Aktualności

PLEBISCYT "GAZETY WROCŁASKIEJ"
Z naszego klubu kandydują:
SPORTOWIEC ROKU - ANDRZEJ RZĄDKOWSKI
DRUŻYNA ROKU - KS "WROCŁAWIANIE" (LESZEK RAJSKI, ANDRZEJ RZĄDKOWSKI,
PAWEŁ SZUMIELEWICZ, RADOSŁAW PIETRUSIEWICZ)
Głosujemy do 19 grudnia 2021 SMS-em
na Andrzeja - 72355 w treści WRM.16
na drużynę - 72355 w treści WRM.166
(koszt SMS-a 2,46 z VAT)
Trzymamy kciuki i oddajemy głosy na naszych kandydatów!!!



XIX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ DZIECI I MŁODZIKÓW
WROCŁAW 4-5.12.2021

W Turnieju wystartowało 151 zawodników/czek z Łotwy, Cypru, Ukrainy i Polski.
Polscy zawodnicy reprezentowali 18 klubów.

  • Floret chłopców
    kategoria 2007-2009:
    Filip Hryniewiecki - III miejsce
    Pozostali: Grzegorz Marczyk - 40 m, Bartłomiej Maciantowicz - 42 m.
    kategoria 2010 i młodsi:
    Aleksander Rajski - 14m, Wiktor Kalinowski - 19 m.
  • Floret dziewcząt
    kategoria 2007-2009:
    Zofia Plutecka - 10 m.
    Wiktoria Powąska - 14 m.
    Pozostałe: Zuzanna Robaszek- 21 m, Barbara Pest- 26 m, Anna Rynkiewicz- 41 m, Hanna Chrzanowska- 42 m, Nikola Choina- 49 m.
    kategoria 2010 i młodsze:
    Katarzyna Pierzchała - III miejsce
    Pozostałe: Weronika Ramza - 18 m, Paulina Uramowska - 23 m, Karolina Ramza - 33 m.

Zawody przebiegły bardzo sprawnie z zastosowaniem pełnego reżimu sanitarnego.


XIX Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzików

  • Organizator:

Klub Szermierczy „WROCŁAWIANIE”

  • Miejsce zawodów:

            Hala Sportowa Zespołu Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych
            Wrocław, ul. Worcella 20-26

  • Termin zawodów : 04-05.12.2021
  • Program zawodów:

       4.12.2021                     godz.  10.00 – floret chłopców (2007-2009)

                                     godz.14.00 – floret chłopców (2010 i młodsi)

       5.12.2021                godz.  10.00 – floret dziewcząt (2007-2009)

                                     godz. 14.00 – floret dziewcząt (2010 i młodsze)

  • Zgłoszenia: przez stronę PZSz 

       Potwierdzenie do Komisji Technicznej 45 minut przed rozpoczęciem zawodów.

  • Startowe:   opłata startowa w wysokości 25 złotych za zawodnika
     

Turniej będzie przeprowadzany zgodnie z obowiązującymi standardami sanitarnymi.
Uczestnicy ( zawodnicy, sędziowie, opiekunowie) zobowiązani są do wypełnienia ankiety dotyczącej COVID – 19.


WSTĘP NA SALE MAJĄ TYLKO: SĘDZIOWIE, ZAWODNICY i TRENERZY

OPŁATY STARTOWEGO należy dokonać na konto
Klubu Szermierczego „Wrocławianie”

NR KONTA 18 1090 1522 0000 0000 5268 0629
W treści: startowe MTDiM / dane klubu / ilość zawodników.

 


II PUCHAR POLSKI SENIORÓW
GDAŃSK 20.11.2021

LESZEK RAJSKI zwycięża w Turnieju bez porażki!!! Gratulujemy!!!
Droga naszego zawodnika do sukcesu :

W grupie komplet zwycięstw , 1/64-Lewicki(D'Artagnan)15:3,1/32-Dołżycki (AZS Poznań)15:5,
1/16-Kozak(AZS Gdańsk)15:6,1/4f-Czartoryjski(AZS Warszawa)15:6,

1/2f – walka z klubowym kolegą A.Rządkowskim 15:11 i Finał - Jakubowski(AZS Gdańsk) 15:11.

ANDRZEJ RZĄDKOWSKI na podium – III miejsce. Brawo!!!
1/64-Matusewicz(AZS Poznań)15:2,1/32-Milicki(AZS Gdańsk)15:5,
1/16-Płaszczewski(Warta Poznań)15:9, 1/4f- M.Bem(AZS Poznań)15:13
, 1/2f – z Leszkiem Rajskim 11:15.

Pozostali zawodnicy: Maxime Tarasiewicz -9 m, Paweł Szumielewicz -14 m ,
Yerbinson Fernandez – 16 m, Roger Romero- 35 m, Dervuin Sanchez- 53 m, Maciej Miętki- 85m.

We florecie kobiet najwyżej uplasowała się Magdalena Ławska – 18 m.
Pozostałe nasze zawodniczki Zuzanna Wywiał i Natalia Ziobrowska nie zmieściły się w 48-ce.


"V OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ FLORETOWY Z OKAZJI
ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI"
TORUŃ 13-14.11.2021

Nasi najmłodsi zawodnicy wystartowali w Turnieju z okazji Święta Niepodległości.
Zofia Plutecka na podium w katgorii juniora młodszego- III miejsce.
W tej samej kategorii Barbara Pest- VIII miejsce, a Anna Rynkiwicz- 14 m. Grzegorz Marczyk- 20 m.
W kategorii U-12: Zuzanna Pluteca- VII miejsce, Katarzyna Pierzchała- 46 m. Paulina Uramowska- 51 m.
W kategorii U-9: Aleksander Rajski- 16 m. Wiktor Kalinowski- 55 m.



"KANIKOWSKI CUP"
KALMAR 06.11.2021

Carl Sala, zawodnik od niedawna startujący w barwach naszego klubu, wygrał turniej "Kanikowski Cup" w kategorii U-15 rozgrywany w szweckim Kalmar. Gratulujemy!!!


"PASOWANIE NA SZERMIERZA"
WROCŁAW 25.10.2021

W Szermierczej Sportowej Szkole Podstawowej nr 85 im. Mariana Suskiego we Wrocławiu odbyło się pasowanie uczniów klas sportowych na szermierzy.
Młodzi sportowcy stali sie w ten sposób zawodnikami KS "Wrocławianie". Warto podkreślić, że szkoła nieprzerwanie od 1977 roku prowadzi szermierczą udukację dzieci i młodzieży.
W tym roku uczniowie byli pasowani przez Pana Jacka Sutryka- Prezydenta Wrocławia.




"KASZUBSKA JESIEŃ"
GDAŃSK 24.10.2021

Dobry start naszych młodych zawodników.
Filip Hryniewiecki - kat.2005-2007 - I miejsce

Zuzanna Plutecka - kat.2011 i młodsze - II miejsce
Zofia Plutecka - kat.2008-2010 - V miejsce



TURNIEJ SATELITARNY "GOLDEN FOIL"
ZAGRZEB 23.10.2021

Leszek Rajski - piąty w Zagrzebiu!!!
W eliminacjach grupowych komplet zwycięstw.

1/128- zwolniony, 1/64- Wojtkowiak (POL) 15:7, 1/32- Kwiatkowski (POL) 15:4,
1/16- De Greef (BEL), 1/8- Dosa (HUN) 13:15

Andrzej Rządkowski - 46 m.
W eliminacjach grupowych 4 zwycięstwa i 2 porażki.
1/128- Goren (ISR) 15:6, 1/64- Minuto (TUR) 11:15


II PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH
GDAŃSK 23.10.2021

Nieudany start naszych kadetów.
47 m. - Zofia Plutecka, 55 m. - Filip Hryniewiecki, 57 m. - Carl Sala, 79 m. - Vincent Sala.


II PUCHAR POLSKI JUNIORÓW
POZNAŃ 16.10.2021

Nieudany start naszych juniorów.
40 m. - Zuzanna Wywiał, 45 m. - Dominik Kania, 53 m. - Filip Hryniewiecki, 59 m. - Natalia Ziobrowska.


TURNIEJ SATELITARNY "TREKANTEN NORDIC CHAMPIONSHIPS"
KOPENHAGA 09.10.2021

Sukces naszych zawodników w pierwszym światowym turniuju sezonu 2021/2022.
Andrzej Rządkowski - II miejsce
W grupie komplet zwycięstw.
1/128- zwolniony, 1/64- Spoljar (CRO) 15:14, 1/32- Winterberg (DEN) 15:8, 1/16- Rosatelli (ITA) 15:14, 1/8- Anane (FRA) 15:8, 1/4- Rajski (POL) 15:9, Finał- Marini (ITA) 3:15.
Leszek Rajski - III miejsce

W grupie komplet zwycięstw.
1/128- zwolniony, 1/64- Macedo (POR) 15:5, 1/32- Gridelli (ITA) 15:6, 1/16- Siess (POL) 15:10, 1/8- Macchi (ITA) 15:12, 1/4- Rządkowski (POL) 9:15.
Maxime Tarasiewicz - 45 m.

W grupie 4 zwycięstwa i 2 porażki.
1/128- zwolniony, 1/64- Gridelli (ITA) 5:15.


OTWARTE MISTRZOSTWA BYDGOSZCZY
10.10.2021

Nasi najmłodsi szermierze wystąpili w ogólnopolskim turnieju dzieci i młodzików.
Floret dziewcząt

  • kategoria 2007-2009: Barbara Pest- 9 m., Zofia Plutecka- 29 m., Hanna Chrzanowska- 42 m.
  • kategoria 2010-2011: Zuzanna Plutecka- 7m., Paulina Uramowska- 50 m.

Floret chłopców

  • kategoria 2007-2009: Filip Hryniewiecki- 11 m., Grzegorz Marczyk- 50m.
  • Kategoria 2012+: Aleksander Rajski- 5 m.

 

TURNIEJ SATELITARNY
KOPENHAGA 09.10.2021

Do turnieju zgłosiło się 125 zawodników. Z naszego klubu wystartują Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski oraz Maxime Tarasiewicz. Trzymamy kciuki za udany start!!!

 

I PUCHAR POLSKI SENIORÓW
OBORNIKI ŚLĄSKIE 02-03.10.2021

Seniorzy i seniorki rozpoczęli sezon 2021/2022

Andrzej Rządkowski - III miejsce.
1/32 - zwolniony, 1/16 - Płaszczewski 15:6 (Warta Muszkieterowie Poznań) 1/8 - Mlicki 15:6 (AZS AWFiS Gdańsk), 1/4 - Kozak 15:3
(AZS AWFiS Gdańsk), 1/2 - Siess 13:15 (AZS AWFiS Gdańsk).

Janderson Briceno - VI miejsce.
1/32 - Wojtkowiak 15:9 (AZS AWF Poznań), 1/16 - Sanchez 15:6 (KS Wrocławianie), 1/8 - Jakubowski 14:15
(AZS AWFiS Gdańsk).

Pozostali zawodnicy:
Lezsek Rajski - 9 m., Roger Romero - 12 m., Derwin Sanchez - 16 m., Paweł Szumielewicz - 20 m., Yerbinson Fernandez - 34., Maciej Miętki - 61 m.

Natomiast we florecie kobiet najwyżej uplasowała się
Magdalena Ławska - 11 miejsce.
1/32 - Jabłonowska (Kusy Szczecin) 15:8, 1/16 - Wasilczuk (AZS AWF Warszawa) 12:15.

Pozostałe zawodniczki:
Zuzanna Wywiał - 17 m., Julia Pander - 36 m., Natalia Ziobrowska - 39 m.

I PUCHAR POLSKI JUNIORÓW
BYDGOSZCZ 18.09.2021

Z naszych zawodników najwyżej uplasowała się Zuzanna Wywiał - 11 miejsce.
Pozostali: Dominik Kania - 42 m., Natalia Ziobrowska - 51 m., Filip Hryniewiecki - 68 m.


"GDAŃSKA KUŹNIA"
GDAŃSK 11-12.09.2021

Nasi zawodnicy wystartowali w kategorii 10 lat i młodsi. Bardzo dobrze spisała się
Zuzanna Plutecka zajmując 5-te miejsce, natomiast Wiktor Kalinowski był 23.

 

 

I PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH
OBORNIKI ŚLĄSKIE 4-5.09.2021

Niezbyt udany start naszych zawodników do sezonu 2021/2022.
We florecie chłopców: Filip Hryniewiecki - 19
                                        Bartosz Kruszona - 34
We florecie dziewcząt: Weronika Tracz - 44
                                            Wiktoria Powąska - 65


ZAPISY DO SZKÓŁKI SZERMIERCZEJ

Klub Szermierczy "Wrocławianie" przyjmuje zapisy chętnych (6-9 lat) do nowej szkółki szermierczej.
Zapisy mailem: biuro@wroclawianie.com.pl lub telefonicznie:
696 373 456 (Małgorzata Biegańska), 783 896 101 (Paweł Szumielewicz)
w terminie do 30 września 2021.


Zajęcia odbywać się będą 2 x w tygodniu- wtorek i czwartek od 16:30 do 17:30.

Sala w Szermierczej Sportowej Szkole Podstawowej nr 85, ul. Traugutta 37 Wrocław.

Pierwsze zajęcia: wtorek- 5 pażdziernika 2021.

Serdecznie zapraszamy!!! :)

MIĘDZYNARODOWE ZGRUPOWANIE W POLANICY ZDRÓJ ZAKOŃCZONE

Zakończyło się Międzynarodowe Zgrupowanie Floretowe w Polanicy Zdrój.
Uczestniczyło w nim 229 zawodników oraz 48 trenerów i opiekunów z 10 państw: Czech, Słowacji, Łotwy, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Cypru, USA, Wenezueli i Polski.