on organizing the jubilee celebrations in connection to the 100th anniversary of the Polish Fencing Federation in September this year.

warm regards

WROCŁAWIANIE Fencing Club



ZIMOWE ZGRUPOWANIE SZERMIERZY KS "WROCŁAWIANIE"
BOLESŁAWÓW 06-13.02.2022

Kolejny raz spędziliśmy ferie w Bolesławowie. Pod Śnieżnik przyjechało nas prawie trzydziestu w wieku od 6 do 14 lat. Były narty, sanki i treningi oraz jak zawsze pyszne jedzonko:)


DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW
WROCŁAW 13.02.2022

Startowała jedynie drużyna florecistów w składzie: Dominik Kania, Melchior Krawczyński, Filip Hryniewiecki i zajęła 9 m. na 18 startujących drużyn.
W 1/32 - zwolnieni, 1/16 - przegrana z Fundacją GSF (39:45).
Walki o miejsca 9-16: UKS Atena II Gdańsk (44:43)
9-12: IKS II Leszno (45:37)
9-10: AZS I Warszawa (45:41)

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW
WROCŁAW 12.02.2022

Floret kobiet: Zuzanna Wywiał - 22 m, Natalia Ziobrowska - 53 m.
Floret mężczyzn: Melchior Krawczyński - 14 m, Dominik Kania - 46 m, Filip Hryniewiecki - 62 m,
Vincent Sala - 73 m, Carl Sala - 80 m.


III PUCHAR POLSKI JUNIORÓW
WROCŁAW 29-30.01.2022

Nasi zawodnicy zajęli miejsca

     Floret kobiet: Ema Rubasova - 14 m
Zuzanna Wywiał - 18 m
Hanna Kavalchuk - 42 m
Barbara Pest - 46 m
Natalia Ziobrowska - 50 m
Wiktoria Powąska - 52 m

Floret mężczyzn: Dominik Kania - 23 m
Melchior Krawczyński - 26 m
Filip Hryniewiecki - 37 m
Ilia Bilko - 44 m


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW
PARYŻ 14-16.01.2022

Turniej indywidualny (14-15.01) startowało 210 zawodników.

     Andrzej Rządkowski  - 42 miejsce. W grupie komplet zwycięstw :    Yuno(NED)V:2,Borontov(GEO)V:0,Korom(HUN)V:4,Komsic(CRO)V:3,Moine(FRA)V:3.
Po grupach 13m i bezpośrednia kwalifikacja do turnieju głównego.

W turnieju głównym - 1/64 – Loisel(FRA) 11:V.

     Leszek Rajski  - 46 miejsce. W grupie 1 porażka Yeung(HKG)3:V, Lima(BRA)V:3,Renner(GER)V:3,Tuncer(TUR)V:1,Reichetzer(AUT)V:2, Donaghue(GBR)V;1.
Po grupach 24 miejsce i eliminacje bezpośrednie.

1/256 –zwolniony,1/128 –Cheng Tit Nam(HKG) V:13,1/64-Oishi(JPN)V:8.

W turnieju głównym -1/64 – Elice(FRA) 13:V.

 Yerbinson Fernandez – 185 miejsce.
 

Turniej drużynowy (16.01) wystartowało 26 drużyn.

Nasza drużyna (Rajski,Rządkowski,Siess,Wojtkowiak) zajęła 9 miejsce.

1/32 –Columbia V:25,1/16- Włochy 26:V, o miejsca 9-16: Brazylia V:30,

Dania V:39, mecz o 9 te miejsce z Wielką Brytanią V:37


PUCHAR ŚWIATA SENIOREK
POZNAŃ 14.01.2022

Wystartowało 180 zawodniczek. Magdalena  Ławska zajęła 166 miejsce.


Zwracamy się z prośbą o przekazanie swojego 1% na
Klub Szermierczy "Wrocławianie".
Jeżeli, ktoś z Was nie ma jeszcze pomysłu co zrobić i na co przekazać swój 1%, to zachęcamy do wsparcia naszych szermierzy.

Dziękujemy!!!


III PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH
GDAŃSK 08.01.2022

W turnieju bez rewelacji.
Nasi zawodnicy: Melchior Krawczyński - 22, Filip Hryniewiecki - 36, Carl Sala - 65 i Vincent Sala - 75.


ZDROWYCH,
POGODNYCH,
WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
ORAZ
WIELU SUKCESÓW W NADCHODZĄCYM
NOWYM ROKU
2022

ŻYCZY ZARZĄD KLUBU


PRZERWA ŚWIĄTECZNA
Ze względu na występujące przypadki COVID-19 zmieniamy termin przerwy Świątecznej:

  • SZKÓŁKI- przerwa w zajęciach od 20.12.2021 (poniedziałek) do 03.01.2022 (poniedziałek).
  • KADRA KLUBOWA- przerwa w zajęciach od 20.12.2021 (poniedziałek) do 26.12.2021 (niedziela), oraz od 31.12.2021 (piątek) do 03.01.2022 (poniedziałek)

PLEBISCYT "GAZETY WROCŁASKIEJ"

Przypominamy, że tylko do 19 grudnia możemy głosować na Andrzeja Rządkowskiego (72355 w treści WRM.16) i drużynę naszych florecistów (72355 w treści WRH.166).


ARAMIS CUP
HELSINGBORG 05.12.2021

Carl Sala wygrywa Puchar Szwecji "Aramis Cup" w kategorii U-15.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne starty naszego zawodnika!!!


PLEBISCYT "GAZETY WROCŁASKIEJ"
Z naszego klubu kandydują:
SPORTOWIEC ROKU - ANDRZEJ RZĄDKOWSKI
DRUŻYNA ROKU - KS "WROCŁAWIANIE" (LESZEK RAJSKI, ANDRZEJ RZĄDKOWSKI,
PAWEŁ SZUMIELEWICZ, RADOSŁAW PIETRUSIEWICZ)
Głosujemy do 19 grudnia 2021 SMS-em
na Andrzeja - 72355 w treści WRM.16
na drużynę - 72355 w treści WRH.166
(koszt SMS-a 2,46 z VAT)
Trzymamy kciuki i oddajemy głosy na naszych kandydatów!!!



XIX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ DZIECI I MŁODZIKÓW
WROCŁAW 4-5.12.2021

W Turnieju wystartowało 151 zawodników/czek z Łotwy, Cypru, Ukrainy i Polski.
Polscy zawodnicy reprezentowali 18 klubów.

  • Floret chłopców
    kategoria 2007-2009:
    Filip Hryniewiecki - III miejsce
    Pozostali: Grzegorz Marczyk - 40 m, Bartłomiej Maciantowicz - 42 m.
    kategoria 2010 i młodsi:
    Aleksander Rajski - 14m, Wiktor Kalinowski - 19 m.
  • Floret dziewcząt
    kategoria 2007-2009:
    Zofia Plutecka - 10 m.
    Wiktoria Powąska - 14 m.
    Pozostałe: Zuzanna Robaszek- 21 m, Barbara Pest- 26 m, Anna Rynkiewicz- 41 m, Hanna Chrzanowska- 42 m, Nikola Choina- 49 m.
    kategoria 2010 i młodsze:
    Katarzyna Pierzchała - III miejsce
    Pozostałe: Weronika Ramza - 18 m, Paulina Uramowska - 23 m, Karolina Ramza - 33 m.

Zawody przebiegły bardzo sprawnie z zastosowaniem pełnego reżimu sanitarnego.


II PUCHAR POLSKI SENIORÓW
GDAŃSK 20.11.2021

LESZEK RAJSKI zwycięża w Turnieju bez porażki!!! Gratulujemy!!!
Droga naszego zawodnika do sukcesu :

W grupie komplet zwycięstw , 1/64-Lewicki(D'Artagnan)15:3,1/32-Dołżycki (AZS Poznań)15:5,
1/16-Kozak(AZS Gdańsk)15:6,1/4f-Czartoryjski(AZS Warszawa)15:6,

1/2f – walka z klubowym kolegą A.Rządkowskim 15:11 i Finał - Jakubowski(AZS Gdańsk) 15:11.

ANDRZEJ RZĄDKOWSKI na podium – III miejsce. Brawo!!!
1/64-Matusewicz(AZS Poznań)15:2,1/32-Milicki(AZS Gdańsk)15:5,
1/16-Płaszczewski(Warta Poznań)15:9, 1/4f- M.Bem(AZS Poznań)15:13
, 1/2f – z Leszkiem Rajskim 11:15.

Pozostali zawodnicy: Maxime Tarasiewicz -9 m, Paweł Szumielewicz -14 m ,
Yerbinson Fernandez – 16 m, Roger Romero- 35 m, Dervuin Sanchez- 53 m, Maciej Miętki- 85m.

We florecie kobiet najwyżej uplasowała się Magdalena Ławska – 18 m.
Pozostałe nasze zawodniczki Zuzanna Wywiał i Natalia Ziobrowska nie zmieściły się w 48-ce.


"V OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ FLORETOWY Z OKAZJI
ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI"
TORUŃ 13-14.11.2021

Nasi najmłodsi zawodnicy wystartowali w Turnieju z okazji Święta Niepodległości.
Zofia Plutecka na podium w katgorii juniora młodszego- III miejsce.
W tej samej kategorii Barbara Pest- VIII miejsce, a Anna Rynkiwicz- 14 m. Grzegorz Marczyk- 20 m.
W kategorii U-12: Zuzanna Pluteca- VII miejsce, Katarzyna Pierzchała- 46 m. Paulina Uramowska- 51 m.
W kategorii U-9: Aleksander Rajski- 16 m. Wiktor Kalinowski- 55 m.



"KANIKOWSKI CUP"
KALMAR 06.11.2021

Carl Sala, zawodnik od niedawna startujący w barwach naszego klubu, wygrał turniej "Kanikowski Cup" w kategorii U-15 rozgrywany w szweckim Kalmar. Gratulujemy!!!


"PASOWANIE NA SZERMIERZA"
WROCŁAW 25.10.2021

W Szermierczej Sportowej Szkole Podstawowej nr 85 im. Mariana Suskiego we Wrocławiu odbyło się pasowanie uczniów klas sportowych na szermierzy.
Młodzi sportowcy stali sie w ten sposób zawodnikami KS "Wrocławianie". Warto podkreślić, że szkoła nieprzerwanie od 1977 roku prowadzi szermierczą udukację dzieci i młodzieży.
W tym roku uczniowie byli pasowani przez Pana Jacka Sutryka- Prezydenta Wrocławia.




"KASZUBSKA JESIEŃ"
GDAŃSK 24.10.2021

Dobry start naszych młodych zawodników.
Filip Hryniewiecki - kat.2005-2007 - I miejsce

Zuzanna Plutecka - kat.2011 i młodsze - II miejsce
Zofia Plutecka - kat.2008-2010 - V miejsce



TURNIEJ SATELITARNY "GOLDEN FOIL"
ZAGRZEB 23.10.2021

Leszek Rajski - piąty w Zagrzebiu!!!
W eliminacjach grupowych komplet zwycięstw.

1/128- zwolniony, 1/64- Wojtkowiak (POL) 15:7, 1/32- Kwiatkowski (POL) 15:4,
1/16- De Greef (BEL), 1/8- Dosa (HUN) 13:15

Andrzej Rządkowski - 46 m.
W eliminacjach grupowych 4 zwycięstwa i 2 porażki.
1/128- Goren (ISR) 15:6, 1/64- Minuto (TUR) 11:15


II PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH
GDAŃSK 23.10.2021

Nieudany start naszych kadetów.
47 m. - Zofia Plutecka, 55 m. - Filip Hryniewiecki, 57 m. - Carl Sala, 79 m. - Vincent Sala.


II PUCHAR POLSKI JUNIORÓW
POZNAŃ 16.10.2021

Nieudany start naszych juniorów.
40 m. - Zuzanna Wywiał, 45 m. - Dominik Kania, 53 m. - Filip Hryniewiecki, 59 m. - Natalia Ziobrowska.


TURNIEJ SATELITARNY "TREKANTEN NORDIC CHAMPIONSHIPS"
KOPENHAGA 09.10.2021

Sukces naszych zawodników w pierwszym światowym turniuju sezonu 2021/2022.
Andrzej Rządkowski - II miejsce
W grupie komplet zwycięstw.
1/128- zwolniony, 1/64- Spoljar (CRO) 15:14, 1/32- Winterberg (DEN) 15:8, 1/16- Rosatelli (ITA) 15:14, 1/8- Anane (FRA) 15:8, 1/4- Rajski (POL) 15:9, Finał- Marini (ITA) 3:15.
Leszek Rajski - III miejsce

W grupie komplet zwycięstw.
1/128- zwolniony, 1/64- Macedo (POR) 15:5, 1/32- Gridelli (ITA) 15:6, 1/16- Siess (POL) 15:10, 1/8- Macchi (ITA) 15:12, 1/4- Rządkowski (POL) 9:15.
Maxime Tarasiewicz - 45 m.

W grupie 4 zwycięstwa i 2 porażki.
1/128- zwolniony, 1/64- Gridelli (ITA) 5:15.


OTWARTE MISTRZOSTWA BYDGOSZCZY
10.10.2021

Nasi najmłodsi szermierze wystąpili w ogólnopolskim turnieju dzieci i młodzików.
Floret dziewcząt

  • kategoria 2007-2009: Barbara Pest- 9 m., Zofia Plutecka- 29 m., Hanna Chrzanowska- 42 m.
  • kategoria 2010-2011: Zuzanna Plutecka- 7m., Paulina Uramowska- 50 m.

Floret chłopców

  • kategoria 2007-2009: Filip Hryniewiecki- 11 m., Grzegorz Marczyk- 50m.
  • Kategoria 2012+: Aleksander Rajski- 5 m.

 

TURNIEJ SATELITARNY
KOPENHAGA 09.10.2021

Do turnieju zgłosiło się 125 zawodników. Z naszego klubu wystartują Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski oraz Maxime Tarasiewicz. Trzymamy kciuki za udany start!!!

 

I PUCHAR POLSKI SENIORÓW
OBORNIKI ŚLĄSKIE 02-03.10.2021

Seniorzy i seniorki rozpoczęli sezon 2021/2022

Andrzej Rządkowski - III miejsce.
1/32 - zwolniony, 1/16 - Płaszczewski 15:6 (Warta Muszkieterowie Poznań) 1/8 - Mlicki 15:6 (AZS AWFiS Gdańsk), 1/4 - Kozak 15:3
(AZS AWFiS Gdańsk), 1/2 - Siess 13:15 (AZS AWFiS Gdańsk).

Janderson Briceno - VI miejsce.
1/32 - Wojtkowiak 15:9 (AZS AWF Poznań), 1/16 - Sanchez 15:6 (KS Wrocławianie), 1/8 - Jakubowski 14:15
(AZS AWFiS Gdańsk).

Pozostali zawodnicy:
Lezsek Rajski - 9 m., Roger Romero - 12 m., Derwin Sanchez - 16 m., Paweł Szumielewicz - 20 m., Yerbinson Fernandez - 34., Maciej Miętki - 61 m.

Natomiast we florecie kobiet najwyżej uplasowała się
Magdalena Ławska - 11 miejsce.
1/32 - Jabłonowska (Kusy Szczecin) 15:8, 1/16 - Wasilczuk (AZS AWF Warszawa) 12:15.

Pozostałe zawodniczki:
Zuzanna Wywiał - 17 m., Julia Pander - 36 m., Natalia Ziobrowska - 39 m.

I PUCHAR POLSKI JUNIORÓW
BYDGOSZCZ 18.09.2021

Z naszych zawodników najwyżej uplasowała się Zuzanna Wywiał - 11 miejsce.
Pozostali: Dominik Kania - 42 m., Natalia Ziobrowska - 51 m., Filip Hryniewiecki - 68 m.


"GDAŃSKA KUŹNIA"
GDAŃSK 11-12.09.2021

Nasi zawodnicy wystartowali w kategorii 10 lat i młodsi. Bardzo dobrze spisała się
Zuzanna Plutecka zajmując 5-te miejsce, natomiast Wiktor Kalinowski był 23.

 

 

I PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH
OBORNIKI ŚLĄSKIE 4-5.09.2021

Niezbyt udany start naszych zawodników do sezonu 2021/2022.
We florecie chłopców: Filip Hryniewiecki - 19
                                        Bartosz Kruszona - 34
We florecie dziewcząt: Weronika Tracz - 44
                                            Wiktoria Powąska - 65


ZAPISY DO SZKÓŁKI SZERMIERCZEJ

Klub Szermierczy "Wrocławianie" przyjmuje zapisy chętnych (6-9 lat) do nowej szkółki szermierczej.
Zapisy mailem: biuro@wroclawianie.com.pl lub telefonicznie:
696 373 456 (Małgorzata Biegańska), 783 896 101 (Paweł Szumielewicz)
w terminie do 30 września 2021.


Zajęcia odbywać się będą 2 x w tygodniu- wtorek i czwartek od 16:30 do 17:30.

Sala w Szermierczej Sportowej Szkole Podstawowej nr 85, ul. Traugutta 37 Wrocław.

Pierwsze zajęcia: wtorek- 5 pażdziernika 2021.

Serdecznie zapraszamy!!! :)

MIĘDZYNARODOWE ZGRUPOWANIE W POLANICY ZDRÓJ ZAKOŃCZONE

Zakończyło się Międzynarodowe Zgrupowanie Floretowe w Polanicy Zdrój.
Uczestniczyło w nim 229 zawodników oraz 48 trenerów i opiekunów z 10 państw: Czech, Słowacji, Łotwy, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Cypru, USA, Wenezueli i Polski.