Menu

     Aktualności

Aktualności
Szkółki
Klub
Sponsorzy i współpraca
Galeria
Linki
Kontakt


UNIWERSJADA   - TAJPEJ  20 - 25.08.2017

Polski Związek Szermierczy powołał do reprezentacji naszego zawodnika Maxima Tarasiewicza.

MISTRZOSTWA ŚWIATA SENIORÓW 20 - 26 lipiec 2017 - Lipsk-Niemcy

Polski Związek Szermierczy powołał na Mistrzostwa naszych zawodników : Leszka Rajskiego i Andrzeja Rządkowskiego. Program startów : 20.07(czwartek) godz.15,30 - Turniej indywidualny a 26.07 (czwartek) godz.8,30 - Turniej drużynowy.


Uwaga! W dniach 26-30.06.2017 - treningi :26.06 i 27.06 - 16 -18,00 - 29-30.06 -16-18  Zawodnicy,którzy jeszcze tego nie zrobili, są proszeni o potwierdzenie lub zgłoszenie na obozy w Polanicy : 1-14.08, 16-29.08, 23-29.08.2017.


41 Challenge Wratislavia odbędzie się we Wrocławiu w Hali Orbita w dniach 22 - 26 marca 2018.Program zawodów tradycyjny :22-szpada dziewcząt, 23-szpada chłopców, 24- floret chłopców, 25- floret dziewcząt, 26- szabla dziewcząt i szabla chłopców.


MISTRZOSTWA EUROPY SENIORÓW Drużynowe - 14.06.2017 -Tbilisi - Gruzja

Polska drużyna w składzie :Piotr Janda,Leszek Rajski,Andrzej Rządkowski,Michał Siess zajęła V miejsce.W 1/16 - Białoruś 45:29 w 1/8 - Francja 30:45, 5-8 - Wielka Brytania 45:42 i o 5 miejsce Ukraina 45:37.

 

MISTRZOSTWA EUROPY SENIORÓW - 12.06.2017 -Tbilisi - Gruzja

Nasi zawodnicy Leszek Rajski  i Andrzej Rządkowski walczyli o miejsca w pierwszej ósemce Mistrzostw.Ostatecznie Andrzej Rządkowski zajął 13 miejsce a Leszek Rajski miejsce 15.Droga naszych zawodników :Andrzej Rządkowski w grupie :Van Campenhout(BEL)V:3,Gross(ISR)V:1,Dahlin(DEN)V:1, Yunes(UKR)V:2,Kahl(GER)V:3,Foconi(ITA)4:V.Po grupach 13.W 1/64-Cosgun(TUR) 15:6 w 1/32-Mepstead(GBR)15:11 i w 1/16-Davis(GBR)8:15.Leszek Rajski w grupie Costa(POR)V:1,Kleinbrink(GER)V:1,Lefort(FRA)4:5,Menkuer(TUR)V:4,Serri(SVK)0:V, Files(CRO)V:4.Po grupach 30.W 1/64-Siess(POL)15:12 w 1/32-Lefort(FRA)15:8, w 1/16-Safin(RUS)9:15.Nasi zawodnicy zdobyli po 95 pkt i tym samym uzyskali punkty międzynarodowe, które dają im start w Mistrzostwach Świata w Lipsku.Na liście klasyfikacyjnej PZS będzie prowadził Leszek Rajski przed Andrzejem Rządkowskim.

Mistrzostwa Polski Młodzików - 10-11.06.2017 - Wrocław

Patrząc na wyniki naszych młodzików trzeba stwierdzić, że naszych trenerów czeka wzmożona praca w szkoleniu tej grupy!We florecie dziewcząt : Weronika Tracz-50 m.Iga Jakimiak-73m.Startowało 76 zawodniczek. We florecie chłopców: Dominik Kania-20m,Bartek Kruszona-25m,Tymoteusz Pander-31m,Melchior Krawczyński- 35m,Jakub Kowalski-49m,Startowało -95 zawodników.Drużynowo : VIII miejsce,

Międzynarodowe Zgrupowanie Szermiercze - florety - 1-29.08.2017 - Polanica Zdrój

Na zgrupowanie zgłosili się zawodnicy z poniższych państw :USA,Chiny,Singapur,Malezja,Zjednoczone Emiraty Arabskie,Egipt,NowaZelandia,Wenezuela,Turcja,Niemcy,Rosja,Ukraina,Białoruś,Szwecja,Łotwa,Irlandia,Szwajcaria,Włochy,Wielka Brytania,Irlandia,Austria,Węgry,Czechy,Słowacja,Polska. Na zgrupowanie jest już brak miejsc.

Mistrzostwa Europy Seniorów - 12-15.06.2017 -Tbilisi - Gruzja

Nasi zawodnicy walczą : 12.06-(poniedziałek)-g.9,00 - turniej indywidualny

                                     14.06-(środa)            g.9,00 - turniej drużynowy

Europejska Federacja Szermierki powołała na Mistrzostwa z Polski naszego sędziego Michała Dula.

Nasi medaliści na spotkaniu w MSiT - 6 czerwca 2017 - Warszawa

Nasi zawodnicy wzięli udział w spotkaniu młodych medalistów zorganizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki .Za zdobyte medale:Beata Żurowska na Mistrzostwach Świata Juniorów-złoty drużynowo,Mistrzostwach Europy Juniorów -srebrny drużynowo oraz Andrzej Rządkowski ,Maxime Tarasiewicz,Szymon Czartoryjski- brązowy w drużynie na Mistrzostwach Europy Juniorów, zawodnicy otrzymali listy gratulacyjne i drobne upominki.

 

Mistrzostwa Europy Seniorów - 12-15.06.2017 -Tbilisi - Gruzja

Leszek Rajski i Andrzej Rządkowski powołani przez Zarząd Polskiego Związku Szermierczego do startu w Mistrzostwach w konkurencji indywidualnej i drużynowej.

Puchar Polski Weteranów 3-4.06.2017 - Poznań

Floret - kat.0 - Daniel Przystajko - I m, kat.1 - Tomasz Kończyło -II m.Szabla - kat.0 - Daniel Przystajko- Im. kat.1- Tomasz Kończyło - I m.Szpada - kat.0-Daniel Przystajko -Im.kat.1-Tomasz Kończyło -Vm.

Europejski Festiwal Szermierczy - 3-4.06.2017 - Poznań

Dziewczęta-kat.15 - Zuzanna Wywiał - VII m.Natalia Ziobrowska-36m, Iga Jakimiak - 49m. kat.13 -Weronika Tracz -38m kat.11- Agata Kolenda-56m,Zuzanna Robaszek-64m,Wiktoria Powąska-73m,Michalina Mochorowska-74m.kat.9 - Anna Rynkiewicz -13m.


Chłopcy-kat.13 -Melchior Krawczyński- VII miejsce,Bartosz Kruszona - 25m,Dominik Kania-30 kat.11-Adam Kruszona-13m,Filip Hryniewiecki-63m,Marceli Jarosiński-83m.kat-9- Grzegorz Marczyk-34m.

 Radosny weekend majowy 27-28.05.2017

Mistrzostwa Polski Seniorów - 27-28.05.2017 Toruń

Indywidualnie floret mężczyzn : Leszek Rajski złotym medalistą Mistrzostw Polski. Jest to trzecie zwycięstwo w karierze naszego zawodnika!!! W drodze do Mistrzostwa w 1/32 - De Bazelaire 15:12 w 1/16-Glonek 15:1 w 1/4 finału-Rządkowski 15:14 w 1/2 finału M.Janda 15:9 i w finale Michał Siess (Fundacja GFS Gdańsk) 15:11.GRATULUJEMY!!! W szerokim finale było jeszcze 3 naszych zawodników :Paweł Szumielewicz - V miejsce (1/32-Martyniuk 15:4,1/16-Żurawski 15:10,1/4-M.Janda 11:15),Maxime Tarasiewicz -VI miejsce (1/32- Jurkiewicz,1/16-Gryglewski 15:13,1/4-Cegielski-10:15).Andrzej Rządkowski-VII miejsce (1/32-P.Janda 15:8,1/16-Bem 15:4,1/4-Rajski-14:15).Michał Puzianowski - 15m(1/32-Borowiec 15:11,1/16-M.Janda 6:15).Radosław Pietrusiewicz-27m,Marek Jamrozy-47m, Kacper Szczypiński-49m.We florecie kobiet :Sandra Sulik-17m,Beata Żurowska-25m.

Drużynowe floret mężczyzn : Powrót na "tron".NASZA DRUŻYNA w składzie: Leszek Rajski , Andrzej Rządkowski,Paweł Szumielewicz i Maxime Tarasiewicz zdobywa Mistrzostwo Polski, z jednoroczną przerwą, po raz ósmy !!! Czekaliśmy na ten moment cały rok!!! Po turnieju indywidualnym rozstawieni z nr 1.Zwolnienie z 1/16,w 1/4 finału -Wrocławianie II 45:24 w 1/2 finału-AZS AWFiS Gdańsk 45:34 i w finałe Fundacja GSF Gdańsk 45 : 41. Wrocławianie II w składzie:Marek Jamrozy,Radosław Pietrusiewicz,Michał Puzianowski,Kacper Szczypiński zajęła VIII miejsce.W 1/16 -UKS Atena Gdańsk II 45:34,w 1/4-Wroclawianie I 24:45, 5-8- AZS AWF Warszawa 24:45 i w walce o 7-me miejsce przegrana z  AZS AWFiS Gdańsk II 29:45.

"Satelita"we floretach - 27-28.05.2017 - Kopenhaga - Dania

Nasi zawodnicy z Wenezueli startowali w dobrze obsadzonym turnieju satelitarnym. Sukcesem Yandersona Briceno zakończył się start w zawodach - zajął III miejsce i zdobył punkty FIE. Dervin Sanchez -20m,Yerbinson Fernandez-49m a Geiglys Mendoza we florecie kobiet - 10 m.

"Gdańska Kuźnia" -20-21.05.2017 - Gdańsk

 Dziewczęta-kat.młodzik - Weronika Tracz -23m,kat.jun.mł.-Zuzanna Wywiał-16m,Natalia Ziobrowska-28m, Iga Jakimiak-35m.Chłopcy-kat.dzieci-Adam Kruszona -V m.kat.młodzik - Melchior Krawczyński - III m.Dominik Kania-19m,Bartosz Kruszona-30m.kat.jun.mł.Kacper Deptuła-32m,Jakub Kowalski-35m,Tymoteusz Pander-37m.

Puchar Świata Seniorów-20-21.05.2017 -Szanghaj - Chiny                         Leszek Rajski zajmuje 61 miejsce.                                                                                               Grupa::Cheremisinov(RUS)0:V,Huang(CHN)V:2,Nguyen(VIE)3:V,Ediri (FRA)4:V,Suzumura(JPN)V:4,Li(USA)V:1.Po grupach 69 m. W 1/128-Hsu Shuo Ting(TPE)15:8 w 1/64 - Rygin(RUS) 15:14 i w turnieju głównym o wejście do 32 porażka z Cheung(HKG) 10:15.Startowało 149 zawodników.

X Wrocławska Olimpiada Młodzieży - 14.05.2017 - Wrocław
Floret dziewcząt : kat. junior młodszy-Magdalena Ławska-1,Malwina Bytner-2, Katarzyna Turkiewicz-3,Zuzanna Wywiał-3,HannaTrojanowska-5,Natalia Ziobrowska-6. Drużynowo: Wrocławianie I (Bytner,Ławska,Turkiewicz)-Im,WrocławianieII (Trojanowska,Wywiał,Natalia Ziobrowska) -IIm.kat.młodzik - Weronika Tracz-1,Iga Jakimiak-3,Katarzyna Domagalska-6,Wiktoria Wiśniewska-8,Sandra Piaseczna-9,Karina Gaweł-10.Drużynowo:Wrocławianie I (Tracz,Jakimiak,Domagalska)-Im,Wrocławianie II-(Wiśniewska,Piaseczna ,Gaweł)-III Dzieci:Paulina Mróz-6,Agata Kolenda-8,Oliwia Rutkowska-9.Drużynowo:Wrocławianie (Kolenda,Mróz,Rutkowska)-IIIm.Floret chłopców:kat.junior młodszy-Kacper Szczypiński - 1,Kacper Aleks-3 .Drużynowo:Wrocławianie(Szczypiński,Aleks,Krawczyński)Im.kat.młodzik: Melchior Krawczyński-1,Bartosz Kruszona-2,Tymoteusz Pander-5,Dominik Kania-6,Mateusz Cybulski-9,Kacper Pyda-10,Christos Sztanbulidis-11.Drużynowo:Wrocławianie I (Krawczyński Kania,Kruszona,Pander)-IIm.Wrocławianie II (Pyda,Cybulski,Sztanbulidis) - IIIm.kat.dzieci : Adam Kruszona-1,Szymon Leśniak-3,Jakub Wrona-5,Artur Piaseczny-6,Filip Głowacki - 7, Drużynowo:Wrocławianie (Kruszona A,Leśniak,Wrona,Piaseczny) - I m.



Puchar Świata "szermierka na wózkach" -12.05.2017 - Holandia

JACEK GAWORSKI na podium III m.BRAWO! Kontuzja przerwała drogę do finału bo w 1/2 finału Jacek nie podjął walki.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 9-10.05.2017 - Drzonków

Magdalena Ławska zwyciężczynią OOM-2017! Droga do złotego medalu : w grupie : Gondek(D'Artagnan)V:1,Sobczak-Domańska(MKS Kusy)V:1,Dębicka(UKS Atena)V:2,Lachman (AZSPoznań)V;1,Wasilczuk K.(Pałac Wa-wa)2:V,Michniewicz(Warta Muszkieterowie) V:1.W pucharach kolejno:Hałaburda(AZS Poznań)15:1,Wasilczuk K.(Pałac Wa-wa)15:6,Szabelska(AZS Bydgoszcz) 15:9 i w finale wygrana z Arciszewską (D'Artagnan) 15:6.Pozostałe nasze zawodniczki zajęły miejsca : Zuzanna Wywiał - 32 m,Malwina Bytner-34 m,Katarzyna Turkiewicz -38-m.
Floreciści : Kacper Szczypiński - 15 m i Kacper Deptuła -30 m.W zawodach drużynowych floreciści zajęli 10 m (Kacper Szczypiński.Kacper Deptuła,Kacper Aleks).
Florecistki :Zmarnowały szanse medalowe,naprzód w meczu 1/2 finału a później porażka w meczu o brązowy medal.Drużyna w składzie :Magdalena Ławska,Zuzanna Wywiał,Katarzyna Turkiewicz,Malwina Bytner - zajęła IV miejsce.W meczu o 8 -wygrana z IKS Leszno 45:38 potem w ćwierćfinale z UKS Atena II 45:41 w 1/2 finału przegrana z UKS Atena I 41:45 i w meczu o brązowy medal porażka z MKS Kusy Szczecin 38:45.

Drużynowy Puchar Świata Seniorów 7.05.2017 - Petersburg - Rosja

Polska drużyna w składzie :Leszek Rajski,Michał Siess, Michał Janda,Jakub Surwiłło - plasuje się na VIII miejscu.O wejście do 8-ki wygrana z Niemcami 45:42,w 1/4 finału porażka z Francją 28:45,w walce o miejsca 5-8 przegrane z Japonią 38:45 i z Ukrainą 30:45.

Puchar Świata Seniorów -5-6.05.2017 - Petersburg - Rosja
Leszek Rajski - 52 m.W grupie: Richter(AUT)V:2, Klein F.(GER)V:4, Birg(GBR)V:3, Roasatelli (ITA)1:V, Ha Taegyu(KOR)4:V,Pivovarov(RUS) V:1.Po grupach -67m.W 1/128 -Siess(POL) 15:11, 1/64 - Choi Chun(HKG)15:9.W turnieju głównym-1/64-Cadot(FRA) 7:15.                 Paweł Szumielewicz - 73 m. W grupie:Pauty(FRA)V:3,Baldini(ITA)3:V, Khamzin(RUS) 4:V, Teteris(LAT)V:2, Kang (KOR)V:1.Po grupach 52m.W 1/128-Cegielski(POL) 13:15 .            Yanderson Briceno - 115 m. W grupie:Trofimov(RUS)2:V, Prokharau(BLR)3:V, Tkachuk(UKR) V:1,Kahl(GER)V:4,Kim(KOR)4:V,Janda P.(0:V).Po grupach 114m.W 1/128-Paroli(ITA)9:15.

16 Schkeuditzer Flughafenturnier -29.04.2017-Schkeuditz - Niemcy

Magdalena Ławska zwyciężczynią turnieju ! W finale wygrana 15:5 z Niemką-Roufus.Zuzanna Wywiał na podium - III miejsce.Hanna Trojanowska - 10 m.Natalia Ziobrowska-41m.We florecie chłopców : Kacper Szczypiński - 4-8m (kontuzja nie dokończył turnieju) Kacper Deptuła - 23 m.

MISTRZOSTWA EUROPY - U-23 - 21-24.04.2017 - Mińsk - Białoruś
Andrzej Rządkowski- srebrnym medalistą w konkurencji drużynowej !!!
Polska drużyna (A.Rządkowski,Michał Siess,Krystian Gryglewski,Bartosz Cegielski) - z 1/16 zwolniona, w 1/4 finału - Niemcy 45:27, w 1/2 finału - Francja 45:36 i w finale przegrana z drużyną Włoch 34:45. W rozgrywanym w dniu 21.04 - turniej indywidualny zakończył się dla naszego zawodnika na tabeli 32 co dało 17 miejsce. W grupie komplet zwycięstw : Kuceba(LAT)V:0, Navas(BEL)V:3,Russ(AUT)V:2, Simeunovic(SVK)V:0,Ingargiola(ITA)V:3, Klein(GER)V:3. Po grupach 2 rozstawienie.Zwolniony z 1/64 w 1/32 porażka z Auclin(FRA).

Youngster-Cup - 22-23.04.2017 - Leszno

Chłopcy : 12-11 lat - Melchior Krawczyński - VI m, Bartosz Kruszona -16 m. - U-10-9 - Adam Kruszona - III m, Filip Hryniewiecki -23m, Grzegorz Marczyk -27m, Marceli Jarosiński - 32m.

Dziewczęta : 14-13 lat- Natalia Blicharz - 35m, Julia Cecot - 35m. 12-11 lat- Weronika Tracz - 26m, Agata Kolenda - 40m. 10-9 lat- Wiktoria Powąska - VIII m,Anna Rynkiewicz-12m, Zuzanna Robaszek-17m,Zofia Plutecka-21m, Michalina Mochorowska -23m. U-9 (mieszane)- Bartosz Turbański - 10m.

Andrzej Rządkowski - powołany do reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy,które odbędą się w Mińsku - Białoruś w terminie 21-25.04.2017.

MISTRZOSTWA ŚWIATA Juniorów -9-10.04.2017 - PŁOWDIW - BUŁGARIA

BEATA ŻUROWSKA - złotą medalistką drużynowych Mistrzostw Świata.
Polska drużyna (J.Walczyk,J.Chrzanowska,R.Tomczak.B.Żurowska) zwolniona z 1/32 w 1/16  Ukraina 45:29, w 1/4 finału Niemcy 42:30 w 1/2 finału Węgry 45:42 i w finale USA 45:42. Gratulujemy sukcesu i powodzenia w startach młodzieżowców i seniorów !!!

Puchar Ziem Północnych - 9.04.2017 - Szczecin
Melchior Krawczyński - III m w kategorii 12-14 lat.Startowało 60 zawodników.

MISTRZOSTWA ŚWIATA Juniorów -8-9.04.2017 - PŁOWDIW - BUŁGARIA

Andrzej Rządkowski z polską drużyną zajął VI miejsce.
Z 1/64 zwolnieni w 1/32 - Ghana - wygrana walkowerem, w 1/16 - Hong Hong 45:38, w 1/4 finału przegrana z drużyną USA 36:45. W meczach 5-8 wygrana z Francją 45:44 i przegrana z drużyną Niemiec 42:45.

MISTRZOSTWA ŚWIATA Juniorów -7.04.2017 - PŁOWDIW - BUŁGARIA

Beata Żurowska -21 miejsce.
W grupie:Duncan(RSA)V:1, Liu(CAN)V:1, Pistoia(BRA)V:1, Choi(KOR)2:V, Poloziuk(UKR)V:1, Oliviera(POR)V:1. Po grupach 10 miejsce. Z 1/128 zwolniona, 1/64 -Shi(CHN)15:12 , 1/32 - Rossini(ITA)5 :15. Startowało 112 zawodniczek.

 MISTRZOSTWA ŚWIATA Juniorów -6.04.2017 - PŁOWDIW - BUŁGARIA

Andrzej Rządkowski - 9 miejsce.
W grupie: Mendrey(HUN) V:0, Marino(ARG)V:0, Rosu(ROU)V:1, Awadh(FIE)V:0, Machayreh (JOR)V:1, Panagiev(BUL)VV:0. Po grupach nr 1. Z 1/128 zwolniony, 1/64 Servello(ARG) 15:0 , w 1/32- Cervantes(MEX)15:9 i w 1/16-Velluti(ITA)11:15 - a było już 8:4. SZKODA!

MISTRZOSTWA ŚWIATA KADETÓW -3.04.2017 - PŁOWDIW - BUŁGARIA

Magdalena Ławska - zajęła 15 miejsce.W grupie: Gill(GBR)V:4, Brondum(DEN)V:3, Caufield (CAN)1:V, Popova(BUL)V:0, Tosa(JPN) 2:V, Sicari(AUS)V:1. Z 1/128 zwolniona, w1/64-Caride(CAN)15:13, w 1/32 - Ko(HKG) 14:4 i w 1/16-Favaretto(ITA) 10:15. Startowało 91 zaw.

 

Puchar Polski Weteranów   - 1-2.04.2017 Spała

Kat"1" - Tomasz Kończyło -złoto szabla, srebro-floret

Kat"0"- Daniel Przystajko - złoto w 3 broniach,Michał Dul -srebro w szabli i florecie.

 

Turniej Dzieci  Hoppel Poppel - 2.04.2017 - Goerlitz - Niemcy

Nasi młodzi zawodnicy wygrali w swoich rocznikach : Weronika Tracz , Melchior Krawczyński, Adam Kruszona, Wiktoria Powąska.

40 Challenge Wratislavia - 23-27.03.2017 - Wrocław

Zakończył się 40 Challenge Wratislavia ! W Hali "Orbita" walczyło 2715 zawodników z36 krajów! Zawodników zagranicznych było 1740 i polskich zawodników 975. Reprezentowali oni 346 klubów.Składamy gorące podziękowanie Gminie Wrocław (szczególnie !) Urzędowi Marszałkowskiemu i Firmie Tauron Dystrybucja - za finansowe wsparcie organizacji turnieju. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji i przebiegu turnieju. Do następnego roku.

Puchar Świata w "szermierce na wózkach" Piza- Włochy -  17.03.2017

JACEK GAWORSKI - na podium - III miejsce. Gratulujemy!

IV Puchar Polski Seniorów -12.03.2017  - Warszawa

Przyzwyczajeni do zwycięstw , tym razem na podium (pierwszy raz od 2 lat) nie stanął nasz zawodnik.Wyniki : Andrzej Rządkowski - VII m.,Leszek Rajski-9m,Dervin Sanchez - 13m,Paweł Szumielewicz-14m,Szymon Czartoryjski-17m,Roger Romero-29m,Michał Puzianowski -31m,Maxime Tarasiewicz-34m,Radosław Pietrusiewicz-36m,Yerbinson Fernandez - 42m,Kacper Szczypiński - 43m,Sławomir Kasprzyk-50m.Startowało 66 zawodników.

MISTRZOSTWA Polski Młodzieżowców (do 23 lat)-10-11.03.2017-Warszawa

FLORET MĘŻCZYZN : Andrzej Rządkowski - srebrnym medalistą a Szymon Czartoryjski-V miejsce Maxime Tarasiewicz - 8 miejsce.DRUŻYNOWO :Zdobywamy Mistrzostwo Polski w składzie : Andrzej Rządkowski,Maxime Tarasiewicz,Szymon Czartoryjski,Sławomir Kasprzyk.BRAWO!!!   
FLORET KOBIET: Beata Żurowska -brązową medalistką a Sandra Sulik - 7 m.Adrianna Frąckowiak 13m. DRUŻYNOWO : brązowy medal zdobyła drużyna w składzie :Beata Żurowska,Sandra Sulik,Adrianna Frąckowiak,Aleksandra Frąckowiak.

MISTRZOSTWA EUROPY KADETÓW I JUNIORÓW - PŁOWDIW - BUŁGARIA   28.02-9.03.2017

Nasi zawodnicy , za wyjątkiem debiutantki Magdy Ławskiej,powrócili z Mistrzostw z medalami.W kadetach : Magdalena Ławska - 51 m. W grupie Ver Poorten(FRA)2:V,Ricci(ITA)3:V, Candescu (ROU)4:V,Mihaleva(BUL)V:1,Golic(SRB)V:1,Caride(POR)4:V.W 1/64 - Lacheray(FRA) 10:15 . Drużynowo - polski zespół w składzie z Magdą zajął 13 miejsce

JUNIORZY : Andrzej Rządkowski - V miejsce.W grupie:Hamlescher(GER)V:2,Danckwardt(DEN) V:1,Stikica(SRB)V:0,Menkuer(TUR)V:0,Pirva(ROU)V:1,Split(NED)V:2.Po grupach numer 1.  Zwolniony z 1/128,1/64-Tkachuk(UKR)15:10, 1/32-Agosthinho(POR)15:9, 1/16-Loisel(FRA) 15:11 i w ćwierćfinale porażka z Borodachev(RUS) 10:15. Szymon Czartoryjski - 22m.W grupie : Van Campenhout(BEL)V:3,Minott(GBR)V:3,Garcia(ESP)V:1,Sanguino(POR)V:0, Semenyuk(RUS) 0:V, Hoida(UKR)V:1.Z 1/128 zwolniony,1/64-Danckwardt(DEN)15:8,1/32-Velluti(ITA)9:15. Maxime Tarasiewicz - 44 m.W grupie: Filippi(ITA)0:V,Galuashvili(GEO)V:3,Bibard(FRA)3:V, Gvoth(SVK)V:1,Konig(CZE)V:0. Z 1/128 zwolniony w 1/64 -Files(CRO)10:15.Startowało 91. DRUŻYNOWO: Brązowy medal (Nasi zawodnicy oraz Ludwik De Bazelaire -AZS AWF Warszawa) 1/32- zwolnieni,1/16-Ukraina 45:34,ćwierćfinał-Francja 45:44,1/2 finału -Rosja 34:45 i o brązowy medal Wielka Brytania 45:26. JUNIORKI : Beata Żurowska -32 m. W grupie:Bianchin (ITA)V:4,Pasztor(HUN)0:V, Bitterova (SVK)1:V ,Ceres(MDA)V:1, Campbell(GBR)2:V, Candescu (ROU)2:V. W 1/64 -Bianchin(ITA)15:14, w 1/32 -Tomczak(POL) 13:14.Startowało 61 . DRUŻYNOWO : SREBRNY MEDAL (J.Walczyk,J,Chrzanowska,R.Tomczak ,B.Żurowska).1/8 -Wielka Brytania 45:31,1/2 finału - Włochy 36:34 i w finale Rosja 35:38.


Puchar Polski Seniorów - 25.02.2017 - Poznań

FLORET MĘŻCZYZN : LESZEK RAJSKI zwycięża bez porażki w Turnieju.Jest to Jego 3 kolejne zwycięstwo w Pucharze Polski!!! Pozostali zawodnicy : PAWEŁ SZUMIELEWICZ - VI miejsce, MICHAŁ Puzianowski -15 m (udany powrót na planszę !),Briceno-17m,Sanchez-26m, Romero-36m,Fernandez-37m,Kasprzyk-47m.Zwolnieni ze startu byli A.Rządkowski,M.Tarasiewicz i Sz.Czartoryjski ze względu na start w Mistrzostwach Europy. Startowało 50 florecistów .

FLORET KOBIET :Sandra SULIK -10m,Geiglys Mendoza-12m,Beata Żurowska-13m, O.Frąckowiak- 22m,A.Frąckowiak-23m,H.Avelleira -41m- Startowało - 45 zawodniczek.

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów -                 18 -19.02.2017 - Gdańsk


FLORET MĘŻCZYZN : ANDRZEJ RZĄDKOWSKI - Mistrzem Polski a Maxime Tarasiewicz -srebrnym medalistą a o krok od podium Szymon Czartoryjski -V miejsce.Pozostali zawodnicy : Jakub Glezman-33m, Kacper Szczypiński-44m,Kacper Deptuła-44m .Drużynowo : Zdobywamy złoty medal w składzie :Szymon Czartoryjski,Andrzej Rządkowski,Kacper Szczypiński,Maxime Tarasiewicz.Serdeczne gratulacje.FLORET Kobiet : BEATA Żurowska - wicemistrzynią Polski. Pozostałe zawodniczki:Adrianna Frąckowiak - 10m,Aleksandra Frąckowiak-19m,Magdalena Ławska-23m, Katarzyna Turkiewicz-26m,Malwina Bytner-31m,Zuzanna Wywiał -40m,Hanna Trojanowska-59m.DRUŻYNA w składzie :Magdalena Ławska,Adrianna Frąckowiak,Aleksandra Frąckowiak,Beata Żurowska zdobywa brązowy medal.Wszystkim gratulujemy medalowego występu!


Copyright © 2006 Klub Szermierczy "WROCŁAWIANIE" Wszelkie prawa zastrzeżone.     

IT.PStudio / tworzenie stron