Menu

     Aktualności

Aktualności
Klub
Szkółki
Sponsorzy i współpraca
Galeria
Linki
Kontakt


 Puchar Europy Kadetek 14-15.01.2017 - Poznań

W turnieju indywidualnym Magdalena Ławska zajęła 18miejsce.Wystarczyło to do zakwalifikowania się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Kadetek ale brakuje 2 punktów do 3 zawodniczki listy PZS co daje kwalifikacje na MŚwiata Kadetów.Jest jeszcze szansa przy zdobyciu wysokiej lokaty w Indywidualnych Mistrzostwach Polski.Pozostałe zawodniczki : Hanna Trojanowska 63m,Zuzanna Wywiał 81m,Malwina Bytner 108m, Weronika Baran 126m,Katarzyna Turkiewicz- 133m. Startowało 158 zawodniczek. W turnieju drużynowym wystartowały 32 drużyny a wśród nich Polska I -III m.(Magdalena Ławska) i Wrocławianie -26m(Trojanowska,Bytner,Katarzyna Turkiewicz)

Drużynowy Puchar Świata Juniorek - 8.01.2017  - Zagrzeb - Chorwacja

Drużyna Polski w składzie:Beata Żurowska, Aleksandra Frąckowiak,Renata Tomczak,Julia Lidzbarska - zajęła IV miejsce w turnieju.Do 8-ki bez walki, w 1/4 finału wygrana ze Szwecją 45:37, w 1/2 finału przegrana z Niemcami 30:36 (Beata w tym meczu + 10) i w meczu o 3-cie miejsce porażka z drużyną Francji 26:45.

Youngster Cup - 7-8.01.2017 - Szczecin

W kategorii dzieci (10 lat i młodsi) startował tylko jeden nasz zawodnik Grzegorz Marczyk , który zajął 22 m.W kategorii 12-11 lat dziewczęta - Weronika Tracz - 14m.W kategorii 10 lat - Michalina Mochorowska-15m,Wiktoria Powązka-16m,Anna Rynkiewicz-17m.

Puchar Świata Juniorek - 7.01.2017  - Zagrzeb - Chorwacja

W turnieju indywidualnym wystartowało 99 zawodniczek.Aleksandra Frąckowiak - 22 m.( w walce o 16-tkę przegrana z Butrille(FRA) 9:15).Beata Żurowska - 28 m.(przegrana 8:9 z Pappone (ITA) o wejście do 16-tki)

W rok 2017 nasi zawodnicy wkraczają na listach Polskiego Związku Szermierczego i listach FIE (miejsca podane w nawiasie) na poniższych miejscach : Floret mężczyzn - Seniorzy : Leszek Rajski - I m (90 m), Andrzej Rządkowski - II m (80 m),Paweł Szumielewicz - VII m (322 m), Radosław Pietrusiewicz-18m,Szymon Czartoryjski-22m,Tomasz Gmerek-32m,Maxime Tarasiewicz-37m,Jakub Glezman-54m,Kacper Szczypiński-63m,Rafał Szumielewicz-68m, Tomasz Kończyło-74m.Młodzieżowcy (do 23 lat) : Andrzej Rządkowski - I m,Szymon Czartoryjski-10m, Maxime Tarasiewicz-17m, Jakub Glezman - 27m.Juniorzy - Andrzej Rządkowski - I m ( III-m),Maxime Tarasiewicz - IV m (87 m). Szymon Czartoryjski-V m (166m) Jakub Glezman-25m,Kacper Szczypiński-30m (449-m)Sławomir Kasprzyk-51m,Kacper Deptuła - 69m.Junior młodszy - Kacper Szczypiński-12m,Kacper Deptuła-29m,Kacper Aleks -65m. Floret kobiet - Seniorki: Sandra Sulik-20m,Beata Żurowska-21m (437 m),Aleksandra Frąckowiak-30m,Adrianna Frąckowiak-52m.Młodzieżowcy (do 23 lat)-Sandra Sulik-12m, Beata Żurowska-13m, Aleksandra Frąckowiak-19m,Adrianna Frąckowiak-30m. Juniorki - Beata Żurowska -IV m (73 -m), Aleksandra Frąckowiak - V m (66 m), Adrianna Frąckowiak -10m (101) Magdalena Ławska-24m, Katarzyna Turkiewicz-33m, Malwina Bytner-54m,Zuzanna Wywiał -55m, Weronika Baran-57m, Karolina Makarska-66m,Alicja Polek-68m.Juniorki Młodsze- Magdalena Ławska - III m,Katarzyna Turkiewicz-25m, Malwina Bytner-36m, Zuzanna Wywiał-37m, Hanna Trojanowska-47m,Weronika Baran-51m,Alicja Polek-59m, Natalia Ziobrowska -69m.

Satelita PŚwiata -Leon Paul Cup - 18.12.2016 - Londyn - Wielka Brytania

W turnieju  wystartowało 191 zawodników.Maxim Tarasiewicz zajął 21 miejsce.W grupie : Pfann(GER)V:4,Sadiq(GBR)V:4,Minuto(TUR)V:3,Sasaki(JPN)3:V4,Gvoth(SVK)V:1,Camelo (POR) V:1.Zwolniony z 1 pucharu w 1/128 -Nemeth(HUN)15:10 w 1/64-Khamzin(RUS)15:4 i w 1/32 przegrana 1 trafieniem z Pivovarovem(RUS)11:12.Bardzo dobry występ naszego zawodnika. Szymon Czartoryjski zajął 42 miejsce.W grupie :Brown(GBR)V:1,Alderman(GBR)V:0,Chen Xing V:1,Westesson(SWE)V:1,Marostega(BRA)4:V.Zwolniony z 1-szego pucharu ,w 1/128 -Ahlstedt (SWE)15:6 i w 1/32 -przegrana 1 trafieniem z Bellovicz(HUN)14:15.

W przerwie 27 - 30 grudnia 2016 zajęcia kadry klubu odbywać się będą w godzinach 17-19 a zajęcia Grupy "A" w godzinach od 15,30 do 17,00. Szkółki szermiercze mają wolne . Wszystkie grupy (Kadra Klubu ,grupa A i szkółki wznawiają zajęcia z dniem 2 stycznia 2017 roku wg swoich harmonogramów.

ZARZĄD KLUBU ZAPRASZA RODZICÓW I ZAWODNIKÓW NA KLUBOWĄ WIGILIĘ

CZWARTEK 22 GRUDNIA 2016 GODZINA 17,00 - SALA ZIELONA

Puchar Świata Juniorów -La Belle Cordiere - 17-18.12.216-Lyon-Francja

W turnieju indywidualnym wystartowało 125 zawodniczek.Beata Żurowska zajęła 38 miejsce (przegrana o 32-kę z Bicego-ITA 10:15).Aleksandra Frąckowiak nie wyszła z grupy i była 113. Turniej drużynowy zakończył się sukcesem naszej drużyny(Julia Chrzanowska,Renata Tomczak,Julia Walczyk,Beata Żurowska).Nasza drużyna zwyciężyła zdecydowanie! W 1/4 finału -Niemcy 45:33,1/2 finału - USA 45:36 i w finale wygrana z drużyną Rosji 40:33 !!!

Puchar Świata Juniorów-EDEN CUP - 16-17.12.2016 - Londyn - Wielka Brytania

W turnieju indywidualnym wystartowało 196 florecistów.Maxime Tarasiewicz zajął  49 m. (przegrana o 32 z Moelis-USA 10:15) a Szymon Czartoryjski - 59 m.( przegrana o 32 -kę z Ediri (FRA) 5:15.W turnieju drużynowym 2 trafienia dzieliły naszą drużynę od podium.Nasi zawodnicy oraz Ludwik de Bazalaire i Maciej Podralski wywalczyli IV miejsce w turnieju. W 1/16 pokonali drużynę Węgier 45:20 w 1/4 finału -Japonię 45:42 w 1/2 finału przegraliśmy o wejście do finału z Francją 43:45 i o III miejsce z Rosją.

II Puchar Polski Juniorów - 10.12.2016 - Gdańsk 

Udany start naszych zawodników.Na 8 miejsc medalowych - 5 jest udziałem naszych zawodników/czek.Brawo !!!.Floret mężczyzn - po grupach nasi zawodnicy rozstawieni : Andrzej Rządkowski -1,Szymon Czartoryjski -10 i Maxime Tarasiewicz - 11.W turnieju zwyciężył Szymon Czartoryjski -1/64 zwolniony,1/32-Szulpin(AZS Gdańsk)15:5, w 1/16 - De Bazelaire(AZS AWF Warszawa)15:6,1/4 f- Zakrzewski(AZS AWF Warszawa)15:10, w 1/2 f - Maxime Tarasiewicz 15:5 i w finale z Andrzejem Rządkowskim 15:5.Andrzej Rządkowski-II m. 1/64 - zwolniony, 1/32-A. Podralski (UKS Atena Gdańsk)15: ,1/16- M.Bem(AZS Poznań)15:7 , 1/4 f - Borowiec(FUNDGSF)15:5, 1/2 f- M.Podralski(AZS Gdańsk)15:8 i w finale z Szymonem Czartoryjskim 5:15.Maxime Tarasiewicz - III miejsce - 1/64 zwolniony, 1/32- Dołżycki(UKS Atena Gdańsk)15:11, 1/16 - Jurkiewicz(Budowlani Toruń)15:13, 1/4 f - Rudnicki (AZS Gdańsk) 15:7, 1/2 f - Szymon Czartoryjski 5:15.Miejsca pozostałych zawodników :Kacper Szczypiński - 26 m.Jakub Glezman - 31 m, Kacper Deptuła - 48 m, Sławomir Kasprzyk - 61,Startowało 66. Floret kobiet - po grupach nasze zawodniczki  rozstawione :Aleksandra Frąckowiak - 2, Magdalena Ławska - 4, Beata Żurowska - 5, Adrianna Frąckowiak -6.Aleksandra Frąckowiak zajęła III miejsce - 1/64 -zwolniona,1/32-Bytner 15:12,1/16- Szewczyk(AZSGdańsk)14:13, 1/4 f -Pijaczyńska(Polonia Leszno)15:11,1/2 f - Lidzbarska(FUNDGSF)11:15. Beata Żurowska -zajęła III miejsce -1/64 -zwolniona,1/32-Wieczorek(AZS Poznań)15:4,1/16-Bober(FUNDGSF) 15:7, 1/4 f - Szabelska(AZS Bydgoszcz)15:4,1/2-f Tomczak(IKS Leszno)8:15.Adrianna Frąckowiak - V m. - 1/64 zwolniona,1/32- Zelechowska(KUAP)15:4, 1/16- Toporska(FUNDGSF)15:8,1/4-f- Lidzbarska 5:15.Magdalena Ławska - 9 m.1/64 zwolniona,1/32- Wywiał 15:8,1/16-Szabelska (AZS Bydgoszcz)8:15.Pozostałe zawodniczki :Katarzyna Turkiewicz -20m,Malwina Bytner-28 m Zuzanna Wywiał- 30m,Hanna Trojanowska-45m,Weronika Baran - 51m.Startowało 55.

Mistrzostwa Polski Weteranów - 3-4.12.2016 - Bytom

Grad medali dla Wrocławian! W kategorii "01" - Tomasz Kończyło złoty medal w szabli i srebrny we florecie.W kategorii"0" - Daniel Przystajko - mistrzem Polski we florecie i szabli i srebrny medal w szpadzie.Michał Dul brązowym medalistą we florecie. Gratulujemy!

XIV Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzików o Puchar "Prolex-u" -3-4.12.2016

W tradycyjnym wrocławskim turnieju wystartowali zawodnicy Polski, Łotwy, Rosji, Białorusi, Czech.We florecie dziewcząt - w kategorii dzieci : zwyciężyła Weronika Tracz.w kategorii młodzików- Zuzanna Wywiał - 12 m. We florecie chłopców - w kategorii dzieci : Melchior Krawczyński na podium - III m. Bartosz Kruszona - 10 m. w kategorii młodzika : Dominik Kania - 15 m.Zwyciężczyni turnieju Weronika Tracz jest uczennicą Szermierczej Sportowej Szkoły Nr 85 we Wrocławiu.Gratulacje!

Puchar Świata GP  - 2-4.12.2016 - Turyn - Włochy

Leszek Rajski - 38 miejsce.W grupie:Tony Helissey(FRA)3:V,Mitberg(USA)V:0,Birch(GBR) V:2,Khamzin(RUS)V:4,Hamlescher(GER)V:0,Trani(ITA)V:2.Po grupach 11 miejsce i awans do turnieju głównego.W 1/64 - Ha Taegyv(KOR) 12:15. W turnieju wystartowało 156 zawodników. Andrzej Rządkowski - 54 miejsce.W grupie:Dinkovic(CRO)V:2,Toldo(BRA)V:1,Sido(FRA)0:V, Prokharau(BLR)V:4,Schoppa(GER)V:1.Kuts(RUS)2:V.Po grupach 45 miejsce.Z 1/128 zwolniony, w 1/64 -De Greef(BEL) 15:12.W turnieju głównym: 1/64 - Cassara (ITA) 9:15 .                            Paweł Szumielewicz 111 miejsce.W grupie:Alexander(IRA)V:3, Dascalu(ROU)V:4,Braun (GER) 2:V, Pauty(FRA)4:V, Peggs(GBR) 2:V, Son(KOR) 4:V.Po grupach 93m.W 1/128 - Kundera (CZE) 6:15.

Puchar Polski Juniorów Młodszych - 3.12.2016 - Gdańsk

Wyjątkowo nieudany Turniej.Floret dziewcząt : Magdalena Ławska -17m,Malwina Bytner-21m. Katarzyna Turkiewicz-28m,Zuzanna Wywiał-36m,Natalia Ziobrowska-53m,Hanna Trojanowska - 62m,Weronika Baran-66m,Natalia Kulczak-78 m. Floret chłopców :Kacper Szczypiński-18m, Kacper Deptuła-21m,Kacper Aleks -49m.

II Puchar Polski Seniorów/U-23 - 26.11.2016 - Gdańsk

Leszek Rajski - zwycięża bez porażki w turnieju a Andrzej Rządkowski - III miejsce! Odnotowujemy debiut grupy "naszych Wenezuelczyków w barwach klubu. Floret mężczyzn :Leszek Rajski -I m - 1/64-Kajbjer(SVE)15:7,1/32-Czartoryjski 15:8, 1/16 - M.Podralski(POL)15:5,1/4 -Lahunou(BLR)15:9,1/2-Rządkowski 15:12 i w finale M.Janda(POL) 13:9.Andrzej Rządkowski - III m-1/64-Kasprzyk 15:3,1/32-Parra(COL) 15:9,1/16-Choiński(POL)15:4,1/4- Siess(POL) 15:14 i 1/2-Rajski 12:15. Paweł Szumielewicz - 10 m.1/64-DiFrancesco(GBR)15:10,1/32-Kurylovich(BLR)15:11, 1/16 -M.Janda(POL)10:15.Janderson Briceno -15m,Maxime Tarasiewicz-22m,Szymon Czartoryjski-27m,Dervin Sanchez-31m.Yerbinson Fernandez -42m,Kacper Szczypiński - 58 m, Sławomir Kasprzyk-63m.Floret kobiet - Geiglys Mendoza - 11m, Beata Żurowska - 21 m, Sandra Sulik-24m, Aleksandra Frąckowiak -34m, Adrianna Frąckowiak - 53m

Mistrzostwa Polski we florecie-"szermierka na wózkach" -26.11.2016-Warszawa

JACEK GAWORSKI - mistrzem Polski w kategorii "B" i brązowym medalistą w kategorii open.Gratulujemy wspaniałego roku pełnego sukcesów !!!

Mini Cup 2016 - 26.11.2016 - Liberec - Czechy

Melchior Krawczyński zwycięzcą Turnieju.Nasz jedyny reprezentant w finale pokonał zawodnika gospodarzy Tomasa Chramosta 11:10.

Otwarte Mistrzostwa UKS-ów we florecie chłopców- 19.11.2016-Warszawa

Nasza drużyna w składzie :Dominik Kania,Jakub Kowalski,Bartosz Kruszona,Tymoteusz Pander zajęła III miejsce.W meczu o 3 miejsce nasi pokonali jednym trafieniem AZS AWF Warszawa.

Puchar Polski Weteranów - 12-13.11.2016 - Sosnowiec

Kategoria "0" - floret  - Daniel Przystajko - I miejsce,Michał Dul - II miejsce. W szpadzie i szabli - Daniel Przystajko - I miejsca.

Kategoria "1" - Tomasz Kończyło zwycięża we florecie i szabli.

Puchar Europy Kadetek - 12-13.11.2016 Tauberbischofsheim - Niemcy

Magdalena Ławska w stawce 164 zawodniczek zajęła 9 miejsce.W 1 turze grupowej - Specht (GER)V:4,Bartolova(SVK)V:1,Fehr(ITA)V:1,Hubold(GER)V:3,Lezinska(FRA)V:2,Khakimullina (RUS)V:3. W 2 turze grupowej-Vissotsky(2:V),Toson(FRA)V:2,Sterzik(GER)V:2,Fehr(ITA)V:0, Gufurzianova(RUS)V:2.Po obu grupach 8 rozstawienie.1/128 -zwolniona,1/64-Proietti (ITA) 15:10 w 1/32- Dijoux(FRA)15:10 1/16-Watson(FRA)15:12 1/8-Lacheray(FRA)6:15-tabela G - Rassolova (RUS)5:15.Katarzyna Turkiewicz - 53 miejsce.Po 2 turach grup 59 rozstawienie.Z 1/128 -Suchomska(POL)15:10 , 1/64 - Szabelska(POL) 0:15.

Puchar Świata"Prince Tokamodo" -11-13.11.2016 - Tokio - Japonia           

W turnieju głównym w 1/64 -Andrzej Rządkowski przegrał z Saito(JPN) 12:15 i zajął 52 miejsce w turnieju.Leszek Rajski po wygraniu walki z Lefortem(FRA)15:10 w walce o 16-tkę przegrał z Saito(JPN)11:15 i zajął 30 miejsce.

W turnieju dużynowym o wejście do 8-ki przegraliśmy 1 trafieniem z Ukrainą 43:44. W meczu 9-12 wygrana z Australią 45:27 i mecz o 9-te miejsce porażka z Niemcami 37:45.Ostatecznie nasza drużyna (Leszek Rajski,Andrzej Rządkowski,Michał Janda,Piotr Janda) zajęła 10 m.

Puchar Świata "szermierka na wózkach" -11-12.11.2016- Piza - Włochy

JACEK GAWORSKI  zwycięzcą Pucharu Świata.W walce finałowej pokonał Rosjanina Kamalova (15:13). Gratulujemy wspaniałego wyniku !!! W zawodach drużynowych nasi w finale pokonali drużynę Włoch 45:33 i stanęli na najwyższym podium!

Puchar Świata"Prince Tokamodo" -11.11.2016 - Tokio - Japonia                                

W Tokio wystartowało 128 zawodników wśród nich Wrocławianie : Leszek Rajski i Andrzej Rządkowski.Obaj zakwalifikowali się do turnieju głównego.W grupach :Leszek Rajski - Kim (KOR)4:V,Fujikura(JPN)3:V,Shikine A.(JPN)V:1,Mertine(FRA)4:V,Luperi(ITA)V:1. Po grupach rozstawiony z nr 64.Andrzej Rządkowski -Abe(JPN)3:V,Kahl(GER)V:2,Sasaki(JPN)V:2,Chan (HKG)V:0,Tony Helissey(FRA)3:V.Po grupach 57 rozstawienie.W eliminacji bezpośrednie obaj zwolnieni z 1/128 a w 1/64 -Leszek Rajski pokonał Toldo(BRA)15:11 a Andrzej Rządkowski zwyciężył Chana(HKG)15:6.Jutro o wejście do 32 -ki zmierzą się :Leszek Rajski z Lefortem (FRA) a Andrzej Rządkowski z Saito (JPN). Trzymamy kciuki!

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI WETERANÓW - 6.11.2016 - Poznań

Drużyny floretowe klubu na najwyższym podium . I drużyna w składzie : Michał Dul, Tomasz Kończyło,Daniel Przystajko - złoty medal. II drużyna w składzie : Konrad Krepa, Piotr Misiak,Mariusz Siwek - srebrny medal.Drużyna szablowa (M.Dul,T.Kończyło,D.Przystajko) zdobywa Mistrzostwo Polski. Brawo !!!

Elblandcup - Turniej dzieci - 5-6.11.2016 -n  Meissen - Niemcy

Rocznik : 2003/2004 - Jakub Kowalski - VI m

Rocznik : 2005/2006 - Weronika Tracz - II m. , Bartosz Kruszona - V miejsce

Rocznik : 2007/2008/2009 - Adam Kruszona - II m , Michalina Mochorowska - VIII m.

Puchar Europy Kadetów - 5.11.2016 - Moedling - Austria -

Kacper Szczypiński - zajął 41 miejsce.Startowało 273 florecistów.W grupie : Pejic (CRO) V:1,Bravo(USA)1:V, Pantanetti(ITA)V:3, Juch(AUT)V:0, Mavridis (GRE) V:0, Frohwein(GER)V:4. Z 1/256 zwolniony w 1/128-Katkov(RUS)15:6 w 1/64 - Mylnikov (RUS) 8:15.

Puchar Świata Juniorów- 29-30.10.2016 - Leszno

INDYWIDUALNIE : Andrzej Rządkowski - 16 m.W grupie:Ercan(GER)V:3,Bibard(FRA)3:V,Kulcu (TUR)V:4, Rheingans(USA)3:V,Tkachuk(UKR)V:4,Totusek(CZE)V:3.W 1/128 -Moelis(USA)15:12, 1/64-Bibard(FRA)15:12,1/32-Sokolov(RUS)15:14 i w 1/16-Tourette(USA)9:15.Maxime Tarasiewicz-27m.Wgrupie:Zeman(SVK)V:1,Beck(THA)V:0,Mannan(USA)V:2,Kajbjer(SVE)V:2,  Semenyuk(RUS)0:V,Danckwardt(DEN)3:V. W 1/128- De Lange(GBR)15:9,1/64-Bates(GBR)15:8, 1/32-Filippi(ITA)-5:15.Szymon Czartoryjski - 46 m.W grupie:Gojak(CRO)V:2,Menkuer(TUR)V:1, Mariotti(ITA)V:1,Kumbla(USA)1:V,De Jong(NED)2:V,Kozak(CAN)V:0.W 1/128 - Dzhus(UKR)15:8, 1/64-Sokolov(RUS)12:15.Kacper Szcypiński - 157 m. Startowało 167 zawodników.DRUŻYNOWO :Polska (w składzie z Andrzejem Rządkowskim i Maxime Tarasiewiczem) - zajęła V miejsce. W 1/32 - zwolniona,1/16- Niemcy 45:35, 1/8- Włochy 40:45,5-8 Holandia 45:36,o 5 miejsce Francja -44:43.

Puchar Świata Juniorów- 29-30.10.2016- Bochum - Niemcy

INDYWIDUALNIE : Aleksandra Frąckowiak - 24 m. W grupie :Yusova(RUS)2:V, Biedermann(GER) V:2, Favaretto(ITA)V:1,Nemcova(CZE)V:2,Du Katie(CAN)V:2,Patru(FRA)3:V. W 1/128 -zwolniona ,1/64 - Kirsch(GER)15:10.Beata Żurowska -58 m. Adrianna Frąckowiak - 79 m. DRUŻYNOWO - Polska zajęła III m.( W składzie drużyny Aleksandra Frąckowiak) - 1/16 zwolniona, 1/4 - Wielka Brytania 45:30, 1/2 finału-Francja 38:45 i o 3 miejsce Niemcy 41:38.

Drużynowy Puchar Świata Seniorów - 23.10.2016 - Kair - Egipt

Drużyna Polski w składzie:Leszek Rajski,Andrzej Rządkowski oraz M.Janda i J.Surwiłło - zajęła 9 miejsce. W 1/16 - z Ukrainą 42-45 w 9-16 - z Austrią 45:33 i o 9 m z Hong Kongiem 45:43

Drużynowy Puchar Europy Kadetów - 23.10.2016 - Samorin - Słowacja

Polska 2 ( Magdalena Ławska) - zajęła 8 m a Polska 3 (Katarzyna Turkiewicz) - 17  miejsce. Startowało 26 drużyn.

Puchar Europy Kadetów - 22.10.2016 - Samorin - Słowacja

Magdalena Ławska - 29 m. W grupie:Ebigt(GER)V:3,Peake(GBR)V:0,Horvath(HUN)4:V, Selivonik (BLR)V:1,Solodkiha(UKR)V:2. Po grupach 28. W 1/128-Włosińska(POL)15:10,1/64-Hanzl(HUN) 15:14,1/32 - Poltz(HUN) 13:15 i w repasażu Dhoique(GER)14:15.Katarzyna Turkiewicz - 58 m. W grupie 3 zw. i 3 por.W 1/128-Oklińska(POL)15:11 i 1/64 - Wong(SIN)4 :15.Startowało 145.

Puchar Świata Seniorów - 21-22.10.2016 - Kair - Egipt

Andrzej Rządkowski -  16 miejsce -blisko finałowej 8 -ki.

W grupie: Sanaa(EGY) V:1,Matsuyama(JPN)0:V,Tawfik(EGY)V:0,Meszaros(HUN)V:0,Kwak(KOR) 3:5,Pogrebniak(UKR)3:5.Po grupach:48m.1/128-zwolniony,1/64-Doerr(GER)15:6, Turniej główny : 1/64 - Lee(KOR) 15:8, 1/32- Mourrain(FRA)15:7 i 1/16 - Cassara(ITA) 11:15.

Leszek Rajski -  52 miejsce -W grupie : Said(EGY)V:1,Perrier(BRA)3:V,Abozed(EGY) V:2,Mourrain(FRA)4:V.Tsevan(BLR)3:V,Schoppa(GER)V:4.Po grupach 35.W 1/128 - zwolniony  w 1/64 - Auclin(FRA)15:9.W turnieju głównym - 1/64 - Shikine(JPN) 8:15.Startowało 121.

II Puchar Polski Juniorów - 15.10.2016 - Poznań

Andrzej Rządkowski zwycięża w turnieju bez porażki.Maxime Tarasiewicz - III m. Pozostali zawodnicy: Szymon Czartoryjski - 9m,Kacper Szczypiński -15 m.Sławomir Kasprzyk - 32m,Jakub Glezman - 44m,Kacper Deptuła- 62m. "Nasz" Wenezuelczyk Derwin Sanchez - II miejsce.Startowało 69 zawodników.

We florecie kobiet na podium stanęły 2 nasze zawodniczki : Beata Żurowska i Adrianna Frąckowiak ,które zajęły III miejsca.Pozostałe zawodniczki : Aleksandra Frąckowiak - 10 m,Magdalena Ławska - 13 m,Katarzyna Turkiewicz - 24 m, Weronika Baran - 26 m,Zuzanna Wywiał - 41m,Malwina Bytner -44m,Alicja Polek - 46 m,Hanna Trojanowska -52m,Julia Pander - 53m. Startowało 59 zawodniczek.


I Puchar Polski Seniorów o Puchar K&K - 9.10.2016 - Wrocław

LESZEK RAJSKI zwycięstwem wkracza w sezon seniorski 2016/2017. Po pokonaniu w 1/2 finału Pawła Szumielewicza ,w finale zwyciężył Piotra Jandę (Sietom) 15 :4!!! Pozostali zawodnicy : Paweł Szumielewicz - III miejsce ,Andrzej Rządkowski -17 m,Szymon Czartoryjski -19m,Radosław Pietrusiewicz-26m,Maxime Tarasiewicz-27m Kacper Szczypiński - 30m,Tomasz Gmerek-39m,Rafał Szumielewicz-62-m,Sławomir Kasprzyk -68 m.Startowało 71 zawodników

Drużynowy Puchar Świata Juniorów we florecie kobiet -9.10.2016-Timisoara

Nasza drużyna floretowa ( Aleksandra Frąckowiak,Beata Żurowska,Renata Tomczak,Katarzyna Matysiak) - po pokonaniu Białorusi,Japonii uległy w finale reprezentacji Węgier i zajęły wysokie II miejsce w Turnieju. Gratulacje!

Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy - 8.10.2016

Dziewczęta -kategoria dzieci : Weronika Tracz - VI miejsce. Chłopcy - Kategoria dzieci :Melchior Krawczyński - V miejsce. kategoria zuchy : Adam Kruszona - VII miejsce.

Puchar Świata Juniorów we florecie kobiet -8.10.2016-Timisoara-Rumunia

Aleksandra Frąckiowiak - zajmuje VII miejsce - będąc pierwszą zawodniczką w klubie, która zakwalifikowała się do szerokiego finału w juniorskim Pucharze Świata. Gratulujemy, W grupie Hajas(HUN)V:3,Pirkova(SVK)V:3,Tsimbolynets(UKR)V:0,Kudlacek(AUT)3:V,Moss(GBR) V:1. Po grupach 19 m.W 1/64-Garcia Mendicino(ESP)15:7,1/32-Budenko O(UKR)13:12,1/16 - Boldor(ROU)15:14 i w 1/4 finału Toth(HUN) 6:15.Beata Żurowska - 14 miejsce.W grupie :Margetich(AUT)4:V,Pasztor(HUN)1:V,Virga(ROU)V:3,Chiba(JPN)V:3,Patel(GBR)V:0,Kryvonos (UKR)V:0.Po grupach :27 m.W 1/64- Budenko K(UKR)15:5,w 1/32-Endo(JPN)15:10,w 1/16- Toth(HUN) 11:15.Adrianna Frąckowiak- 15 miejsce.W grupie:Bitterova(SVK)V:3,Papp(HUN)V:2, Baloiu(ROU)4:V,Khmialnitskaya(BLR)V:3,Campbell(GBR)V:2,Budenko O(UKR) 3:V. Po grupach : 28 m.W 1/64-Candescu(ROU)15:14,w 1/32 Taranenko(UKR)15:12 w 1/16-Kudlacek(AUT)13:15.

JACEK GAWORSKI - na spotkaniu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą -otrzymał srebrny krzyż zasługi za medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w RIO. GRATULUJEMY !!!

I Puchar Polski Seniorów we florecie kobiet - 1.10.2016 - Gdańsk                              

Sandra Sulik - 9m , Beata Żurowska -11 m, Aleksandra Frąckowiak- 18 m, Adrianna Frąckowiak - 20 miejsce . Startowało 36 zawodniczek.

Puchar Europy Kadetów - floret chłopców -30.09.2016 - Budapeszt - Węgry

Kacper Szczypiński - 61 miejsce w stawce 251 zawodników . 1/256 - Toth(HUN)-15:3, 1/128 - Fatouros (GRE)-15:12 i w 1/64 -Koval (RUS) -13:15.

I Puchar Polski Juniorów - 25.09.2016 - Toruń

FLORET KOBIET :Aleksandra Frąckowiak - III miejsce, Adrianna Frąckowiak - V miejsce, Beata Żurowska - 9 m,Magdalena Ławska- 15 m,Katarzyna Turkiewicz-39m,Karolina Makarska-41m,Zuzanna Wywiał-47m,Weronika Baran-51m,Malwina Bytner-52m,Julia Pander-63m. FLORET MĘŻCZYZN : Szymon Czartoryjski - VIII miejsce,Maxime Tarasiewicz-17m,Jakub Glezman-29m,Sławomir Kasprzyk-38m,Kacper Szczypiński-55m.

Puchar Świata Juniorów - 17.09.2016 - Budapeszt - Węgry

Andrzej Rządkowski - 9 miejsce  w stawce 175 zawodników. W grupie komplet zwycięstw:

Valeur(DEN)5:1,Nagy(HUN)5:1,Turchyniak(UKR)5:2,Minott(GBR)5:0,Contestabile(ITA) 5:2,Vella(GBR)5:2. Po grupach 5 miejsce.W 1/128 - Smekar(CRO) 15:2,1/64-Tkachuk(UKR)15:8 w 1/32 -Minott(GBR)15:8 i w 1/16 -Filippi (ITA) 11:15. Szymon Czartoryjski - 76 miejsce. W grupie: Bird(GBR)5:3,Gridelli(ITA)5:3,Schauer(AUT)5:1,Ruysseveldt(BEL)5:4,Kiss(HUN)4:5,        Li Michael(USA)2:5.Po grupach -62 miejsce. W 1/128 porażka z Del Santo(ITA) 8:15. Maxime Tarasiewicz -148 m. W grupie 1 zwycięstwo (Wiemann-GER 5:3).

JACEK GAWORSKI srebrnym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w RIO!!!          

    Turniej indywidualny - V miejsce.W grupie komplet zwycięstw : Chaves(BRA) 5:2,Hu Daoliang(Chiny)5:4,Guissone(BRA) 5:0,Cima(ITA)5:3.W ćwierćfinale porażka z Valet(FRA)6:15 W Turnieju Drużynowym w grupie z Włochami 45:42,Hong Kong 45:35 w 1/2 finału z Francją 45:37. W finale porażka z Chinami 27:45 i drużyna w składzie Jacek Gaworski,Michał Nalewajko, Dariusz Pender odbiera srebrny medal Igrzysk ! Gratulujemy !!!   

                           Niech wytrwałość,systematyczność w treningach,pokonywanie choroby i przeciwności losu,niezłomna wiara w sukces będą przykładem dla naszych zawodników.Nasza społeczność klubowa jest dumna z Twojej postawy i wszyscy gratulujemy!!!

 UWAGA!!! Od dnia 12 września 2016 - zajęcia kadr klubowych kobiet i mężczyzn oraz zawodników/czek grupy A i grupy B odbywać się będą wg.podanego ( w zakładkach) harmonogramu zajęć. Trwają do 30 września 2016 -nabory do grupy C - 6-8 lat. (terminy i godziny zajęć oraz szczegóły dot. tej grupy w zakładce :szkółki.ZAPRASZAMY !!!

JACEK GAWORSKI w RIO -14 września start indywidualny.Trzymamy kciuki!!!

II Puchar Polski Juniorów Młodszych - 4.09.2016 - Toruń

Start w Turnieju poniżej oczekiwań.Najwyższe lokaty to : Kacper Szczypiński - VII m, Magdalena Ławska -9 m Pozostali :Kacper Deptuła - 17m,Kacper Aleks-74m,Hanna Trojanowska -32m,Malwina Bytner -38m,Katarzyna Turkiewicz-40m,Alicja Polek-56m,Weronika Baran-57m.

Ogólnopolski Turniej Dzieci - 3.09.2016 - Toruń

Kategoria dzieci : Melchior Krawczyński - III m,Adam Kruszona -VIII m,Bartosz Kruszona 11m,Mateusz Cybulski - 41m.- Weronika Tracz - 11m,Amelia Cieślicka-21m. Kategoria młodzików : Jakub Kowalski -16m,Dominik Kania - 25m - Iga Jakimiak -29m.


U W A G A ! Zajęcia szkółek grupy A i Grupy B , ze względu na remont sali, rozpoczniemy od dnia 12 września 2016 wg. podanych w harmonogramie godzin!

Sezon 2016/2017 rozpoczynamy na dobre !!!

W dniach 3-4.08.2016 - w Toruniu Ogólnopolski Turniej Dzieci (Sobota) i II Puchar Polski Juniorów Młodszych (Niedziela). W poniedziałek -5.08.2016 o godz.16 -tej narada trenerów klubowych a od 17,30 kadra klubowa kobiet i mężczyzn wznawia treningi po zgrupowaniu w Polanicy Zdroju.

JACEK GAWORSKI już w RIO -

Ostatnie chwile przed startem w Paraolimpijskich zmaganiach. Jacek startuje indywidualnie i w drużynie. Trzymamy kciuki!!!

Międzynarodowe Zgrupowanie Floretowe - 1-29 sierpień 2016 -Polanica Zdrój

Na rozpoczynające się wkrótce zgrupowanie zgłosiło się 18 państw i 501 osób. Najliczniejsze ekipy to: USA (6 ekip)-82,Niemcy(5 ekip)-85,Rosja(6 ekip)-63. Pozostałe państwa :Szwecja, Czechy, Irlandia, Ukraina, Turcja, Wielka Brytania, Słowacja, Izrael, Łotwa, Kanada, Tajwan, Białoruś, Singapur, Egipt i Polska (115). Na zgrupowanie nie ma już wolnych miejsc.

Puchar Świata -szermierka na wózkach "Szabla Kilińskiego" -15.07.2016 -Warszawa

JACEK GAWORSKI zajmuje II miejsce w Turnieju.W finale po zaciętej walce przegrywa z Antonem Dacko (Ukraina) 13:15. Gratulujemy wspaniałego sukcesu!!!

JACEK GAWORSKI - reprezentantem Polski na Igrzyska Paraolimpijskie w RIO !!!

JACEK GAWORSKI - realizuje marzenia startu olimpijskiego. Ogromną pracą treningową, przezwyciężaniem choroby i związanych z nią stresów, niezwykłą wiarą w osiągnięcie sukcesu realizuje swoje marzenia i tych wszystkich , którzy nie zwątpili w sens tego wysiłku w dążeniu do Rio. G R A T U L U J E M Y !!!

Mistrzostwa EUROPY SENIORÓW -20-23.06.2016 - Toruń

LESZEK RAJSKI - w starcie indywidualnym 34m  na 66 startujących zawodników. W walkach grupowych Tservan(BLR) 5:1,Safin(RUS) 5:3,Cassara(ITA) 1:5,Navas(BEL) 3:5,Alexander(IRL) 5:1, Kahl (GER) 5:2 i w 1/64 porażka z P.Jandą (POL) 11:V. W turnieju drużynowym Leszek Rajski oraz zawodnicy: Michał Siess.Piotr Janda,Michał Janda - zajęli VI miejsce.W 1/16 -Polska-Turcja 45:42,1/4 finału- Francja -38:45,5-8 z Ukrainą 45:32 i 5-6 z Niemcami porażka w stosunku 32:45.Wśród sędziów prowadzących Mistrzostwa mieliśmy klubowicza Michała Dula

I  Puchar Polski Juniorów Młodszych - Gdańsk 17.08.2016

MAGDALENA ŁAWSKA ZWYCIĘŻA w 1-szej edycji Pucharu Polski.Brawo!Pozostałe zawodniczki zajęły miejsca :Zuzanna Wywiał-31,Katarzyna Turkiewicz-34,Malwina Bytner-36,Hanna Trojanowska-42,Alicja Polek-62,Natalia Ziobrowska - 94. Startowało  101 zawodniczek. We florecie chłopców :Kacper Szczypiński - V miejsce.Pozostali zawodnicy : Kacper Deptuła -30 m Kacper Aleks - 56 m. Starowało 86 miejsce

Europejski Festiwal Szermierczy - 5.06.2016 - Poznań

U-15 : Kacper Szczypiński - II m. (1/16 - Deptuła -Wrocławianie 15:3,1/4 f -Ozyalcin-TUR 15:6, 1/2 f - Brzeziński-Bohun Toruń 15:5 i w finale Bem- AZS AWF Poznań 11:15. Kacper Deptuła -15m. U-13 - Dominik Kania -21 m,Jakub Kowalski - 40 m, Tymoteusz Pander -67 m. U - 11 - Melchior Krawczyński - III m ( 1/32 -Jurga-Zj.Pabianice 8:1,1/16,Kapała-AZS AWF Poznań 8:5 , 1/4 f-Gafe-LAT -8:6,1/2 f-Gorczyca-UKS Atena Gdańsk -0:8.Bartosz Kruszona - 25  m. U- 9 - Filip Hryniewiecki - VII m.(1/16 - Napierkowski-AZS AWF Poznań 8:5,1/4 f-Gorczyca J.- UKS Atena Gdańsk - 3:8.

Puchar Świata Seniorów - 5.06.2016 Shanghai - Chiny

ANDRZEJ RZĄDKOWSKI - w głównym Turnieju po przegranej walce z Richardem Krusem (GBR) 12:15 (prowadził walkę 10 : 5 - szkoda !) zajął 59 miejsce w Turnieju.

Puchar Świata Seniorów - 4.06.2016 Shanghai - Chiny

ANDRZEJ RZĄDKOWSKI - w głównym Turnieju.W grupie : Lefort(FRA) 3:V,Arizaga(MEX) V:2, Wu Xia0long (CHN) V:3,Foconi (ITA) 2:V, Lee (KOR)1:V,Khazbak(EGY) V:1. Z 1/128 zwolniony,1/64 Li Chen (CHN) 15:7. W turnieju głównym o wejście do 32 -ki zmierzy się jutro z Richardem Krusem (GBR) rozstawionym z numerem 6. Trzymamy kciuki !!!

Europejski Festiwal Szermierczy - 4.06.2016 - Poznań

U-15 : Magdalena Ławska - III m. ( 1/32 zwolniona,1/16 Brzezińska-Bohun Toruń 15:5,1/4 f - Myroniuk (UKR) 15:11 i 1/2 finału Solodkiha (LAT) 12:15.Pozostałe zawodniczki : Katarzyna Turkiewicz - 11 m,Hanna Trojanowska-26m,Paulina Zarzycka-27m,Natalia Ziobrowska-28m, Natalia Kulczak - 30m. U-13 - Iga Jakimiak -67m. U-11- Weronika Tracz -26m,Amelia Cieślicka - 39m.

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW - 29.05.2016 Warszawa

Dwa trafienia dzieliły naszą drużynę od zdobycia po raz ósmy Mistrzostwa Polski ! Nasza drużyna w składzie :Radosław Pietrusiewicz,Leszek Rajski,Andrzej Rządkowski,Paweł Szumielewicz zdobywa srebrny medal.Rozstawiona z nr 2 -w 1/4 finału pokonała AZS AWF Poznań 45:33, w 1/2 finału AZS AWF Warszawa 45:20 i w finale przegrana ze Sietomem Gdańsk  43:45 !

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW - 28.05.2016 Warszawa

Trzech naszych zawodników walczyło o medale i tym razem nie zdobyli żadnego! Andrzej Rządkowski - V te miejsce (1/16-Franceson-Sietom 15:10 i w 1/4 finału z Michałem Jandą 12:15) Radosław Pietrusiewicz - VII miejsce (1/16-Kolak AZS Poznań 15:11 i w 1/4 finału 9:15 z Gryglewskim-Sietom) Leszek Rajski - VIII miejsce (1/16-Majewski-AZS AWF Warszawa 15:6 w 1/4 finału - Siess -Sietom 8:15) Pozostali zawodnicy:Paweł Szumielewicz - 12 m (1/16-Siess-Sietom 11:15), Rafał Szumielewicz - 38 m,Szymon Czartoryjski-60 m. We florecie kobiet : Sandra Sulik - 11 m (1/32 -Julia Chrzanowska - Budowlani Toruń 15:14 i w 1/16- Walczyk -Zjednoczeni Pabianice 3:15) Beata Żurowska - 19 m (1/32- Vetulani-UAM Poznań 8:10)

Ogólnopolski turniej floretowy "Kuźnia Gdańska - 22.05.2016

W kategorii juniora młodszego :Kacper Deptuła -14 m.W kategorii młodzika :Dominik Kania -VI m,Jakub Kowalski-34m,Tymoteusz Pander 39 m.W kategorii dzieci : Melchior Krawczyński zajął II miejsce.

Ogólnopolski turniej floretowy "Kuźnia Gdańska - 21.05.2016

W kategorii najstarszej : Magdalena Ławska zajęła II miejsce.Pozostałe zawodniczki -Zuzanna Wywiał -15,Hanna Trojanowska -16,Paulina Zarzycka -21 m.W średniej kategorii :Natalia Nehring -22,Iga Jakimiak-30,Wiktoria Anders-31,Julia Gosek-33,Natalia Blicharz- 35 miejsce. W kategorii dzieci :Weronika Tracz - 19 i Amelia Cieślicka -38 miejsce

MISTRZOSTWA EUROPY w "szermierce na wózkach" -20.05.2016 - Turyn-Włochy

JACEK GAWORSKI - brązowym medalistą w turnieju drużynowym.Nasza drużyna o wejście do finału przegrała z Rosją a mecz o brązowy medal z Francją zakończył się 45:36 dla nas!!!

MISTRZOSTWA EUROPY w "szermierce na wózkach" -17.05.2016 - Turyn-Włochy

JACEK GAWORSKI - brązowym medalistą w turnieju indywidualnym.Gratulujemy !!!

IX Wrocławska Olimpiada Młodzieży - 8.05.2016

Junior młodszy - dziewczęta - Magdalena Ławska - 1m,Malwina Bytner - 2m, Karolina Makarska -3m,Katarzyna Turkiewicz -3m.chłopcy : Szymon Czartoryjski - 1m,Kacper Szczypiński- 2m, Sławomir Kasprzyk - 3m.Młodzik -dziewczęta : Zuzanna Wywiał -1m,Natalia Ziobrowska-2m,Wiktoria Anders -3m,Blicharz Natalia-3m.chłopcy:Kacper Deptuła-3m,Jakub Kowalski - 3m. Dzieci - dziewczęta: Weronika Tracz-1m,Sandra Piaseczna-2m.chłopcy: Bartosz Kruszona - 2m,Mateusz Cybulski-3m.Zawody drużynowe : Junior młodszy :dziewczęta - Wrocławianie I - 1m(Bytner,Ławska,Makarska,Turkiewicz),                                                                                           II (Baran,Polek,Trojanowska)2m,III(Kulczak,Pander,Zarzycka) - 3m.chłopcy:Wrocławianie - 1m (Czartoryjski,Kasprzyk,Szczypiński)-młodzik - dziewczęta : Wrocławianie I - 1m (Wywiał,Ziobrowska,Anders,Blicharz), II - 3m (Cecot,Domagalska,Wiśniewska ,Wieczorek ) chłopcy: Wrocławianie I - 1m (Deptuła,Kowalski,Kania,Sorotowicz) II - 3m (Pander,Markiewicz,Schwendner,Firlej). dzieci : dziewczęta : Wrocławianie I - 1m (Tracz,Piaseczna,Gaweł) II - 3m (Derkacz,Balasińska,Otrębowska) chłopcy : Wrocławianie - 2m (Kruszona,Cybulski,Mielcarek,Kulikowski )

IV Puchar Polski Seniorów - 7.05.2016 - Warszawa

LESZEK RAJSKI zwycięzcą Pucharu Polski , bez porażki w turnieju.W grupie komplet 6 zwycięstw.W 1/32 - Martyniak(Atena Gdańsk) 15:2,1/16-P.Janda(Sietom Gdańsk) 15:6 w 1/4 finału -Glonek(Sietom Gdańsk)15:11,1/2 finału- M.Janda (Sietom Gdańsk) 15:6 i w finale z Michałem Siessem(Sietom Gdańsk) 15:12. PAWEŁ SZUMIELEWICZ - V-te miejsce.W grupie komplet zwycięstw.W 1/32 -Ulanowski (AZS AWF Warszawa) 15:10 ,1/16-Wojtkowiak(AZS Poznań) 15:11&n

Copyright © 2006 Klub Szermierczy "WROCŁAWIANIE" Wszelkie prawa zastrzeżone.     

IT.PStudio / tworzenie stron