Aktualności

PUCHAR ŚWIATA JUNIORÓW WE FLORECIE KOBIET - 18-19.01.2020. - ZAGRZEB

 

Magda Ławska, Hillary Avelleira oraz Angie Castro wystartowały w ostatni weekend, w Zagrzebiu. Magda reprezentowała Polskę indywidualnie i drużynowo.  Hillary i Angie w barwach Wenezueli wystartowały tylko w turnieju indywidualnym.

Indywidualnie Magda rozpoczęłą całkiem nieźle wygrywają 4 walki w grupie i przegrywając tylko 2. Gorzej poszło Wenezuelką. Ani Hillary, ani Angie nie udało sie awansować po grupach do eliminacji bezpośredniej i zakończyły zawody na miejscach, 133. Hillary, 140. Angie.

Magda natomiast biła się dalej. Niestety tylko rundę dłużej, bo już w pierwszym pojedynku o 64. musiała uznać wyższość Yukino Tosy z Japoni. Ostatecznie zawody dla magdy zakończyły się na miejscu 78.

W turnieju drużynowym repreentacja Polski z Magdą w składzie zajęła wysokie 7. miejsce. Brawo!
 


PUCHAR EUROPY KADETÓW WE FLORECIE KOBIET - 11-12.01.2020. - POZNAŃ

 

W Poznaniu wystartowałą tylko jedna "Wrocławianka", Weronika Tracz. Turniej indywidualny nie poszedł jednak po myśli naszej florecistki. Po nieudanej eliminacji grupowej nie udało się awansować do rundy pucharowej i ostatecznie Weronika zajęla miejsce 170. w stawce 198. zawodniczek.


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW - 10-12.01.2020. - PARYŻ

 

W Katowicach rywalizaowały kobiety, a w tym samym czasie panowie walczyli w Paryżu. Leszek Rajski i Andrzej Rządkowski reprezentowali Polskę na tym turnieju zarówno w turnieju indywidualnym jak i drużynowym.

Pierwszy dzień eliminacyjny przyniósł nam awans Andrzeja do turnieju głównego po dwóch wygranych walkach pucharowych z mocnymi reprezentantami Włoch. Leszkowi niestety zabrakłó JEDNEGO trafienia do awansu i po porażce 14:15 w decydującym boju uplasował sie na miejscu 96.
Drugiego dnia Andrzej w pierwszej walce  turnieju głównego stanął na przeciw kolejnego Włocha, tym razem jednak wciąż aktualnego Mistrza Olimpijskiego Daniele Garozzo. Pojedynek zakończył się wynikiem 15;6 dla Garozzo , a Andrzej ostatecznie zajął 61 miejsce.

Trzeci dzień to zmagania drużynowe. Polacy z naszymi florecistami w składzie najpierw odnieśli zwycięstwo nad belgami o wejście do 16-ki. Drugi mecz tego dnia o top 8 turnieju zakończył się wynikiem 45:40 dla reprezentacji Hong Kongu i pozostało się bić o miejsca 9-16. Ostatecznie reprezentacja Polski zajęła miejsce 13. zdobywając 21 punktów do listy światowej.

 


PUCHAR ŚWIATA SENIOREK - 10.01.2020. - KATOWICE

 

Tydzień po Pucharze Polski przyszedł weekend dwóch Pucharów Świata i jednego Pucharu Europy. 
Do Katowic zjechały się najlepsze florecistki z całęgo świata co dało liczbę około 200 zawodniczek na starcie.
Nasz klub reprezentowały: Magda Ławska , Hillary Avelleira (Wenezuela) i Angie Castro (Wenezuela).
Niestety żadnej z naszych florecistek nie udało sie przebrnąć fazy eliminacyjnej i awansować do turnieju głównego.
Najwyżej sklasyfikowana z całej trójki została Magda Ławska na miejscu 113., na miejscu 139. turniej zakończyła Hillary, a 191. była Angie.


III PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH - 04.01.2020 - GDAŃSK

 

Pierwsze zawody po nowym roku odbyły się w Gdańśku. W licznie i mocno obsadzonym turnieju biły się nasze dwie dziewczyny  i szóstka chłopaków. Inaugarcja noworoczna tym razem bez podium, a najlepsze miejsca to 25. (ex aequo) Dominika Kani i Melchiora Krawczyńskiego. Pozostałe miejsca naszych :

Floret kobiet: Weronika Tracz 49., Iga Jakimiak 79.
Floret Mężczyzn: Bartosz Kruszona 56., Filip Hryniewiecki., Adam Kruszona 92., Paweł Krawczyński 96.


 

Wszystkiego Najlepszego W Nowym 2020 Roku!!

Niech Nowy Rok przyniesie wszystkim wielu chwil radości w życiu codziennym i sportowym!!


WIGILIA KLUBOWA 2019

 

W czwartek 19 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne. Była to okazja do wspólnego złożenia sobie życzeń świątecznych jak również do podsumowania zeszłego sezonu w wykonaniu naszych zawodników. Dziękujemy wszystkim, którzy zjawili się na wspólnym klubowym świętowaniu. To był miło spędzony czas z Wami.


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW WE FLORECIE MĘŻCZYZN - 13-15.12.2019. TOKIO

 

W Tokio nasi dwaj floreciści, Andrzej Rządkowski i Leszek Rajski dotarli do turnieju głównego dobrze spisując się w fazie eliminacyjnej. Turniej główny niestety nie poszedł już tak dobrze i obaj przegrali swoje pierwsze pojedynki o wejście do 32. zgodnie wynikiem 15:11 dla przeciwników. Ostatecznie Andrzej zajął miejsce 47., a Leszek 52.

Trzeciego dnia zmagań odbył się turniej drużynowy. Polacy z Leszkiem i Andrzejem w składzie po minimalnej porażce 45:44 z drużyną Korei o wejście do ósemki, musieli walczyć o miejsca 9-16. Końcowy wynik to miejsce 13.
 

 


 

Międzynarodowy Turniej dzieci i młodzików we florecie dziewcząt i chłopców - 7-8.12.2019 WROCŁAW

 

MELCHIOR KRAWCZYŃSKI W SZEROKIM FINALE NA MIEJSCU VI !

W dniach 7-8 grudnia odbyły się zawody szermiercze dlla dzieci i młodzików, których byliśmy organizatorem. W turnieju wzięło udział łącznie 323 zawodników i zawodniczek z Polski, Białorusi, Łotwy i Czech.

W tej licznej i mocnej stawce nasi zawodnicy robili wszystko żeby zaprezentować się jak najlepiej. Pierwszego dnia na plansze wyszli chłopcy. Turniej został podzielony na dwie kategorie wiekowe i tak w kategorii młodzików młodzi Wrocławianie zajęli następujące miejsca:

VI MELCHIOR KRAWCZYŃSKI, 10. Filip Hryniewiecki, 28. Bartosz Kruszona, 44. Paweł Krawczyński, 53. Adam Kruszona.

Kategoria dzieci:

23. Grzegorz Marczyk, 44. Kacper Sowiński, 53. Louis Kaczyński, 62. Olaf Miś, 75. Michał Malcharek, 78. Dominik Bręczewski.

Drugiego dnia wystartowały dziewczęta, z których najlepszą Wrocławianką okazała się być Weronika Tracz, plasując się na miejscu 16. Pełne wyniki w kategorii młodzik:

16. Weronika Tracz, 31. Zuzanna Robaszek, 31. Michalina Mochorowska, 33. Barbara Pest, 49. Emilia Pawłowska, 52. Wiktoria Powąska, 54. Ewelina Malcharek, 63. Kalina Bytner.

Kategoria dzieci:

17. Zofia Plutecka, 30. Hanna Chrzanowska, 55. Wiktoria Skrzeczyńska, 57. Zuzanna Plutecka, 61. Patrycja Skrzeczyńska, 63. Anna Rynkiewicz, 68. Zofia Rynkiewicz, 72. Katarzyna Pierzchała, 78. Oliwia Wyglądała.

Brawo dla wszystkich zawodników.

p.s. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji turnieju !


 


MISTRZOSTWA POLSKI W SZERMIERCE NA WÓZKACH - 8.12.2019. WARSZAWA

 

W sobotę Jacek Gaworski przystąpił do obrony tytułu Mistrza Polski we florecie kat. B na wózkach. W ostatnich, w tym roku zawodach naszego florecisty nie mogło być lepiej. Jacek 7 rok z rzędu będzie dzierżył tytuł Mistrza kat. B , a na dodatek sięgnął po brązowy medal w kategorii Open !!! Ogromne brawa !!!


PUCHAR ŚWIATA JUNIORÓW WE FLORECIE KOBIET - 7-8.12.2019. BUKARESZT

 

Magdalena Ławska brała udział w ostatni weekend, w kolejnej odsłonie Pucharu Świata Juniorek. Dobre 12 rozstawienie po grupach nie przełożyło sie niestety na dobry końcowy wynik. Magda została zwolniona z pierwszej eliminacji bezpośredniej jednak w drugiej musiała uznać wyższośc przeciwniczki z Ukrainy. Ostatecznie nasza zawodniczka indywidualnie zajęła miejsce 34.

W turnieju drużynowym reprezentantki Polski z Magdą w składzie otarły się o podium kończąc turniej na wysokim IV miejscu.
Brawo !


III PUCHAR POLSKI JUNIORÓW WE FLORECIE - 1.12.2019. GDAŃSK

 

W trzeciej odsłonie Pucharu Polski zdobywamy po raz trzeci podium. Tym razem najlepiej walczyła Angie Castro kończąć na TRZECIM MIEJSCU !!! W najlepszej ósemce znalazły się jeszcze HILLARY AVELLEIRA miejsce V oraz MAGDALENA ŁAWSKA miejsce VI !!!
Na miejscu 29. zawody zakończyła Zuzanna Wywiał, 41. była Malwina Bytner, 47. Natalia Ziobrowska i 61. Weronika Tracz.
We florecie męskim mieliśmy tylko dwóch naszych przedstawicieli. Na miejscu 45. uplasował się Dominik Kania, a 63. był Bartosz Kruszona..

Brawa dla medalistki oraz finalistek !!


29 Sachsisches Wichtel-Turnier 2019 - 30.11.2019. Schkeuditz

 

29 Sachsisches Wichtel-Turnier 2019 - 30.11.2019. Schkeuditz

Nasza skromna ekipa z dobrym skutkiem wystartowała w niemieckim Schkeuditz gdzie odbył się 29 Sachsisches Wichtel-Turnier 2019. W gronie 150 dzieci z Niemiec, Czech i Polski nasi zawodnicy zajęli : 1 miejsce Zuzanna Plutecka (kategoria 2011 i młodsi), 2 miejsce Filip Hryniewiecki 7 miejsce Barbara Pest i 14 miejsce Zofia Plutecka (kategoria 2007-2008). W klasyfikacji klubowej zajęliśmy 2 miejsce za TV Markkleeberg.

Brawo !!!

 


II PUCHAR POLSKI SENIORÓW WE FLORECIE KOBIET I MĘŻCZYZN - 16.11.2019. GDAŃSK

 

W sobotę nasi seniorzy stawili się w Gdańsku.
Bardzo dobre walki naszych zawodników podczas drugiej odsłony Pucharu Polski zaowocowały DRUGIM MIEJSCEM LESZKA RAJSKIEGO, TRZECIM ANDRZEJA RZĄDKOWSKIEGO oraz VIII lokatą Rogera Romero wśród mężczyzn i VII miejscem Magdaleny Ławskiej wśród kobiet!!!
Pozostałe miejsca naszych zawodników :

Panie
16. Avelleira Hillary, 19. Żurowska Beata, 42. Bytner Malwina, 43. Castro Angie, 46. Wywiał Zuzanna.

Panowie
18. Briceno Janderson, 19. Szumielewicz Paweł, 26. Sanchez Derwin, 27. Fernandez Yerbinson, 42. Kasprzyk Sławomir, 51. Miętki Maciej.

Gratulacje!!


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW WE FLORECIE NA WÓZKACH - 14.11.2019. AMSTERDAM

 

JACEK W SZEROKIM FINALE!

Jacek Gaworski odnotował udany start w Amsterdamie . Nasz florecista w grupie wygrał 4 walki i dwie przegrał. Po grupach w pierwszej rundzie pokonał zawodnika z Łotwy i w następnym boju o czołową ósemkę musiał zmierzyć z reprezentantem Rosji, z którym na ostatnim turnieju niestety przegrał. Tym razem jednak Jacek od początku do końca poprowadził walkę pod swoje dyktando wygrywając 15:8 ! W walce o podium niestety lepszy od Jacka był Francuz VALET Maxime. Podsumowując , był to bardzo dobry start Jacka. 8 lokata daje kolejne cenne punkty w kwalifikacji olimpijskiej.
Gratulacje !!!


Turniej floretowy Z Okazji Święta Niepodległości - 9.11.2019. Toruń

 

W ostatni weekend licznie stawiliśmy się w Toruniu na turnieju dzieci i młodzików. Najlepiej tego dnia spisywała się ZUZANNA PLUTECKA wygrywając w swojej kategorii wiekowej !!! Blisko finałowej ósemki w kategorii do lat 13 był Filip Hryniewiecki. Niestety Zabrakło jednego trafienia i ostatecznie zajął i tak wysokie 9. miejsce . Pozostałe miejsca Wrocławian:
Dziewczęta do lat 13: Barbara Pest 18., Emilia Pawłowska 23., Zuzanna Robaszek 27., Kalina Bytner 31., Wiktoria Powąska 32., Ewelina Malcherek 38.

Dziewczęta do lat 11: Zofia Plutecka 20., Wiktoria Skrzeczyńska 34., Hanna Chrzanowska 44., Patrycja Skrzeczyńska 50., Oliwia Wyglądała 56.

Dziewczęta do lat 10: ZUZANNA PLUTECKA 1., Katarzyna Pierzchała 11.

Chłopcy do lat 13: Filip Hryniewiecki 9., Adam Kruszona 15., Paweł Krawczyński 16., Marceli Jarosiński 32.

Chłopcy do lat 11: Grzegorz Marczyk 24., Kacper Sowiński 36.

Brawa dla wszystkich za dzielną postawę !! 


PUCHAR EUROPY KADETÓW - 9-10.11.2019 - BUDAPESZT, WĘGRY

 

Melchior Krawczyński bił się w miniony weekend na planszach w Budapeszcie. W gronie 285 zawodników z całego świata nasz florecista zajął 153. miejsce. Drugiego dnia Melchior walczył w zawodach drużynowych i wraz z kolegami z drużyny POLSKA V wywalczył miejsce 13. na 50 drużyn.


PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW "LOEWE VON BONN" 8-10.11.2019. - BONN, NIEMCY

 

Sześciu zawodników z naszego klubu wystartowało w pierwszym, w tym sezonie Pucharze Świata Seniorów we florecie. Niestety żadnemu nie udało się awansować do turnieju głównego. Tym razem przeciwnicy byli lepsi. Najwyżej sklasyfikowany z naszych florecistów na miejscu 97. był Andrzej Rządkowski. Kolejne miejsca to : 103. Leszek Rajski, 134. Janderson Briceno, 150. Paweł Szumielewicz, 160. Yerbinson Fernandez, 237. Roger Romero.

W turnieju drużynowym mieliśmy już tylko dwóch naszych. Andrzej Rządkowski i Leszek Rajski razem z Michałem Siessem i Krystianem Gryglewskim (obaj Fundacja Gdańsk) rozpoczęli od zwycięstwa i awansowali do najlepszej 16-ki turnieju, w kolejnym meczu o najlepszą ósemkę Polacy doznali minimalnej porażki z Koreą i pozostało bić się o miejsca 9-16. Ostatecznie nasza drużyna zakończyła cały turniej na miejscu 11.


PUCHAR EUROPY DO LAT 23 "LONDON CUP" - 3.11.2019. LONDYN

 

Dzień po Pucharze Świata Juniorów odbył się Puchar Europy do lat 23 . Ten turniej w wykonaniu Magdy był o wiele lepszy i zakończył się wysokim 12 miejscem w gronie 116 zawodniczek. Warto wspomnieć, że większośc zawodniczek z dnia poprzedniego brała udział w turnieju niedzielnym ale tym razem wynik o wiele lepszy :). Gratulacje !

 


PUCHAR ŚWIATA JUNIORÓW WE FLORECIE KOBIET "EDEN CUP" - 2.11.2019. LONDYN

 

W Londynie reprezentowała nas Magdalena Ławska. Mocno obstawiony turniej przez zawodniczki z całego świata (ponad 130 startujących) pokazał, że rywlizacja jest mocna i nie jest łatwo osiągnąć dobry wynik. Magda zaczęła dosyć dobrze od czterech zwycięstw i dwóch porażek w grupie. Dało to naszej zawodniczce 38 rozstawienie. Niestety pierwsza walka pucharowa zakończyła się porażką z Justiną Lam (USA) 5:15 i ostatecznie Magda zajęła miejsce 65.
 

 

 


 

 

Pogrążeni w bólu i smutku zawiadamiamy, że w dniu 25 października 2019 zmarł Wojciech Dryla. Był przyjacielem naszego klubu i wieloletnim Głównym Sędzią Międzynarodowego Turnieju Szermierczego Challenge Wratislavia. To dzięki niemu nasz turniej przebiegał tak sprawnie. Nam i polskiej szermierce będzie Go bardzo brakowało.

 

Cześć Jego pamięci !

 


ODWOŁANE ZAJĘCIA!!!

 

Informujemy, że zajęcia szkółek szermierczych w dniu 31.10.2019. (czwartek) zostają odwołane !


II PUCHAR POLSKI JUNIORÓW - 26.10.2019. POZNAŃ

 

Do Poznania jechaliśmy z nadziejami na podium i cel został zrealizowany. HILLARY AVELLEIRA po długim dniu walk ostatecznie zwyciężyła drugą odsłonę Pucharu Polski !! Tuż za podium na miejscu VI uplasowała się Magdalena Ławska !
Na miejscach 17. i 18. zakończyły turniej odpowiednio Angie Castro oraz Zuzanna Wywiał. Dalej na miejscu 44. Weronika Tracz. Miejsca 62. i 63. zajęły Iga Jakimiak i Natalia Ziobrowska. 
U panów mieliśmy dwóch naszych florecistów. Wyżej sklasyfikowany, na miejscu 47. został Melchior Krawczyńśki, natomiast Bartosz Kruszona ukończył turniej na miejscu 63.

Gratulacje dla zwyciężczyni !


II PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH WE FLORECIE - 20.10.2019. GDAŃSK

 

W Gdańsku walczyli nasi juniorzy młodsi. Najlepiej radził sobie Bartosz Kruszona kończąc turniej na miejscu 18., w tej samej fazie turnieju odpadł również Melchior Krawczyński ale po grupach był nieco gorzej rozstawiony i uplasował się ostatecznie na miejscu 25. Pozostałe miejsca florecistów to 38. lokata Dominika Kani i 41. Filipa Hryniewieckiego.

Wśród florecistek na miejscu 42. uplasowała się Weronika Tracz, a Iga Jakimiak na miejscu 53.


SATELITARNY PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW WE FLORECIE MĘŻCZYZN "GOLDEN FOIL OF ZAGREB" - 19.10.2019. ZAGRZEB

 

Leszek Rajski i Andrzej Rządkowski walczyli  w Zagrzebiu. Lepiej  spisał się Leszek kończąc turniej na miejscu 11. po nieznacznej porażce wynikiem 15:14 o wejście do szerokiego finału z zawodnikiem gospodarzy Petarem Filesem. Na miejscu 17 uplasował się Andrzej, który również przegrał 15:14, również z Petarem Filesem tyle, że rundę wcześniej. W turnieju wystartowało 74 zawodników.

 


PUCHAR POLSKI SENIORÓW WE FLORECIE MĘŻCZYZN - 6.10.2019. WROCŁAW

 

ZACZYNAMY OD ZWYCIĘSTWA!!

Do pierwszego w tym sezonie Pucharu Polski przystapiliśmy jako gospodarze. Najmniej gościnny był ANDRZEJ RZĄDKOWSKI i ostatecznie zajął I miejsce w stawce 85 zawodników. W finale Andrzej pokonał Piotra Jande z KS AZS AWFiS GDAŃSK. Trzecie miejsca przypadły Maciejowi Bemowi AZS AWF POZNAŃ I Michałowi Siessowi FUNDACJA GSF.
Tuż za szerokim finałem na miejscu 9. uplasował się Leszek Rajski. W tej samej fazie turnieju zakończyli również Paweł Szumielewicz na miejscu 13. oraz Yerbinson Fernandez na miejscu 15.
Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca :

17. Dervin Sanchez, 23. Roger Romero, 30. Radosław Pietrusiewicz, 42. Łukasz Wielkopolski, 50. Janderson Briceno, 57. Daniel Przystajko, 70. Bartosz Kruszona, 75. Maciej Miętki, 83. Dominik Kania.

Gratulacje dla zwycięzcy!!!


I PUCHAR POLSKI SENIOREK WE FLORECIE - 28.09.2019. GDAŃŚK

 

W ostatnią sobotę nasze florecistki wystartowały w pierwszej edycji Pucharu Polski Seniorek , w tym sezonie. Bardzo dobry start zanotowała Angie Castro stając na TRZECIM stopniu podium ! Wynik tym bardziej cieszy, ponieważ Angie nie była w gronie faworytek do wejścia na podium, a jednak po dobrych walkach w pucharach udało się to osiągnąć . Na miejscu 18. zawody zakończyłą Magdalena Ławska po porażce w walce o wejście do 16 z zawodniczką z MKS Kusy Szczecin Kają Jabłonowską 15:12. Na miejscu 26. sklasyfikowana została Hillary Avelleira, która w tej samej fazie co Magda uległa Weronice Wisoky WARTA MUSZKIETEROWIE POZNAŃ 15:8. Natomiast Zuzanna Wywiał zakończyła zmagania na miejscu 33. przegrywając o wejście do 32-ki z Konstancją Cichocką AZS AWF POZNAŃ 15:12.
GRATULACJE DLA ANGIE!


I PUCHAR POLSKI JUNIORÓW WE FLORECIE KOBIET I MĘŻCZYZN - 22.09.2019. TORUŃ

 

W ostatnią niedzielę nasi juniorzy walczyli na planszach, w Bydgoszczy. Bardzo dobry start zanotowały MAGDALENA ŁAWSKA I HILLARY AVELLEIRA zajmując odpowiednio DRUGIE I TRZECIE miejsce, a Magda nieznacznie jednym trafieniem uległa przeciwniczce z Poznania.
Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca : 22. Angie Castro, 33. Zuzanna Wywiał, 57. Natalia Ziobrowska, 49. Melchior Krawczyński, 57. Bartosz Kruszona.

 

 


MISTRZOSTWA ŚWIATA W SZERMIERCE NA WÓZKACH - CHEONGJU 2019

DRUŻYNA POLAKÓW Z JACKIEM GAWORSKIM W SKŁADZIE CZWARTĄ DRUŻYNĄ GLOBU WE FLORECIE!!!

Bardzo do czwarte miejsce potwierdza przynależność naszej reprezentacji do ścisłej światowej czołówki. Tym razem bez medalu ale nieznaczna porażka z Włochami w półfinale pokazuje, że następnym razem może być lepiej. Brawo dla całej drużyny, brawo Jacek Gaworski!!

 

 


PRZEDŁUŻAMY ZAPISY DO SZKÓŁKI SZERMIERCZEJ

 

 

Rozpoczynamy nabór do szkółki szermierczej (dzieci 7-9 lat)


Rozpoczęliśmy nabór dzieci w wieku 7-9 lat do nowej szkółki floretowej dla początkujących. Zachęcamy rodziców do zgłoszenia swoich pociech na zajęcia.

Zgłoszenia : biuro@wroclawianie.com.pl lub telefonicznie (71)342 13 78, (71) 341 78 61.
 

Zajęcia odbywać się będą:

poniedziałek -16:30-17:30

 

czwartek – 16:00 – 17:00
 

Sala Szermierczej Sportowej SP Nr 85 we Wrocławiu ul. Traugutta 37.

Miesięczny koszt uczestnictwa 75 PLN

 

PIERWSZE ZAJĘCIA RUSZAJĄ 3 PAŹDZIERNIKA 2019.

 


MISTRZOSTWA ŚWIATA W SZERMIERCE NA WÓZKACH - CHEONGJU 2019

 

JACEK GAWORSKI DZIEWIĄTY NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA!

Nasz zawodnik walczył dzisiaj w turnieju indywidualnym floretu kategorii "B". W eliminacji grupowej Jacek zanotował tylko jedną porażkę z faworyzowanym reprezentantem Chin. Dobry wynik w grupie dał Jackowi wolny los w walce o wejście do 16-ki. W kolejnym pojedynku o szeroki finał musiał tym razem uznać wyższość zawodnika z Rosji i uległ 12:15. Wysokie rozstawienie po grupach dało jednak wysokie 9. miejsce w klasyfikacji końcowej. Brawo Jacek!


Turniej dziecięcy we florecie dziewcząt i chłopców - TORUŃSKA KATARZYNKA - Toruń, 14.09.2019

 

Nasi młodzi zawodnicy w sobotę startowali na zawodach w Toruniu. Najlepiej z całej ekipy zaprezentowali się Zosia Plutecka i Filip Hryniewiecki. Oboje zajęli w swoich kategoriach wiekowych miejsca 12. Zosia w kategorii do lat 11, a Filip do lat 13. W kategorii dziewcząt do lat 11. mieliśmy pięć naszych florecistek, tak po za 12. miejscem Zosi pozostałe dziewczyny zajęły następujące miejsca:
Wiktoria i Patrycja Skrzeczyńskie wspólnie uplasowały się na miejscu 35., Ania Rynkiewicz 40., Zuzia Plutecka 41.
W kategorii dziewcząt do lat 13 mieliśmy cztery zawodniczki na miejscach: 
Basia Pest 36., Michalina Mochorowska 38., Kalina Bytner 49., Zuzia Robaszek 50.
W kategorii chłopców do lat 13 oprócz Filipa mieliśmy jeszcze Adama Kruszone, któy uplasował się na miejscu 28.
Do lat 11 również mieliśmy dwóch florecistów. Z tej dwójki wyżej na miejscu 27. zakończył turniej Grzegorz Marczyk , a na miejscu 51. zawody ukończył Kacper Sowiński.

Gartulacje za dzielną postawę dla wszystkich naszych zawodników !


SATELITARNY PUCHAR ŚWIATA SENIORÓW - 14.09.2019. - BRATYSŁAWA

 

Pierwsze starty w tym sezonie odnotowali Magdalena Ławska i Paweł Szumielewicz.
W turnieju pań Magda uplasowała się na wysokim 10. miejscu. (startowało 65 zawodniczek) . Komplet zwycięstw w grupie dał magdzie wolny los w pierwszej eliminacji bezpośredniej , w tabeli z 32. wygrała z Arantzą Inostrozą (CHI) 15:8, w tabeli z 16. niestety porażka z olivią Wohlgemuth (AUT) 11:15.
Paweł wśród panów zakończył na miejscu  17. Wgrupie komplet zwycięst, zwolniony z pierwszej rundy, tabeli ze 128, w tabeli z 64 wygrana z Linusem Rastegarem (AUT) 15:14, w tabeli z 32 porażka z Janem Vymazalem (CZE) 14:15. Startowało 85 zawodników.


DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI WETERANÓW - 7/8.09.2019. - SOSNOWIEC

 

Drużyna naszych florecistów w składzie, Tomasz Kończyło, Daniel Przystajko i Michał Puzianowski zdobyła DRUŻYNOWE MISTRZOSTWO POLSKI WETERANÓW WE FLORECIE !!!

Gratulacje !!!


I PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH WE FLORECIE KOBIET I MĘŻCZYZN - 7.09.2019. TORUŃ

 

W miniony weekend rozpoczeliśmy nowy sezon startem naszych juniorów młodszych w I Pucharze Polski, w Toruniu. 
Wśrod pań mieliśmy nasze dwie przdstawicielki, Weronike Tracz oraz Ige Jakimiak. Weronika zakończyła zmagania na miejscu 29., a Iga na miejscu 78.
Pełne wyniki floretu kobiet:  KLIKNIJ TUTAJ

Najlepiej z panów zaprezentował się Melchior Krawczyński, plasując się na miejscu 15. po przegranej 15:10 z reprezentantem AZS AWF Warszawa Jakubem Surmą. Pozostali nasi floreciści zajeli następujące miejsca:
43. Filip Hryniewiecki
45. Bartosz Kruszona
52. Dominik Kania

Pełne wyniki floretu mężczyzn: KLIKNIJ TUTAJ


Rozpoczynamy nabór do szkółki szermierczej (dzieci 7-9 lat)


Rozpoczęliśmy nabór dzieci w wieku 7-9 lat do nowej szkółki floretowej dla początkujących. Zachęcamy rodziców do zgłoszenia swoich pociech na zajęcia.

Zgłoszenia : biuro@wroclawianie.com.pl lub telefonicznie (71)342 13 78, (71) 341 78 61.
 

Zajęcia odbywać się będą:

poniedziałek -16:30-17:30

 

czwartek – 16:00 – 17:00
 

Sala Szermierczej Sportowej SP Nr 85 we Wrocławiu ul. Traugutta 37.

Miesięczny koszt uczestnictwa 75 PLN

 

Pierwsze zajęcia 23 września 2019r.

 


WYNIK WSPÓŁZAWODNICTWA DZIECI I MŁODZIEŻY MSiT W POPRZEDNIM SEZONIE

 

Nasz Klub we Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży MSiT zdobył 182 pkt, co daje 9 miejsce wśród klubów dolnośląskich i 84 miejsce w Polsce na 3164 sklasyfikowanych klubów.

 

 

 

 

 

 


MISTRZOSTWA ŚWIATA SENIORÓW W SZERMIERCE - 15-23.07.2019. - BUDAPESZT

Andrzej Rządkowski zajął 62. miejsce w turnieju indywidualnym.
Walki Andrzeja : Grupa 3 zwycięstwa i 3 porażki 

Eliminacja bezpośrednia rundy kwalifikacyjnej: T128 wygrana - Rządkowski 15:7 Hertsyk (UKR), T64 wygrana - Rządkowski 15:8 Li (CHN)
Eliminacja bezpośrednia w turnieju głównym: T64 porażka - Rządkowski 9:15 Cheung (HKG).

Leszek Rajski zakończył turniej na miejscu 71.
Walki Leszka: Grupa 5 zwycięstw i 1 porażka.

Eliminacja bezpośrednia rundy kwalifikacyjnej: T128 zwolniony, T64 porażka - Rajski 8:15 Matsuyama (JPN).


MIĘDZYNARODOWE ZGRUPOWANIE SZERMIERCZE W POLANICY ZDROJU

 

Już 1 sierpnia rozpoczynamy kolejne zgrupowanie szermiercze , które ma na celu jak najlepiej przygotować nas do nowego sezonu i potrwa do końca miesiąca. Ekipy zakwaterowane będą w Ośrodku Sportu i Rekreacji, Internacie przy Hali Sportowej oraz hotelach : Pensjonat Beata, Willa Wolność i Europa.
Udział w zgrupowaniu potwierdziły ekipy z 22 państw co przekłada się na łączną ilość 626 zawodników , trenerów i opiekunów.
Treningi odbywać się będą w Hali Sportowej przy SP2 ul. Wojska polskiego 23.
 


MISTRZOSTWA ŚWIATA SENIORÓW W SZERMIERCE - 15-23.07.2019. - BUDAPESZT

LESZEK RAJSKI I ANDRZEJ RZĄDKOWSKI  zostali powołani do kadry narodowej we florecie na starty indywidualne oraz drużynowo. Trzymamy kciuki za naszych florecistów i życzymy połamania kling.
 

Terminarz: 17.07. eliminacje do turnieju głownego ( indywidualnie)
                  20.07. turniej główny tabela z 64 (indywidualnie)
                  22-23.07. turniej drużynowy

Link do wyników na żywo: https://2019budapestfencing.com/


 

PUCHAR ŚWIATA W SZERMIERCE NA WÓZKACH - SZABLA KILIŃSKIEGO -12-14.07.2019 WARSZAWA

JACEK GAWORSKI SZÓSTYM ZAWODNIKIEM PUCHARU ŚWIATA INDYWIDUALNIE , DRUŻYNA POLAKÓW Z JACKIEM W SKŁADZIE ZAJMUJE II MIEJSCE !!!

Bardzo dobry występ naszego florecisty podczas kolejnej edycji Pucharu Świata. Indywidualnie 6 miejsce i zdobyte punkty do kwalifikacji olimpijskiej. W turnieju drużynowym Jacek był mocnym punktem zespołu, co przełożyło się na świetny wynik i drugie miejsce. Po drodze Polacy wygrali z Ukrainą 45:30, w półfinale cenne zwycięstwo nad Włochami 45:43! i dopiero w finale porażka z Chinami 31:45.
Brawo !
 


 

MISTRZOSTWA EUROPY SENIORÓW W SZERMIERCE - DUSSELDORF 2019 - TURNIEJ DRUŻYNOWY

Drużyna polskich florecistów z Leszkiem Rajskim i Andrzejem Rządkowskim w składzie zajmuje VI miejsce !

Na początek Polacy wygraliz Izraelem 45:38 i awansowali do ćwierćfinału. W meczu o pólfinał lepsi okazali się Niemcy pokonując naszą drużynę wynikiem 45:39. Kolejny mecz to wygrana z Ukrainą 45:27 co dało prawo walki o miejsce piąte. W ostatnim meczu druga porażka w turnieju z reprezentacją Wielkiej Brytanii 45:32.

Fot. Bizzi


MISTRZOSTWA EUROPY SENIORÓW W SZERMIERCE - DUSSELDORF 2019

ANDRZEJ RZĄDKOWSKI ÓSMYM FLORECISTĄ EUROPY!!

Wczoraj pierwszego dnia Mistrzostw Europy na plansze weszli floreciści w tym dwóch Wrocławian, Leszek Rajski i Andrzej Rządkowski. Bardzo dobry występ odnotował ten drugi kończąc zmagania w finałowej ósemce turnieju! Leszek Rajski po wygraniu pierwszej walki w eliminacji bezpośredniej musiał uznać wyższość reprezentanta Francji, w kolejnej rundzie i zakończył zmagania na miejscu 20.
Gratulacje!!!!

Fot. Bizzi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


KOMUNIKAT dot.zgrupowań w Polanicy Zdroju -1-29.08.2019

INFORMUJEMY,że do dnia 29czerwca przyjmujemy jeszcze potwierdzenia i zgłoszenia na obozy KWMŁ,KWJ,KWJMŁ,KWM oraz zawodników klubowych którzy chcą uczestniczyć w akcjach obozowych!!!Po tym terminie nie będziemy przyjmować żadnych zgłoszeń!Na obóz mamy zgłoszenia ekip zagranicznych z 23 państw:USA,Niemcy,Rosja,Białoruś,Ukraina,    Czechy,Słowacja,Łotwa,NowaZelandia,Singapur,Malezja,Tajwan,Japonia,Wenezuela,Israel Turcja, Chorwacja,Bułgaria,Wielka Brytania,Szwecja,Węgry,Finlandia,Kazachstan.


Mistrzostwa Polski Młodzików -8-9-06.2019 -Gdańsk

Floret dziewcząt: Weronika TRACZ - VIII miejsce a do medalu zabrakło 1 trafienie!Walki pucharowe-1/128-Choszcz(Atena Gdańsk)12:4,1/64-Dudziuk(Atena Gdańsk)12:5,1/32-Trzcińska (Fundacja Gdańsk)12:8,1/16-Skoczylas(AZS AWF Warszawa)10:9,1/4finału-Bekalarczyk(Atena Gdańsk)11:12.Startowało 96 zawodniczek.
Floret chłopców:MELCHIOR KRAWCZYŃSKI -brązowym medalistą Mistrzostw Polski !W grupie komplet zwycięstw.1/128-zwolniony,1/64-Wiśnik(AZS Poznań)12:2,1/32-Pyskło(Atena Gdańsk) 12:6,1/16-Nowak(Polonia Leszno)12:7,1/4finału-Winkhof(IKS Leszno)12:11,1/2finału-Gorczyca( Atena Gdańsk)2:12.Pozostali nasi zawodnicy:Filip Hryniewiecki-21,Bartosz Kruszona-40,Adam Kruszona-50,Paweł Krawczyński-84.Startowało 114 zawodników.
W turnieju drużynowym nasi floreciści(Filip Hryniewiecki,Melchior Krawczyński,Adam Kruszona,Bartosz Kruszona) zajęli VIII miejsce.Startowało 19 drużyn.


Mistrzostwa Europy Weteranów - 2.06.2019 - Cognac - Francja

TOMASZ KOŃCZYŁO - srebrnym medalistą w kat."!"Gratulujemy sukcesu!


Europejski Festiwal Szermierczy-1-2.06.2019-Poznań

Floret dziewcząt: kat.2004-2005 -Weronika Tracz-10m.kat.2006-2007-Zuzanna Robaszek-73, Wiktoria Powąska-79,Barbara Pest-81.kat.2008-2009-Zofia Plutecka-31,Anna Rynkiewicz-35, Hanna Chrzanowska-41,Patrycja Skrzeczyńska-44,Wiktoria Skrzeczyńska-50.kat.2010imłodsi- Katarzyna Pierzchała-19,Zuzanna Plutecka-21.

Floret chłopców: kat.2004-2005-Melchior Krawczyński-16,Bartosz Kruszona-23,Dominik Kania- 31,kat.2006-2007-Adam Kruszona-25,Filip Hryniewiecki-31,Paweł Krawczyński-42,Szymon Leśniak-70.kat.2008-2009-Grzegorz Marczyk-49.kat.2010imłodsi-Wiktor Kalinowski-22.


Mistrzostwa Europy Seniorów -17-22.06.2019 -Dusseldorf-Niemcy

Przez Polski Związek Szermierczy zostali powołani do startu indywidualnego i drużynowego nasi zawodnicy:LESZEK RAJSKI i ANDRZEJ RZĄDKOWSKI>


Mistrzostwa Europy Młodzieżowców -31.05.2019-Płowdiw-Bułgaria

ANDRZEJ RZĄDKOWSKI- 13m.Z 1/64-zwolniony,1/32-Anton Brodachev(RUS)15:14,1/16- Roger(FRA)9:15


Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów -26.05.2019 - Poznań  

NASI FLORECIŚCI MISTRZAMI POLSKI!!!Drużyna walczyła w składzie:LESZEK RAJSKI,ANDRZEJ RZĄDKOWSKI,PAWEŁ SZUMIELEWICZ,MAXIME TARASIEWICZ.W drodze do złota :1/16-zwolnieni,1/4 finału-Budowlani Toruń 45:37,1/2 finału-IKS AZS AWFiS Gdańsk 45;25 i w finale -I AZS AWF Warszawa 45:40.Jest to 10 tytuł Mistrza Polski wywalczony przez naszych florecistów.( 10 razy ten tytuł zdobyli Leszek Rajski i Paweł Szumielewicz)

FLORECISTKI w składzie:Adrianna Frąckowiak,Aleksandra Frąckowiak,Sandra Sulik,Beata Żurowska - zajęły VI miejsce.


Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów -25.05.2019 - Poznań

LESZEK RAJSKI Mistrzem Polski ( po raz czwarty w swojej bogatej karierze !!!)Droga do sukcesu:1/64-zwolniony,1/32-Seyfried(Fundacja Gdańsk)15:6,1/1/16-Kaśków(Atena Gdańsk)15:6,1/4finału-Bem(AZS AWF Poznań)15:13.1/2 finału-Majewski(AZS AWF Warszawa)15:9 i w finale Michał Siess(Fundacja Gdańsk)15:13.

ANDRZEJ RZĄDKOWSKI - brązowym medalistą Mistrzostw Polski (ubiegłoroczny Mistrz Polski) Droga do sukcesu:1/64-zwolniony,1/32-Strzelecki(Warta Poznań)15:4,1/16-Wojtkowiak(AZS AWF Poznań)15:5,1/4 finału-Cegielski(AZS AWF Poznań)15:8 i 1/2 finału-Siess(Fundacja Gdańsk) 8:15.Pozostali nasi zawodnicy:Paweł Szumielewicz-18,Maxime Tarasiewicz-19,Radosław Pietrusiewicz-28,Maciej Miętki-69,Sławomir Kasprzyk-76

BEATA ŻUROWSKA - zajmuje 8 miejsce.Droga do szerokiego finału:Z 1/64 zwolniona,1/32- Wisoky(Warta Poznań)15:12,1/16-Łyczbińska M.(Budowlani Toruń)15:14,1/4 finału - Długosz(KU AZS UAM-Poznań)10:11 !Pozostałe zawodniczki:Magdalena Ławska-20m,Aleksandra Frąckowiak- 26m,Sandra Sulik-37,Zuzanna Wywiał-42m,Natalia Ziobrowska-47,Adrianna Frąckowiak-49m.


Puchar Świata "Szermierka na wózkach"-  22.05.2019 Sao Paulo - Brazylia

JACEK GAWORSKI zajmuje 7 miejsce. W grupie :Gergely(HUN)V:0,Semann(LBN)V:0,Onda(JPN) 1:V,Guissone(BRA)V:4. Z 1/32-zwolniony,1/16-Onda(JPN)15:8,1/4f-Kamalov(RUS)10:15


Kuźnia Gdańska -18-19.05.2019- Gdańsk

Floret dziewcząt: kat.14-16 - Weronika Tracz-17m,kat.-12-13-Barbara Pest-23,Zuzanna Robaszek-36,Emilia Pawłowska-46,Ewelina Malcharek-47,Michalina Mochorowska-49,Wiktoria Powąska-52.kat-10-11-Zofia Plutecka-18,Wiktoria Skrzeczyńska-23,Anna Rynkiewicz-28,Hanna Chrzanowska-34,Patrycja Skrzeczyńska-53.

Floret chłopców: kat.14-16-Kruszona Bartosz-27,kat-12-13-Filip Hryniewiecki-20,Adam Kruszona-43.kat.10-11-Grzegorz Marczyk-27,Bartosz Nowak-69.


Puchar Świata Seniorów-17.05.2019-Szanghaj - Chiny

LESZEK RAJSKI-67m.( w walce o wejście do turnieju głównego przegrana z Arslanov(RUS)13:15
Janderson Briceno - 172m.Startowało 203 zawodników.


Puchar Świata Seniorów-3-4.05.2019 -Petersburg-Rosja

ANDRZEJ RZĄDKOWSKI-24m w stawce 231 zawodników.W grupie:Komsic(CRO)V:1,Awaji(JPN) V:2,Briceno(VEN-Wrocławianie)V:2,Hamlescher(GER)V:1,Kaliyev(KAZ)V:1,Davis(GBR)4:V. Po grupach kwalifikacja bezpośrednia do turnieju głównego.W 1/64-Huang(CHN)15:8,1/32- Imboden(USA)12:15.LESZEK RAJSKI-47m.W grupie:Bird(GBR)V:2,Sirotkin(RUS)V:4,Itkin(USA)4:V Czuckermann(ISR)V:3,Souza(BRA)V:0,Pachon(COL)V:2.Z 1/256-zwolniony,1/128-Alarcon(CHI)15:4 1/64-Marostega(BRA)15:8.W turnieju głównym- 1/64-Choupenitsch(CZE)7:15.JANDERSON Briceno -114m.Wgrupie:Kaliyev(KAZ)V:3,Davis(GBR)V:4,Komsic(CRO)V:0,Hamlescher(GER)3:V,Rządkowski -2:V. Avaji(JPN)V:4.Z 1/256 zwolniony,1/128-Mepstead(GBR)11:15.


OOM - 2-3.05.2019

Turniej indywidualny :floret dziewcząt :Zuzanna Wywiał-31m,Weronika Tracz-36m,
floret chłopców:Melchior Krawczyński-42m.

Turniej drużynowy :floret dziewcząt: Wrocławianie -11m(Weronika Tracz,Zuzanna Wywiał, Natalia Ziobrowska)Niestety bardzo słaby występ naszej skromnej ekipy.

KOMUNIKAT

W dniach 1-5.05.2019 zajęcia w klubie są odwołane dla wszystkich grup.Wznawiamy, zgodnie ze stałym harmonogramem, od 6 maja 2019(poniedziałek)


Indywidualne i Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski- 27-28.04.2019-Wrocław

Turniej indywidualny :floret kobiet-BEATA ŻUROWSKA srebrną medalistką -1/16-Frąckowiak Adrianna-15:5,1/4f-Długosz(KU AZS-UAM Poznań)15:10,1/2f-Matysiak(Warta Muszkieterowie Poznań)15:14 i finał Walczyk(KU AZS-UAM Poznań)3:15.Aleksandra Frąckowiak - VIImiejsce, Adrianna Frąckowiak-9m,Sandra Sulik-13m.

floret mężczyzn:ANDRZEJ RZĄDKOWSKI- brązowy medal-1/32-zwolniony,1/16-Szpygiel(AZS AWF Warszawa)15:9,1/4f-Wojtkowiak(AZS AWF Poznań)15:9,1/2f-Podralski(AZS AWFiS Gdańsk) 13:15.Maxime Tarasiewicz- brązowy medal-1/32-zwolniony,1/16-Konieczny(AZS AWFWarszawa  15:13,1/4f-Żurawski(AZS AWF Poznań)1/2f-Rudnicki(AZS AWFiS Gdańsk)13:15.Maciej Miętki-25.

Turniej drużynowy :floret kobiet: I Wrocławianie(Magdalena Ławska,Aleksandra Frąckowiak, Beata Żurowska-brązowy medal.1/4f-AZS AWF Poznań45:18,1/2f-Warta Muszkieterowie 43:45,o 3miejsce II Wrocławianie45:37.II Wroclawianie(Malwina Bytner,Adrianna Frąckowiak Sandra Sulik)- IV miejsce.W1/4f-II KU AZS-UAM Poznań45:36,1/2f- KU AZS-UAM Poznań13:45 floret mężczyzn:Wrocławianie(Andrzej Rządkowski,Kacper Szczypiński,Maxime Tarasiewicz Maciej Miętki) - brązowy medal.1/16-zwolnieni,1/4f-KU AZS UAM Poznań45:29,1/2f-AZS AWF Poznań2845 i o 3 miejsce-AZS AWF Warszawa45:39.


Puchar Polski Weteranów - 13-14.04.2019-Warszawa

KAT."0" - Daniel Przystajko - floret i szabla - I miejsce i w szpadzie III miejsce
KAT."1"-Tomasz Kończyło-floret i szabla-I miejsce i w szpadzie III miejsce.


Mistrzostwa Świata Juniorów -9-11.04.2019 - Toruń

Magdalena Ławska w czołówce światowej juniorek.Zajęła 15miejsce w stawce 143 zawodniczek.W grupie:Vaaben(DEN)V:1,Ueno(JPN)1:V,Zheng(CHN)3:V4,Everett(NZL)V:2,Macko (CZE)V:2,Malnice(LAT)4:V.W 1/128-Wasilczuk(POL)15:5,1/64-Binder(USA- zawodniczka nr3 listy FIE juniorów)15:14,1/32-Park(KOR)-5:15.Hilary Avelleira(VEN) - zajęła 101m.(przegrana z Caride(POR)5:15.Roger Romero(VEN)-83m na 173 startujących zawodników.(1/128-Stella(ITA) 9:15.


Puchar Ziem Północnych -6-7.04.2019 - Szczecin

Floret dziewcząt: U-10 - Zuzanna Plutecka-1m,Katarzyna Pierzchała-5m. U-11-Malwina Lewicka -20m,Zofia Plutecka-22m,Hanna Chrzanowska-23m,Anna Rynkiewicz-27m,Wiktoria Skrzeczyńska-33m,Patrycja Skrzeczyńska-44m.U-14-Barbara Pest-33m,Michalina Mochorowska-36m,Zuzanna Robaszek-55m, Wiktoria Powąska-57m,Alicja Krawczyk-58m,Emilia Pawłowska-59m.
Floret chłopców: U-11-Grzegorz Marczyk-17m.U-14-Filip Hryniewiecki-24m,Adam Kruszona-47.


Mistrzostwa Świata Juniorów -9-11.04.2019 - Toruń

Nasi na starcie :

9.04.2019 - Turniej Indywidualny we floretach-8,30(Fl.Kob.)10,40(Fl.Męż) Magdalena Ławska oraz Hilary Avelleira i Roger Romero (Wenezuela)
11.04.2019 - Turniej drużynowy - floret kobiet - 8,30


IV Puchar Polski Seniorów -30.03.2019 -Poznań

Leszek Rajski -IIIm,Andrzej Rządkowski-VIIm,Janderson Briceno-VIIIm,Dervin Sanchez-12m,Maxime Tarasiewicz-17m,Paweł Szumielewicz-18m,Roger Romero-20m,Kacper Szczypiński- 22m,Yerbinson Fernandez-28m,Łukasz Wielkopolski-37m,Sławomir Kasprzyk-61m,Maciej Miętki - 62m.Floret kobiet:Magdalena Ławska-14m,Zuzanna Wywiał-39m,Hilary Avelleira-44m,Katarzyna Turkiewicz-46m.


Goerlitzer Hoppell-Popell Turnier -30.03.2019-Goerlitz- Niemcy

Dziewczęta-2007-2008- Barbara Pest i Zuzanna Robaszek - III miejsca,Malcharek Ewelina-8m,Emilia Pawłowska-10m,Zofia Plutecka-11m,Wiktoria Powąska-13m,Anna Rynkiewicz-14m. Chłopcy-2007-2008-Filip Hryniewiecki-IIm,Grzegorz Marczyk-IIIm.Kategoria 2009 i 2010- Zuzanna Plutecka-IIIm,Michał Malcharek-9m,Zofia Rynkiewicz-10m.


42 Challenge Wratislavia - 21-25.03.2019 - Wrocław

Zakończył się turniej ogromnym sukcesem organizacyjnym.Wystartowało 2923 zawodników z 39 narodowych federacji.1900 zagranicznych zawodników i 1023 polskich.Reprezentowali 416 klubów w tym 330 zagranicznych i 86 polskich.Najliczniejszą ekipą byli Brytyjczycy (300 zawodników z 66 klubów.


Puchar Świata Seniorów -15-17.03.2019-Anaheim - USA

Leszek Rajski - w turnieju głównym zajął 51 miejsce po przegranej z Choupenitchem(CZE)12:15.Andrzej Rządkowski-66m.(przegrana o wejście do turnieju głównego z Filippi-ITA-14:15 !)Maxime Tarasiewicz-114m.(przegrana w 1/128 z Huang(CHN) 11:12 !). Startowało 187 zawodników.


II Grand Prix Polski Weteranów-2-3.03.2019-Leszno

Kat.0(30-39lat)-Daniel Przystajko-Im-floret i szabla,IIIm-szpada,Michał Dul-IIm-floret,Łukasz Wielkopolski-IIIm-floret.Kat.1(40-49lat)-Tomasz Kończyło-Im-floret i szpada,IIm-szabla


Puchar Świata Seniorów -1-3.03.2019-Kair-Egipt

Leszek Rajski - 25 miejsce.Startowało 176 zawodników.
W grupie:Fruhauf(HUN)3:V,Zherebchenko(RUS)V:1,Kaneshige(USA)V:1,Hamza(EGY)V:4, Lloyd(GBR)V:4,De Jong(NED)V:4.W1/128-zwolniony,1/64-Li Chen(CHN)15:6.W tunieju głównym 1/64-Wu(CHN)15:11 i 1/32- Safin(RUS)14:15.
Andrzej Rządkowski-88m.W grupie:Chen(CHN)2:V,Nagle(AUS)V:4,Lovyagin(RUS)1:V,Essam (EGY)V:1,Dosa(HUN)4:V,Komsic(CRO)V:2.W1/128-Hamza(EGY)15:8 i 1/64-Chen(CHN)14:15.


TURNIEJ DRUŻYNOWY:

V-te miejsce naszej drużyny(GRYGLEWSKI,RAJSKI,RZĄDKOWSKI,SIESS)
1/32-zwolnieni,1/16-Egipt-44:43,1/4f-Włochy-36-45,5-8-Rosja-45:40,5-6-Hong Hong-45-39.


Mistrzostwa Europy Juniorów 1-3.03.2019-Foggia-Włochy

Magdalena Ławska- 24m.Startowało 66 zawodniczek.W grupie:Szantay(HUN)V:3,Kirsch(GER) V:3,Hautala(FIN)V:1,Taranienko(UKR)4:V,Petrova(RUS)3:V.W 1/64-Brondum(DEN)15:2,1/32-Poltz(HUN)13:15.


TURNIEJ DRUŻYNOWY:

VI miejsce drużyny(Jeglińska,Ławska,Mech,Tomczak).1/16-Finlandia 45:19,1/4f-Węgry-37-43,5-8-Ukraina-45:33,5-6-Francja-32:33.


Puchar Polski Seniorów - 24.02.2019-Gdańsk

Miejsca naszych zawodniczek:Magdalena Ławska- 10m,Zuzanna Wywiał-19m,Beata Żurowska-22m,Hilary Avelleira-23m.


Puchar Polski Seniorów - 23.02.2019-Warszawa

Miejsca naszych zawodników:Andrzej Rządkowski- Vm,Leszek Rajski-VIm,Paweł Szumielewicz-14m,Janderson Briceno-15m,Yerbinson Fernandez-23m,Kacper Szczypiński-24m,Radosław Pietrusiewicz-29m,Roger Romero-36m,Łukasz Wielkopolski-42m,Maciej Miętki-65m,Sławomir Kasprzyk-70m.


Puchar Świata Juniorek - 16-17.02.2019-Modling -Austria

Magdalena Ławska- 15m.Startowało 115 zawodniczek

Wgrupie:Gheorghe(ROU)V:3,Petrova(RUS)4:V,Sedlakova(CZE)V:4,Groess(AUT)V:2,Hanzel(HUN) 3:V.W 1/128-Takahara(JPN)15:8,1/64-Fang(CAN)15:4,1/32-Tortelotti(ITA)15:7,1/16- Deschner(USA)6:15.

W turnieju drużynowym : Zajmujemy IV miejsce.Drużyna(Ławska,Tomczak,Wasilczuk,Mech)- 1/16-Rumunia-42:26,1/4 finału-Węgry-44:35,1/2-Włochy-28-45,o 3m-Francja-42-45.


Puchar Świata Juniorów - 16.02.2019-Sabadell-Hoszpania

Kacper Szczypiński - 92m.Startowało 118zawodników.


Puchar Świata "szermierka na wózkach"-11.02.2019-Dubaj-Zj.Emiraty Arabskie

JacekGaworski-VII miejsce.Gratulujemy.W grupie:Hu(CHN)3:V,Russel(USA)V:0, Beych(RUS)V:2,Guissone(BRA)3:V,Park(KOR)V:1.Z1/32zwolniony,1/16-Guissone(BRA) 15:4,w 1/4 finału-Coutya(GBR)11:15.


Puchar Europy Kadetów -9.02.2019 - Warszawa

Debiut naszych młodzików w Pucharze Europy :Melchior Krawczyński-129m a Dominik Kania-152.


Puchar Świata Seniorów GP -9.02.2019- Turyn-Włochy

Nieudany start naszych zawodników:Leszek Rajski -185m,Andrzej Rządkowski-81m .


Puchar Świata Juniorek - 2-3.02.2019-Bochum-Niemcy