Menu

     Aktualności

Aktualności
Szkółki
Klub
Sponsorzy i współpraca
Galeria
Linki
Kontakt


MISTRZOSTWA EUROPY - U-23 - 21-24.04.2017 - Mińsk - Białoruś
Andrzej Rządkowski- srebrnym medalistą w konkurencji drużynowej !!!
Polska drużyna (A.Rządkowski,Michał Siess,Krystian Gryglewski,Bartosz Cegielski) - z 1/16 zwolniona, w 1/4 finału - Niemcy 45:27, w 1/2 finału - Francja 45:36 i w finale przegrana z drużyną Włoch 34:45. W rozgrywanym w dniu 21.04 - turniej indywidualny zakończył się dla naszego zawodnika na tabeli 32 co dało 17 miejsce. W grupie komplet zwycięstw : Kuceba(LAT)V:0, Navas(BEL)V:3,Russ(AUT)V:2, Simeunovic(SVK)V:0,Ingargiola(ITA)V:3, Klein(GER)V:3. Po grupach 2 rozstawienie.Zwolniony z 1/64 w 1/32 porażka z Auclin(FRA).

Youngster-Cup - 22-23.04.2017 - Leszno

Chłopcy : 12-11 lat - Melchior Krawczyński - VI m, Bartosz Kruszona -16 m. - U-10-9 - Adam Kruszona - III m, Filip Hryniewiecki -23m, Grzegorz Marczyk -27m, Marceli Jarosiński - 32m.

Dziewczęta : 14-13 lat- Natalia Blicharz - 35m, Julia Cecot - 35m. 12-11 lat- Weronika Tracz - 26m, Agata Kolenda - 40m. 10-9 lat- Wiktoria Powąska - VIII m,Anna Rynkiewicz-12m, Zuzanna Robaszek-17m,Zofia Plutecka-21m, Michalina Mochorowska -23m. U-9 (mieszane)- Bartosz Turbański - 10m.

Andrzej Rządkowski - powołany do reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy,które odbędą się w Mińsku - Białoruś w terminie 21-25.04.2017.

MISTRZOSTWA ŚWIATA Juniorów -9-10.04.2017 - PŁOWDIW - BUŁGARIA

BEATA ŻUROWSKA - złotą medalistką drużynowych Mistrzostw Świata.
Polska drużyna (J.Walczyk,J.Chrzanowska,R.Tomczak.B.Żurowska) zwolniona z 1/32 w 1/16  Ukraina 45:29, w 1/4 finału Niemcy 42:30 w 1/2 finału Węgry 45:42 i w finale USA 45:42. Gratulujemy sukcesu i powodzenia w startach młodzieżowców i seniorów !!!

Puchar Ziem Północnych - 9.04.2017 - Szczecin
Melchior Krawczyński - III m w kategorii 12-14 lat.Startowało 60 zawodników.

MISTRZOSTWA ŚWIATA Juniorów -8-9.04.2017 - PŁOWDIW - BUŁGARIA

Andrzej Rządkowski z polską drużyną zajął VI miejsce.
Z 1/64 zwolnieni w 1/32 - Ghana - wygrana walkowerem, w 1/16 - Hong Hong 45:38, w 1/4 finału przegrana z drużyną USA 36:45. W meczach 5-8 wygrana z Francją 45:44 i przegrana z drużyną Niemiec 42:45.

MISTRZOSTWA ŚWIATA Juniorów -7.04.2017 - PŁOWDIW - BUŁGARIA

Beata Żurowska -21 miejsce.
W grupie:Duncan(RSA)V:1, Liu(CAN)V:1, Pistoia(BRA)V:1, Choi(KOR)2:V, Poloziuk(UKR)V:1, Oliviera(POR)V:1. Po grupach 10 miejsce. Z 1/128 zwolniona, 1/64 -Shi(CHN)15:12 , 1/32 - Rossini(ITA)5 :15. Startowało 112 zawodniczek.

 MISTRZOSTWA ŚWIATA Juniorów -6.04.2017 - PŁOWDIW - BUŁGARIA

Andrzej Rządkowski - 9 miejsce.
W grupie: Mendrey(HUN) V:0, Marino(ARG)V:0, Rosu(ROU)V:1, Awadh(FIE)V:0, Machayreh (JOR)V:1, Panagiev(BUL)VV:0. Po grupach nr 1. Z 1/128 zwolniony, 1/64 Servello(ARG) 15:0 , w 1/32- Cervantes(MEX)15:9 i w 1/16-Velluti(ITA)11:15 - a było już 8:4. SZKODA!

MISTRZOSTWA ŚWIATA KADETÓW -3.04.2017 - PŁOWDIW - BUŁGARIA

Magdalena Ławska - zajęła 15 miejsce.W grupie: Gill(GBR)V:4, Brondum(DEN)V:3, Caufield (CAN)1:V, Popova(BUL)V:0, Tosa(JPN) 2:V, Sicari(AUS)V:1. Z 1/128 zwolniona, w1/64-Caride(CAN)15:13, w 1/32 - Ko(HKG) 14:4 i w 1/16-Favaretto(ITA) 10:15. Startowało 91 zaw.

 

Puchar Polski Weteranów   - 1-2.04.2017 Spała

Kat"1" - Tomasz Kończyło -złoto szabla, srebro-floret

Kat"0"- Daniel Przystajko - złoto w 3 broniach,Michał Dul -srebro w szabli i florecie.

 

Turniej Dzieci  Hoppel Poppel - 2.04.2017 - Goerlitz - Niemcy

Nasi młodzi zawodnicy wygrali w swoich rocznikach : Weronika Tracz , Melchior Krawczyński, Adam Kruszona, Wiktoria Powąska.

40 Challenge Wratislavia - 23-27.03.2017 - Wrocław

Zakończył się 40 Challenge Wratislavia ! W Hali "Orbita" walczyło 2715 zawodników z36 krajów! Zawodników zagranicznych było 1740 i polskich zawodników 975. Reprezentowali oni 346 klubów.Składamy gorące podziękowanie Gminie Wrocław (szczególnie !) Urzędowi Marszałkowskiemu i Firmie Tauron Dystrybucja - za finansowe wsparcie organizacji turnieju. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji i przebiegu turnieju. Do następnego roku.

Puchar Świata w "szermierce na wózkach" Piza- Włochy -  17.03.2017

JACEK GAWORSKI - na podium - III miejsce. Gratulujemy!

IV Puchar Polski Seniorów -12.03.2017  - Warszawa

Przyzwyczajeni do zwycięstw , tym razem na podium (pierwszy raz od 2 lat) nie stanął nasz zawodnik.Wyniki : Andrzej Rządkowski - VII m.,Leszek Rajski-9m,Dervin Sanchez - 13m,Paweł Szumielewicz-14m,Szymon Czartoryjski-17m,Roger Romero-29m,Michał Puzianowski -31m,Maxime Tarasiewicz-34m,Radosław Pietrusiewicz-36m,Yerbinson Fernandez - 42m,Kacper Szczypiński - 43m,Sławomir Kasprzyk-50m.Startowało 66 zawodników.

MISTRZOSTWA Polski Młodzieżowców (do 23 lat)-10-11.03.2017-Warszawa

FLORET MĘŻCZYZN : Andrzej Rządkowski - srebrnym medalistą a Szymon Czartoryjski-V miejsce Maxime Tarasiewicz - 8 miejsce.DRUŻYNOWO :Zdobywamy Mistrzostwo Polski w składzie : Andrzej Rządkowski,Maxime Tarasiewicz,Szymon Czartoryjski,Sławomir Kasprzyk.BRAWO!!!   
FLORET KOBIET: Beata Żurowska -brązową medalistką a Sandra Sulik - 7 m.Adrianna Frąckowiak 13m. DRUŻYNOWO : brązowy medal zdobyła drużyna w składzie :Beata Żurowska,Sandra Sulik,Adrianna Frąckowiak,Aleksandra Frąckowiak.

MISTRZOSTWA EUROPY KADETÓW I JUNIORÓW - PŁOWDIW - BUŁGARIA   28.02-9.03.2017

Nasi zawodnicy , za wyjątkiem debiutantki Magdy Ławskiej,powrócili z Mistrzostw z medalami.W kadetach : Magdalena Ławska - 51 m. W grupie Ver Poorten(FRA)2:V,Ricci(ITA)3:V, Candescu (ROU)4:V,Mihaleva(BUL)V:1,Golic(SRB)V:1,Caride(POR)4:V.W 1/64 - Lacheray(FRA) 10:15 . Drużynowo - polski zespół w składzie z Magdą zajął 13 miejsce

JUNIORZY : Andrzej Rządkowski - V miejsce.W grupie:Hamlescher(GER)V:2,Danckwardt(DEN) V:1,Stikica(SRB)V:0,Menkuer(TUR)V:0,Pirva(ROU)V:1,Split(NED)V:2.Po grupach numer 1.  Zwolniony z 1/128,1/64-Tkachuk(UKR)15:10, 1/32-Agosthinho(POR)15:9, 1/16-Loisel(FRA) 15:11 i w ćwierćfinale porażka z Borodachev(RUS) 10:15. Szymon Czartoryjski - 22m.W grupie : Van Campenhout(BEL)V:3,Minott(GBR)V:3,Garcia(ESP)V:1,Sanguino(POR)V:0, Semenyuk(RUS) 0:V, Hoida(UKR)V:1.Z 1/128 zwolniony,1/64-Danckwardt(DEN)15:8,1/32-Velluti(ITA)9:15. Maxime Tarasiewicz - 44 m.W grupie: Filippi(ITA)0:V,Galuashvili(GEO)V:3,Bibard(FRA)3:V, Gvoth(SVK)V:1,Konig(CZE)V:0. Z 1/128 zwolniony w 1/64 -Files(CRO)10:15.Startowało 91. DRUŻYNOWO: Brązowy medal (Nasi zawodnicy oraz Ludwik De Bazelaire -AZS AWF Warszawa) 1/32- zwolnieni,1/16-Ukraina 45:34,ćwierćfinał-Francja 45:44,1/2 finału -Rosja 34:45 i o brązowy medal Wielka Brytania 45:26. JUNIORKI : Beata Żurowska -32 m. W grupie:Bianchin (ITA)V:4,Pasztor(HUN)0:V, Bitterova (SVK)1:V ,Ceres(MDA)V:1, Campbell(GBR)2:V, Candescu (ROU)2:V. W 1/64 -Bianchin(ITA)15:14, w 1/32 -Tomczak(POL) 13:14.Startowało 61 . DRUŻYNOWO : SREBRNY MEDAL (J.Walczyk,J,Chrzanowska,R.Tomczak ,B.Żurowska).1/8 -Wielka Brytania 45:31,1/2 finału - Włochy 36:34 i w finale Rosja 35:38.


Puchar Polski Seniorów - 25.02.2017 - Poznań

FLORET MĘŻCZYZN : LESZEK RAJSKI zwycięża bez porażki w Turnieju.Jest to Jego 3 kolejne zwycięstwo w Pucharze Polski!!! Pozostali zawodnicy : PAWEŁ SZUMIELEWICZ - VI miejsce, MICHAŁ Puzianowski -15 m (udany powrót na planszę !),Briceno-17m,Sanchez-26m, Romero-36m,Fernandez-37m,Kasprzyk-47m.Zwolnieni ze startu byli A.Rządkowski,M.Tarasiewicz i Sz.Czartoryjski ze względu na start w Mistrzostwach Europy. Startowało 50 florecistów .

FLORET KOBIET :Sandra SULIK -10m,Geiglys Mendoza-12m,Beata Żurowska-13m, O.Frąckowiak- 22m,A.Frąckowiak-23m,H.Avelleira -41m- Startowało - 45 zawodniczek.

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów -                 18 -19.02.2017 - Gdańsk


FLORET MĘŻCZYZN : ANDRZEJ RZĄDKOWSKI - Mistrzem Polski a Maxime Tarasiewicz -srebrnym medalistą a o krok od podium Szymon Czartoryjski -V miejsce.Pozostali zawodnicy : Jakub Glezman-33m, Kacper Szczypiński-44m,Kacper Deptuła-44m .Drużynowo : Zdobywamy złoty medal w składzie :Szymon Czartoryjski,Andrzej Rządkowski,Kacper Szczypiński,Maxime Tarasiewicz.Serdeczne gratulacje.FLORET Kobiet : BEATA Żurowska - wicemistrzynią Polski. Pozostałe zawodniczki:Adrianna Frąckowiak - 10m,Aleksandra Frąckowiak-19m,Magdalena Ławska-23m, Katarzyna Turkiewicz-26m,Malwina Bytner-31m,Zuzanna Wywiał -40m,Hanna Trojanowska-59m.DRUŻYNA w składzie :Magdalena Ławska,Adrianna Frąckowiak,Aleksandra Frąckowiak,Beata Żurowska zdobywa brązowy medal.Wszystkim gratulujemy medalowego występu!


Copyright © 2006 Klub Szermierczy "WROCŁAWIANIE" Wszelkie prawa zastrzeżone.     

IT.PStudio / tworzenie stron