Kadra trenerska, zawodnicy, harmonogram zajeć

"WROCŁAWIANIE" to Klub dla wszystkich mieszkańców naszego grodu, to przyszłościowa wizytówka szermierki wrocławskiej i dolnośląskiej. Obecnie Klub Szermierczy "WROCŁAWIANIE" jest jednym z czołowych klubów floretowych Polski. Jest organizatorem szeregu zawodów rangi międzynarodowej i krajowej. Prowadzi również szkolenie we wszystkich kategoriach wieku.
 



KRZYSZTOF GŁOWACKI – TRENER

  • mgr absolwent Uniwersytetu we Wrocławiu
  • absolwent  AWF w Warszawie
  • trener I klasy
  • fechtmistrz - tytuł nadawany przez kapitułę PZS
  • Sędzia Międzynarodowy kategorii A  (prowadzenie walk na IO, Uniwersjadzie, Mistrzostwach Świata i Europy)
  • nagrodzony tytułem „Menadżer Sportowy roku 1999” w Plebiscycie Dolnego Śląska
  • wychowawca reprezentantów Polski i medalistów M.P
  • inicjator imprez szermierczych, w tym  "Challenge Wratislavia"– największej światowej imprezy szermierczej do lat 15
  • Redaktor Naczelny wydawanego do 2002 roku magazynu „Szermierz”
  • Wiceprezes  Polskiego Związku Szermierczego( do 30 listopada 2013)
  • Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Szermierczego (od 1.12.2013 do 28.02.2017)
  • Członek Zarządu Polskiego Związku Szermierczego (od 1.03.2017)
     


PIOTR STASIEWICZ – TRENER

  • mgr absolwent AWF w Katowicach
  • trener II klasy
  • wychowawca medalistów Polski
  • sędzia związkowy
  • współorganizator szeregu imprez szermierczych
  • sekretarz Redakcji Magazynu „Szermierz”
     

 
LESZEK RAJSKI - TRENER

  • mgr absolwent AWF we Wrocławiu
  • trener II klasy
  • sędzia związkowy
  • aktualny członek kadry narodowej seniorów
     


MAłGORZATA BIEGANSKA - INSTRUKTOR

  • instruktor szermierki
  • współorganizator imprez szermierczych (w tym Challenge Wratislavia)
     


PAWEŁ SZUMIELEWICZ -TRENER

  • mgr - absolwent AWF we Wrocławiu
  • trener II klasy
  • sędzia związkowy


MICHAŁ JURASZEK - TRENER PERSONALNY

  • mgr - absolwent AWF we Wrocławiu

 


Kadra zawodnicza to bardzo obiecujący zespół, w którego szeregach jest sporo reprezentantów Polski – medalistów i finalistów Mistrzostw Świata a także medalistów Mistrzostw Polski. Zawodnicy klubu powołani do kadry Polskiego Związku Szermierczego na rok 2018

Zawodnicy klubu powołani do kadry Polskiego Związku Szermierczego na rok 2019


KADRA NARODOWA SENIORÓW

  • Leszek Rajski - 1983
  • Paweł Szumielewicz - 1986
     


KADRA NARODOWA MŁODZIEŻOWCÓW

  • Sandra Sulik - 1996
  • Beata Żurowska - 1997
  • Adrianna Frąckowiak  - 1997  
  • Aleksandra Frąckowiak - 1997
  • Andrzej Rządkowski - 1997
  • Maxime Tarasiewicz - 1997
     

 
KADRA NARODOWĄ JUNIORÓW

  • Magdalena Ławska  - 2001
  • Malwina Bytner - 2000
  • Zuzanna Wywiał - 2002
  • Katarzyna Turkiewicz - 2001
  • Sławomir Kasprzyk - 1999
     


SKŁAD KADRY KLUBOWEJ


FLORET MEŻCZYZN - A

  • Leszek Rajski
  • Paweł Szumielewicz
  • Andrzej Rządkowski
  • Maxime Tarasiewicz
  • Sławomir Kasprzyk
  • Maciej Miętki 
  • Janderson Briceno
  • Dervin Sanchez
  • Yerbinson Fernandes
  • Roger Romero
     

FLORET MEŻCZYZN - B

  • Dominik Kania
  • Bartosz Kruszona
  • Adam Kruszona
  • Melchior Krawczyński
  • Paweł Krawczyński
  • Filip Hryniewiecki
     

FLORET KOBIET

  • Beata Żurowska
  • Aleksandra Frąckowiak
  • Adrianna Frąckowiak
  • Sandra Sulik
  • Julia Pander
  • Magdalena Ławska
  • Zuzanna Wywiał
  • Katarzyna Turkiewicz
  • Malwina Bytner
  • Hillary Avelleira
  • Weronika Tracz
  • Natalia Ziobrowska
  • Iga Jakimiak
     


    Nasi zawodnicy trenują w poszczególnych grupach wiekowych:

    grupa zuchy/skrzaty (6-7-8 lat)
    grupa dziecięca (9-10-11 lat)
    grupa młodzika (12-13 lat)
    juniorzy młodsi (14-17 lat) 
    juniorzy (18-20 lat) 
    młodzieżowcy (21-23 lat)
    seniorzy (powyżej 23 lat) 
    grupa dorosłych  - rekreacyjna

     

 


HARMONOGRAM ZAJĘĆ KADRY KLUBOWEJ na sezon 2019/2020
 

Dzień Godziny zajęć Sala
Poniedziałek 17:30 - 20:00- M
17:30 - 19:30 - K
Wtorek 18:00 - 20:00 - M
17:45 - 20:00 - K
Środa 17:30 - 20:00 M+K
Czwartek 18:00 - 20:30 - M
18:00 -20:00 - K
Piątek 17:30 - 19:30 - M+K
Sobota 9:30 - 11:00 M+K duża

Trenerzy:    
K.Głowacki, P.Stasiewicz M.Biegańska, P.Szumielewicz, L.Rajski