Menu

     Dlaczego Wrocławianie

Aktualności
Szkółki
Klub
O szermierce
Dlaczego Wrocławianie
Kadra trenerska, zawodnicy, harmonogram zajęć kadry klubowej
Zawody
Obozy i zgrupowania
Sponsorzy i współpraca
Galeria
Linki
Polityka prywatności
Kontakt


   We wrześniu 2001 roku trenerzy Krzysztof Głowacki i Piotr Stasiewicz wraz z grupką zawodników wywodzących się z WKSz "Kolejarz" postanowili założyć nowy Klub Szermierczy "WROCŁAWIANIE". Rozpoczął się długi, monotonny proces rejestracji Klubu i jego nieformalna działalność.
   Od 1 stycznia 2002 roku działalność szkoleniowa Klubu została przeniesiona do obiektów Szermierczej Szkoły Podstawowej nr 85 we Wrocławiu przy ulicy Traugutta 37, a Klub po rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym rozpoczął swoją formalną działalność od 18 lutego 2002 roku.
Nowopowstały Klub Szermierczy miał w założeniach być Klubem jednosekcyjnym – floretowym. Klubem, który swoją specyfiką i atmosferą skupiłby wszystkich chętnych do uprawiania floretu, zarówno tych aktualnie ćwiczących jak również byłych szermierzy bez względu na dawną przynależność klubową - nazwa "WROCŁAWIANIE" miała to podkreślić.
   "WROCŁAWIANIE" to Klub dla wszystkich mieszkańców naszego grodu, to przyszłościowa wizytówka szermierki wrocławskiej i dolnośląskiej.
   Obecnie Klub Szermierczy "WROCŁAWIANIE" jest jednym z czołowych klubów floretowych Polski. Jest organizatorem szeregu zawodów rangi międzynarodowej i krajowej. Prowadzi również szkolenie we wszystkich kategoriach wieku .

   Klub prowadzi patronat nad klasami sportowymi w szermierce w jedynej na Dolnym Śląsku Szermierczej Sportowej Szkole Podstawowej Nr 85 we Wrocławiu przy ul. Traugutta 37 (Warunki zapisów do szkoły znajdują się na stronie http://sp85.wroc.pl).

Copyright © 2006 Klub Szermierczy "WROCŁAWIANIE" Wszelkie prawa zastrzeżone.     

IT.PStudio / tworzenie stron

Przyjąłem do wiadomości i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej (www.wroclawianie.com.pl) oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.